شش زندانی سیاسی در زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند؛ پروتکل بهداشتی رعایت نمی‌شود

11/08/2020 12:21:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

زندانی, زندان

🔺شش زندانی سیاسی در زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند؛ پروتکل بهداشتی رعایت نمی‌شود ⚡️همسر اسماعیل_عبدی ، فعال صنفی معلمان می‌گوید، این معلم زندانی و ۱۱ نفر دیگر از زندانی ان بند ۸ زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند و برخی وضعیت جسمی مناسبی ندارند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageتصویری از اسماعیل عبدی، امیرسالار داوودی، جعفر عظیم‌زاده، مجید آذرپی و محمد علی مسیب‌زاده زندانیان مبتلا به ویروس کروناهمسر اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان می‌گوید، این معلم زندانی و ۱۱ نفر دیگر از زندانیان بند ۸ زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند و در حال حاضر برخی از آنها وضعیت جسمی مناسبی ندارند.

منیره عبدی، همسر اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان روز دوشنبه ۲۰ مرداد در گفتگو با صدای آمریکا گفت که علاوه بر اسماعیل عبدی همسرش، چند زندانی سیاسی دیگر از جمله امیرسالار داودی وکیل دادگستری، جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری، مجید آذرپی و محمدعلی مسیب‌زاده، به همراه دو زندانی سیاسی دیگر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و در حال حاضر در بهداری زندان اوین از آنها نگهداری می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

در این عکس، به اشتباه تصویری از یوسف ندرخانی کشیش زندانی (وسط پایین) هم آمده بود که اشتباه است و بدینوسیله اصلاح می‌شود.

مصباحی مقدم: FATF به کلی منتفی است/ صحبت از پذیرش FATF یک تحریف است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimمصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: FATF به کلی منتفی است گشایش اقتصادی با پذیرش FATF، نمونه تحریف و آدرس غلط دادن به مردم است اگر پذیرش FATF را به مصلحت کشور می‌دیدیم آن را تصویب می‌کردیم اما معتقدیم FATF چیزی جز خسارت برای ملت ایران به دنبال ندارد مصباحی‌مقدم: گشایش اقتصادی با پذیرش FATF، نمونه تحریف و آدرس غلط دادن به مردم است اینستاگرام تسنیم را دنبال کنید

بازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شدبازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شد این رویداد بزرگ که از پنجشنبه ۱۶مرداد آغاز شد و تا یکشنبه ۱۹ مرداد ادامه داشت، بیش از هزاران نفر را در یک مسافت ۱۱۱۰کیلومتری گسترده در چند ایالت مرکزی آمریکا گرد هم آورد

کرونا در ایران؛ آمار بنا به 'ملاحظات سیاسی و امنیتی مهندسی می‌شوند'، آمار واقعی 'بیست برابر' است - BBC News فارسیمحمدرضا محبوب‌فر، عضو ستاد مقابله با کرونا می‌گوید بر اساس 'ملاحظات سیاسی و امنیتی'، آمار کرونا 'قطعا مهندسی‌شده به جامعه تزریق می‌شوند.' او گفت آمار مبتلایان و فوتی‌های وزارت بهداشت 'یک‌بیستم' آمار واقعی است. به گفته آقای محبوب‌فر، 'ظاهرا منافع عده‌ای به گونه‌ای است که به دولت فشار آورده‌اند که برخی محدودیت‌ها اعمال نشوند.'

واکنش عضو هیئت رئیسه مجلس به طرح گشایش اقتصادی دولت/گشایش اقتصادی دولت پیش خور کردن منابع کشور است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimحاجی دلیگانی: روحانی می‌خواهد به دولت بعدی زمین سوخته تحویل دهد طرح گشایش_اقتصادی دولت در واقع به نوعی قرض گرفتن از جامعه است اینها پیشخور کردن منابع کشور است که هر دولتی بعدا بیاید نمی‌تواند تا چندین سال این پیش خور کردن های دولت فعلی را جبران کند

نوبخت: ۷۵ درصد درآمدهاي مالياتي سال جاري تا كنون محقق شده استرئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، در گفت‌وگويي به مناسبت روز خبرنگار، با تاكيد بر اينكه استقراض دولت از بانك مركزي، ادعايي باطل و نوعي توهم است؛ افزود: اگرچه فقط ۶ درصد از درآمد نفتي مورد انتظار در سال ۹۹ محقق شده، اما ۷۵ درصد درآمدهاي مالياتي سال جاري تا كنون محقق شده كه ۲۰ درصد بيش از سال گذشته در همين تاريخ است. ۵۸ درصد واگذاري‌هاي مالي نيز محقق شده و قريب به ۱۶ هزار ميليارد تومان در چهار ماه گذشته، سهام واگذار كرده‌ايم كه تا حدودي كسري عدم تحقق درآمد ناشي از فروش نفت را جبران كرده است.

