شش شهردار آمریکایی خواستار برخورد کنگره با اقدامات «غیرقانونی» نیروهای فدرال شدند

07/05/1399 08:46 ق.ظ

انتقاد به عملکرد نیروهای ویژه فدرال در برخورد با معترضان به نابرابری‌های اجتماعی و نژادپرستی در شهرهای ایالات متحده آمریکا در حالی شدت گرفته که دونالد ترامپ همچنان بر استقرار بیشتر این نیروها در ایالت‌های مختلف برای خاموش کردن صدای اعتراض‌ها اصرار دارد.

انتقاد به عملکرد نیروهای ویژه فدرال در برخورد با معترضان به نابرابری‌های اجتماعی و نژادپرستی در شهرهای ایالات متحده آمریکا در حالی شدت گرفته که دونالد ترامپ همچنان بر استقرار بیشتر این نیروها در ایالت‌های مختلف برای خاموش کردن صدای اعتراض‌ها اصرار دارد. Marcio Jose Sanchez/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

شهرداران دموکرات پورتلند، شیکاگو، سیاتل، البوکرکی (ایالت نیومکزیکو)، کانزاس سیتی و واشنگتن روز دوشنبه در نامه‌ای به رهبران دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان خواهان تصویب قانونی در کنگره برای جلوگیری از استقرار بیشتر نیروهای فدرال و نظارت بر رویکرد «غیرقانونی» این نیروها شدند.

این در حالیست که وزارت دادگستری آمریکا هفته گذشته اعلام کرده بود که تحقیقاتی را در خصوص استفاده از نیروهای فدرال بر ضد تظاهرکنندگان در پورتلند آغاز خواهد کرد. انتقاد به عملکرد نیروهای ویژه فدرال در برخورد با معترضان به نابرابری‌های اجتماعی و نژادپرستی در شهرهای ایالات متحده آمریکا در حالی شدت گرفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده همچنان بر استقرار بیشتر این نیروها در ایالت‌های مختلف برای خاموش کردن صدای اعتراض‌ها اصرار دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

بالا رفتن خشونت‌ها در دارفور؛ سودان نیروهای نظامی را افزایش می‌دهدعبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان اعلام کرد که با افزایش خشونت‌ها در دارفور، قرار است تا نیروهای نظامی بیشتری به این منطقه ناآرام ارسال شوند.

تشدید درگیری‌ها در پورتلند آمریکا؛ نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور استفاده کردندتشدید درگیری‌ها در پورتلند آمریکا؛ نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور استفاده کردند اعتراضات_ضد_نژادپرستی اعتراضات_آمریکا جزئیات بیشتر🔽

انتشار اولین رمرزارز با پشتوانه بانک مرکزی در لیتوانی؛ال‌بی‌کوین چیست؟لیتوانی برای نخستین بار در جهان، واحد پول مجازی(رمزارز) دارای پشتوانه بانک مرکزی را منتشر کرد.

صنعت نوپای پرورش حلزون در اوکراین با قرنطینه اروپا به بحران خوردروستائیان از خود می‌پرسیدند: «آیا واقعا کسانی پیدا می‌شوند که این جانوران را بخورند؟» اما با آغاز کار این پروژه، صنعت جدید پا گرفت و کار به جایی رسید که ۴۰۰ مزرعه با کار شبانه‌روزی، صادرات محصول خود به کشورهای اتحادیه به ویژه اسپانیا،

۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی با حکم قوه قضاییه در آستانه تخریب قرار داردرضا افلاطونی، مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از رای شعبه ۱۱ دادگاه استان مازندران مبنی بر موقوفه بودن ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی (معادل ۵۱۸۵ زمین فوتبال) در روستای آق مشهد ساری خبر داد و نسبت به صدور این حکم اعتراض کرد

شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان در پورتلند

Marcio Jose Sanchez/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.

شهرداران دموکرات پورتلند، شیکاگو، سیاتل، البوکرکی (ایالت نیومکزیکو)، کانزاس سیتی و واشنگتن روز دوشنبه در نامه‌ای به رهبران دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان خواهان تصویب قانونی در کنگره برای جلوگیری از استقرار بیشتر نیروهای فدرال و نظارت بر رویکرد «غیرقانونی» این نیروها شدند.

این در حالیست که وزارت دادگستری آمریکا هفته گذشته اعلام کرده بود که تحقیقاتی را در خصوص استفاده از نیروهای فدرال بر ضد تظاهرکنندگان در پورتلند آغاز خواهد کرد.

انتقاد به عملکرد نیروهای ویژه فدرال در برخورد با معترضان به نابرابری‌های اجتماعی و نژادپرستی در شهرهای ایالات متحده آمریکا در حالی شدت گرفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده همچنان بر استقرار بیشتر این نیروها در ایالت‌های مختلف برای خاموش کردن صدای اعتراض‌ها اصرار دارد.

رئیس جمهوری آمریکا برای توجیه فرمان خود مبنی بر استقرار نیروهای فدرال در شهرهای آشوب زده، گسترش دامنه ناآرامی‌ها و برخی اقدامات تخریبی از سوی معترضان از جمله منهدم کردن مجسمه‌ها و بناهای تاریخی را به عنوان دلیل یا بهانه مطرح کرده است.

ویلیام بار، وزیر دادگستری قرار است در نشست روز سه شنبه کمیسیون امور قضایی در مجلس نمایندگان که تحت کنترل دموکرات‌ها است حضور یابد و توضیحاتی در خصوص این استدلال ارائه کند.

تظاهرات بر ضد نژاد پرستی و برخورد خشونت آمیز با اقلیت سیاه پوست در آمریکا پس از مرگ جرج فلوید، یک شهروند سیاه پوست در شهر مینیاپولیس آغاز شد. هواداران این جنبش اعتراضی که دامنه آن از مرزهای ایالات متحده نیز فراتر رفته همچنان در برخی شهرها دست به تظاهرات زده و با نیروهای امنیتی درگیر می‌شوند.