شش قدم؛ استقلال به قهرمانی نیم‌فصل رسید - BBC News فارسی

23/10/1400 08:57 ب.ظ

شش قدم؛ استقلال به نیمی از جام قهرمانی رسید

هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر حرفه‌ای فوتبال ایران، امروز پنج‌شنبه با برگزاری ۸ مسابقه پیگیری شد و در نهایت استقلال با ۳۵ امتیاز به قهرمانی نیم فصل این مسابقات رسید. علی‌رضا منصوریان سرمربی استقلال حتی در روزی که تیمش به پیروزی خارج از خانه رسید از مدیران صنعت نفت انتقاد کرد. آقای منصوریان در هفته‌های گذشته، نسبت به پرداخت نشدن قرارداد بازیکنان تیمش اعتراض کرده بود.

سرمربی صنعت نفت در پایان دیدار تیمش مقابل پدیده در کنفرانس خبری گفت: "تا ۷۲ ساعت دیگر اگر بازیکنانم پولی نگیرند مطمئنا ضربه خواهیم خورد و بازیکن تیمم را می‌دزدند."

علی‌رضا منصوریان ادعا کرد برخی از باشگاه‌ها، از طریق "واسطه‌ها" و "دلالان" با بازیکنان صنعت نفت تماس گرفته و به آن‌ها گفته‌اند در صورتی که قراردادشان تا پایان نیم فصل پرداخت نشد، قراردادشان را یک طرفه با صنعت نفت فسخ کنند.

سرمربی نفت خطاب به خبرنگاران گفته که باید از مسوولین استان و مدیرانی که جلوی واریز وجه به حساب بازیکنان او را گرفته‌اند پرسید آیا می‌توانند ۶ ماه هیچ پولی با خود به خانه نبرند؟منبع تصویر،از زمانی که امیرحسین حسین‌زاده، با درخواست فرهاد مجیدی به استقلال پیوست، به یکی از بازیکنان اصلی و پای ثابت ترکیب اولیه تیمش تبدیل شده است . در تمام نیم فصل اول، امیرحسین حسین‌زاده در ترکیب استقلال از جمله بازیکنانی محسوب می‌شد که به "بازیکنان کارگر" در فوتبال مشهور شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال/ پرسپولیس، سایه به سایه استقلالپایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال؛ پرسپولیس یک - فجرسپاسی صفر تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل فجرسپاسی، نیم فصل نخست لیگ برتر را با سه امتیاز کمتر نسبت به استقلال، به عنوان تیم دوم تمام کرد.

سرهنگ پیشین سوری به جرم جنایت علیه بشریت در آلمان به حبس ابد محکوم شداین سرهنگ پیشین سوری در دوران حضور خود در رژیم بشار اسد، نقش پررنگی در شکنجه و آزار زندانیان و مخالفان سیاسی بر عهده داشته است.

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید

مدارس کشور باید به جای «حافظه‌محوری» به «زیست بوم های کارآفرینی» تبدیل شوندوزیر آموزش و پرورش در دیدار با نمایندگان دانش آموزان و تشکل‌های دانش آموزی سیستان و بلوچستان:مدارس کشور باید به جای «حافظه‌محوری» به «زیست بوم های کارآفرینی» تبدیل شوند

تجمع سراسری معلمان: به خیابان آمدیم چون به درخواست‌ ما پاسخ ندادند

BORNA

علی‌رضا منصوریان سرمربی استقلال حتی در روزی که تیمش به پیروزی خارج از خانه رسید از مدیران صنعت نفت انتقاد کرد.

آقای منصوریان در هفته‌های گذشته، نسبت به پرداخت نشدن قرارداد بازیکنان تیمش اعتراض کرده بود. سرمربی صنعت نفت در پایان دیدار تیمش مقابل پدیده در کنفرانس خبری گفت: "تا ۷۲ ساعت دیگر اگر بازیکنانم پولی نگیرند مطمئنا ضربه خواهیم خورد و بازیکن تیمم را می‌دزدند."