کاهش اندک در آمار فوتی‌های کرونا بساط جاده چالوس را راه انداخته است!معاون کل وزارت بهداشت بهداشت با بیان اینکه کاهش آمار مرگ و میر کرونا از اعداد بالاتر از ۲۰۰ به حدود ۱۵۰ چندان خوشحالی ندارد؛ زیرا هنوز هم آمار فوتی ها سه رقمی است، گفت: متاسفانه کاهش اندک در آمار مرگ و میر، بساط جاده چالوس و جوجه و... را راه انداخته است؛ در حالی که در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا اکنون عدد مرگ و میر کرونا به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده است. حریرچی: برخی از ما بهتران، تست کرونا می‌دهند و سپس در مهمانی حاضر می‌شوند در بیش از ۱۰۰ کشور مرگ و میر به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده؛ آمار ما هنوز سه رقمی است ۱۴ درصد کسانی که مبتلا شده بودند، مجددا درگیر شدند یکی از واکسن‌هایی که پیشرفت خوبی داشته، تنها ۷۳ روز ایمنی می‌دهد

Share via Email Print this page تصویری از اسماعیل عبدی، امیرسالار داوودی، جعفر عظیم‌زاده، مجید آذرپی و محمد علی مسیب‌زاده زندانیان مبتلا به ویروس کرونا همسر اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان می‌گوید، این معلم زندانی و ۱۱ نفر دیگر از زندانیان بند ۸ زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند و در حال حاضر برخی از آنها وضعیت جسمی مناسبی ندارند.خبرگزاری تسنیم با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها گشایش اقتصادی مورد نظر رئیس جمهور پذیرش FATF خواهد بود، اظهار داشت: گشایش اقتصادی با پذیرش FATF، نمونه تحریف و آدرس غلط دادن به مردم است.بخش انگلیسی صدای آمریکا - دهه‌ها است که هزاران فروشنده وسایل دست دوم خود، از لباس گرفته تا اسباب بازی، لوازم و اثاث منزل، و غیره را در این موقع از سال، در بزرگترین، و از لحاظ مسافت طولانی‌ترین، بازار سالیانه کنار جاده‌ای لوازم دست دوم جهان، در کنار خیابان‌ها‌ی شش ایالت مرکزی آمریکا - از آلاباما تا میشیگان - پهن می‌کنند.کرونا در ایران؛ آمار بنا به 'ملاحظات سیاسی و امنیتی مهندسی می‌شوند'، آمار واقعی 'بیست برابر' است ۲ ساعت پیش منبع تصویر، Reuters محمدرضا محبوب‌فر، عضو ستاد مقابله با کرونا می‌گوید بر اساس "ملاحظات سیاسی و امنیتی"، آمار کرونا "قطعا مهندسی‌شده به جامعه تزریق می‌شوند.

منیره عبدی، همسر اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان روز دوشنبه ۲۰ مرداد در گفتگو با صدای آمریکا گفت که علاوه بر اسماعیل عبدی همسرش، چند زندانی سیاسی دیگر از جمله امیرسالار داودی وکیل دادگستری، جعفر عظیم‌زاده فعال کارگری، مجید آذرپی و محمدعلی مسیب‌زاده، به همراه دو زندانی سیاسی دیگر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و در حال حاضر در بهداری زندان اوین از آنها نگهداری می‌شود. به گفته خانم عبدی، دستکم از دو هفته پیش، این زندانیان با برخی از عوارض بیماری کرونا از جمله از دست دادن حس چشایی و بویایی روبرو شدند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اگر پذیرش  FATF را به مصلحت کشور می‌دیدیم آن را تصویب می‌کردیم اما معتقدیم FATF چیزی جز خسارت برای ملت ایران به دنبال ندارد. منیره عبدی می‌گوید، غیر از این شش زندانی سیاسی، شش زندانی دیگر در این بند زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند. سازمان‌دهندگان در ابتدا تصمیم داشتند که رویداد را به خاطر همه‌گیری کرونا - که در آمریکا نزدیک به ۵ میلیون نفر مبتلا و بیش از ۱۶۰ هزار نفر تلفات داشته است - لغو کنند؛ ولی بعد به شرط رعایت فاصله اجتماعی، پوشیدن ماسک صورت، و شستن دست‌ها تصمیم به برگزاری آن گرفتند. ‌وی درباره شرایط نگهداری این زندانیان مبتلا به کرونا گفت آنها روز گذشته به بهداری زندان منتقل شدند و بدون رعایت فاصله اجتماعی، هر ