شش قدم؛ استقلال برد و امیدوار ماند، نارنجک‌های جنگی به اصفهان برگشتند - BBC News فارسی

04/03/1400 03:21:00 ب.ظ

شش قدم؛ استقلال برد و امیدوار ماند، نارنجک‌های جنگی به اصفهان برگشتند

دیدارهای باقی‌مانده از هفته‌های پیشین لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد. پرسپولیس در شرایط عجیب و غریب اصفهان برنده شد، اما به صدر جدول بازنگشت. استقلال در روزی پراسترس از صنعت نفت عبور کرد و البته مربی‌اش مانند هفته‌‌های پیشین از 'تئوری‌های توطئه' گفت. در حالی که بیشتر نگاه‌ها به "پس‌لرزه‌های" داربی تهران، جنجال‌ها، بازتاب‌های توییت وزیر ارتباطات و اتهامات دو طرف بود، بازی‌های باقی‌مانده از هفته بیست و سوم لیگ برتر ایران جنجال آفریدند.

پیروزی ۵ بر یک سپاهان مقابل مس رفسنجان شایعاتی را بر سر زبان انداخت و برخی از رسانه‌ها در ایران از احتمال "تبانی" در لیگ برتر فوتبال ایران نوشتند.

با این حال ایمان فرزین با استناد به ماده ۷۳ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال مدعی شد در صورت اثبات این اتفاق، دست‌کم ۱۲ ماه محرومیت در انتظار عاملین تبانی خواهد بود. با این نتیجه، پرسپولیس برای بازگشت به صدر جدول نیاز به پیروزی با تفاضل چهار گل از بازی معوقه‌اش دارد.

جنجال شش تعویض و تغییر نتیجه در دومین دیدار این روز، نفت مسجدسلیمان با مربیگری محمود فکری موفق شد ماشین‌سازی را در زمین خود یک بر صفر مغلوب کند. با این نتیجه نفت ۲۷ امتیازی شد و تا حدودی به حاشیه امنیت رسید. ماشین‌سازی اما در قعر جدول با ۱۱ امتیاز باقی ماند. headtopics.com

این پنالتی، داستان ویژه‌ای داشت. در دقایق پایانی مسابقه، در حالی که اشکان خورشیدی داور وسط و کمک‌هایش صحنه مشکوک به پنالتی را در محوطه جریمه سایپا، ادامه بازی تشخیص داده بودند، احمد محمدی داور چهارم بازی، اعلام پنالتی کرد. داور وسط، نظر او را پذیرفت و یک پنالتی به سود پیکان اعلام شد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.