شش سال زندان، مجازات اعتراض یک فعال مدنی به حجاب اجباری در جمهوری اسلامی

20/07/1399 04:39 ب.ظ

🔺شش سال زندان، مجازات اعتراض یک فعال مدنی به حجاب_اجباری در جمهوری_اسلامی ⚡️ژیلا کرم‌زاده مکوندی، فعال مدنی منتقد حجاب اجباری در ایران، به تازگی به دلیل ابراز نظر و شرکت در اعتراضات_آبان ماه گذشته، توسط یک دادگاه در ایران به شش سال زندان محکوم شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یک منبع مطلع و نزدیک به خانم ژیلا کرم‌زاده مکوندی به صدای آمریکا گفته است که او بعد از یک محاکمه کوتاه در تاریخ ۱۷ شهریور در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، توسط قاضی سیدعلی مظلوم به اتهاماتی چون «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه...

یک منبع مطلع و نزدیک به خانم ژیلا کرم‌زاده مکوندی به صدای آمریکا گفته است که او بعد از یک محاکمه کوتاه در تاریخ ۱۷ شهریور در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، توسط قاضی سیدعلی مظلوم به اتهاماتی چون «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال زندان محکوم شده است.

بابک پاکنیا،‌ وکیل مدافع خانم کرم‌زاده مکوندی، نیز طی روزهای گذشته با انتشار متنی در توئیتر خود، خبر محکومیت این فعال مدنی را تایید کرده است.حکم‌شش سال حبس بابت اتهامات اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام که به صورت غیابی صادر شده بود، پس از واخواهی، عیناً توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تأیید شد.این حکم قطعی نیست و خانم کرم‌زاده و وکیل او،‌ در ۸ مهر به حکم صادره اعتراض و تقاضای تجدیدنظر کرده اند.یک منبع مطلع و نزدیک به ژیلا کرم‌زاده مکوندی به صدای آمریکا گفت که خانم کرم‌زاده مکوندی روز ۲۱ آبان سال ۱۳۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه دستگیر شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رئیس‌جمهور آذربایجان: چندین منطقه را از اشغال ارمنستان آزاد کردیم این یک پیروزی تاریخی استرئیس‌جمهور آذربایجان از آزادسازی شهرک هادروت و چندین روستای این کشور از اشغال ارمنستان خبر داده و بر تداوم عملیات‌های آزادسازی مناطق اشغالی تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

یک حقوقدان: گرداندن متهمان در سطح شهر غیراخلاقی استیک حقوقدان: *گرداندن متهمان در سطح شهر غیراخلاقی است *این تفکر مربوط به قرون گذشته کشورهای جهان است *مقامات قضایی و انتظامی از تکرار این نوع اقدامات جلوگیری کنند *عنوان اراذل و اوباش من درآوردی است و ما اصلا چنین عنوانی نداریم جناب، نوشتید: « این تفکر مربوط به قرون گذشته کشورهای جهان است» خب الان هم تو همون موقعیت هستیم دیگه یه کم جلوتر از عصر حجر نکنه فک کردید ایران تو قرن 21هست !؟؟! درست است وخودمعلول ان است که حقوق الهی افرادراکه خداوندمتعال به زمان،تنظیم فرموده وراهکاررفع نیازهارانیزموضوعی وجامع درقران بیان فرموده رانداده اندکه افرادبه جای تلاش صحیح براساس قانون خدا،دولت مانع تلاش صحیح افرادبراساس قران کریم شده وبه صورت ناهنجاری وناامنی درجامعه اشکارشده اس مگر این جزء حقوق حاکمیت نیست که سایر حقوق مدنی و شهروندی را به دلخواه نقض کند و هتک حرمت و حیثیت مجرم و متهم کند؟! احتمالا قانون اساسی و سایر قوانین اشتباه نوشته اند!! ما که همیشه دیدیم موقع انتخابات همه میشن مردم همیشه در صحنه و ارزشمند و دارای کرامت انسانی!

ثبت نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری بلامانع است/ نظر فقها هیچ تغییری نکرده استسخنگوی شورای نگهبان: *ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری بلامانع است *ما هیچ وقت به دلیل زن بودن کاندیدایی را رد نکرده‌ایم *نظر فقها هیچ تغییری نکرده است *شورای نگهبان به قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین هیچگونه ورودی نداشته است این جوری هم‌ مشارکت زیاد بالا نمیره.. با ایجاد انگیزه در بانوان نزدیک انتخابات شد شروع کردید هر گونه کص شعر گفتن چی شد ؟ تازه یادتون اومده ؟! دیگه این شگرد هم جواب نمیده . پیمان_نوین

ائتلاف عربی: یک پهپاد حوثی‌ها را سرنگون کردیم

کره جنوبی: کره شمالی یک رژه نظامی عظیم برگزار کردبرخلاف سال‌های گذشته، امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا پیونگ‌یانگ هیچ رسانه‌ای را برای پوشش خبری این رژه سالانه دعوت نکرد.

کرونا در هند طی یک روز 926 قربانی گرفت