علی‌رضا منصوریان ادعا کرد برخی از باشگاه‌ها، از طریق "واسطه‌ها" و "دلالان" با بازیکنان صنعت نفت تماس گرفته و به آن‌ها گفته‌اند در صورتی که قراردادشان تا پایان نیم فصل پرداخت نشد، قراردادشان را یک طرفه با صنعت نفت فسخ کنند.

سرمربی نفت خطاب به خبرنگاران گفته که باید از مسوولین استان و مدیرانی که جلوی واریز وجه به حساب بازیکنان او را گرفته‌اند پرسید آیا می‌توانند ۶ ماه هیچ پولی با خود به خانه نبرند؟منبع تصویر،از زمانی که امیرحسین حسین‌زاده، با درخواست فرهاد مجیدی به استقلال پیوست، به یکی از بازیکنان اصلی و پای ثابت ترکیب اولیه تیمش تبدیل شده است . در تمام نیم فصل اول، امیرحسین حسین‌زاده در ترکیب استقلال از جمله بازیکنانی محسوب می‌شد که به "بازیکنان کارگر" در فوتبال مشهور شده‌اند.

بازیکنان کارگر، کسانی هستند که بیشترین زحمت و دوندگی را در مرکز زمین یا خط دفاعی تیم‌شان متحمل می‌شوند، اما کمتر از سایر ستاره‌ها به چشم می‌آیند.

امیرحسین حسین‌زاده که در خط میانی استقلال به عنوان هافبک مخرب بازی می‌کند، در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان با به دست آوردن آزادی عمل بیشتر، دو گل برای تیمش به ثمر رساند. این دو گل، در کنار بازی بی‌نقص و سالم در مرکز زمین، امیرحسین حسین‌زاده را به بهترین بازیکن هفته پانزدهم تبدیل می‌کند.منبع تصویر،آمار گل‌های رد و بدل شده در لیگ برتر فوتبال ایران، به کمترین حد و اندکی پایین‌تر از استانداردهای بین‌المللی رسیده است.

در هفته پانزدهم این رقابت‌ها، سه دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. آلومینیوم و سپاهان در اراک، مس و پیکان در رفسنجان و ذوب‌آهن و گل‌گهر در سیرجان بدون آن‌که توپی را از خط دروازه‌ها عبور دهند، بازی را به پایان بردند.هوادار در تهران، ۲ بر یک مغلوب میهمان صنعت نفت آبادان شد و فولاد در خوزستان، ۲ بر صفر، پدیده مشهد را شکست داد.با احتساب سه گلی که استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان به ثمر رساند، مجموع گل‌های هفته به عدد ۱۱ می‌رسد. به عبارتی میانگین ۱.۳۷ گل در هر مسابقه.

در هفته هجدهم بوندسلیگا که جمعه هفدهم تا یکشنبه نوزدهم دی برگزار شد، ۳۰ گل در ۹ مسابقه به ثبت رسید که میانگین ۳.۳۳ گل در هر مسابقه را نشان می‌دهد. همچنین در آخرین هفته لیگ برتر انگلستان ۲۴ گل در ۸ بازی رد و بدل شد که آمار ۳ گل در هر مسابقه را ثبت کرده است.منبع تصویر،آخرین دیدار فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه‌ آزادی میان پرسپولیس و فجرسپاسی برگزار شد.

پرسپولیس در این مسابقه عیسی آل‌کثیر، امید عالیشاه، علی شجاعی، حامد پاکدل و محمد شریفی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت. یحیی گل‌محمدی همچنین تصمیم گرفته است تا زمان مشخص نشدن زمان نقل و انتقال در تیمش، از منوچهر صفروف و وحدت هنانوف دو بازیکن تاجیکستانی خود نیز استفاده نکند.

پرسپولیس در بازی با فجر سپاسی ناهماهنگ و بدون برنامه‌های متنوع برای باز کردن خط دفاعی حریف، با تک گل مهدی ترابی در دقیقه ۶۹ حریف را شکست داد.

تیم یحیی گل‌محمدی با وجود نشستن در رده دوم جدول رده‌بندی، نشانی از یک مدعی جدی قهرمانی نداشت و به نظر می‌رسد که با تیم قهرمان پنج‌دوره متوالی اخیر، فاصله‌ای محسوس دارد.