شش قدم؛ هفته خوشبختی پرسپولیس و باقی ماندن استقلال در صدر - BBC News فارسی

08/10/1400 09:37:00 ب.ظ

شش قدم؛ هفته خوشبختی پرسپولیس و باقی ماندن استقلال در صدر

هفته دوازدهم لیگ برتر، هفته کامیابی‌ بزرگ برای پرسپولیس و استقلال بود. امروز (چهارشنبه) پرسپولیس با شکست دادن سپاهان، در ورزشگاهی که در یک سال اخیر دو بار در آن شکست خورده بود، گام بلندی برای بازگشت به کورس قهرمانی برداشت. پایان پادکست سپاهان دهه ۸۰ خورشیدی را با رویای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های فوتبال ایران آغاز کرد و...

پایان پادکست سپاهان دهه ۸۰ خورشیدی را با رویای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های فوتبال ایران آغاز کرد و نخستین تیم غیرتهرانی شد که رقابت‌های لیگ سراسری ایران را ‌فتح می‌کرد. سپاهان بازی را هجومی و با هدف ضربه زدن به عمق خط دفاعی پرسپولیس آغاز کرد، جاییکه جلال حسینی قرار داشت. هدف محرم نویدکیا سرمربی سپاهان، استفاده از کندی کاپیتان پرسپولیس و بهره‌بردن از سرعت مهاجمان خود بود.

نیمه اول با حملات مکرر سپاهان آغاز شد اما با گل دقیقه ۳۳ کمال کامیابی‌نیا به پایان رسید. سپاهان هم بازی شش امتیازی در کورس صدرنشینی را واگذار کرد هم جایش را در جدول به پرسپولیس داد. پرسپولیس با این پیروزی ۲۵ امتیازی شد و در رده دوم قرار گرفت.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بازی‌های اینترنتی استرالیا در کارزار «شانس صفر»؛ پناهجویان در هر حال بازنده هستنددر یکی از بازی‌هایی که بر روی پایگاه اینترنتی کارزار «شانس صفر» قرار گرفته است کاربر باید با قایقش تلاش کند تا خود را به نقشه استرالیا برساند. این در حالی است که گارد ساحلی استرالیا یا طوفان دریایی از جمله موانعی هستند که در نهایت از رسیدن او به هدفش جلوگیری می‌کنند. نزدیک به صفر

چهار متهم به نقض مقررات کووید در چین در انظار عمومی گردانده شدندهر کدام از این افراد توسط ۲ مامور پلیس گرفته شده بودند و دستشان از پشت بسته شده بود. آنها لباس سفید به تن داشتند و تابلویی با عکس و اسم به گردنشان آویخته شده بود.

سازمان حقوق بشر در ایران: افزایش ۲۶درصدی اعدام در ایران | DW | 28.12.2021گزارش سالانه میلادی سازمان حقوق بشر در ایران حاکی از افزایش ۲۶ درصدی اعدام در ایران با اعدام ۲۲۹ نفر از جمله ۴ کودک‌مجرم است. بیشترین اعدام‌ها در استان خراسان رضوی و استان البرز انجام شده‌اند.

۴۰ فوتی جدید کرونا در کشور / بیشترین فوتی‌ها در اصفهان و تهران۴۰ فوتی و ۲۱۲۸ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۱۲۸ *جانباختگان جدید: ۴۰ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۸۸۸۵۷ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۰۳۰۶۳۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۱۴۷۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۱۷۹۶۰۰۲۹

سرمایه‌گذاری در کدامیک از بازارهای مالی در سال ۲۰۲۱ سودده‌تر بود؟بازارهای مالی در سراسر جهان طی سال ۲۰۲۱ تحت تاثیر کاهش محدودیت‌های کرونایی، پدیداری نسبی رونق با حمایت سیاست‌های انبساطی پولی بانک‌های مرکزی و کمک‌های مالی دولت‌ها و ظهور گاه و بیگاه نگرانی‌های تازه از جهش‌های تازه ویروس کرونا بودند.

اقدام بی‌سابقه سپاه پاسداران در حمله هوایی به مخالفان در داخل ایراندروغ_میگن_آمریکاست_دشمن_ما_همینجاست اینا شهروند معمولی بلوچ نبودن مزدوران عملیاتی وابسته سودی🇸🇦 بودن که همین چندروز پیش دو عضو سپاه رو ترور کردن و دیروز توسط سپاه قصاص صحرایی!! و در حمله پهپاد کشته شدن. بیش باد... از کی یک قاچاقچی مواد مخدر میشود مخالف جمهوری اسلامی؟! چرا به خودتان زحمت تحقیق نمیدهید؟ این از تریبون دادن به طالبان و این هم از فعال سیاسی نامیدن بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر سیستان و بلوچستان!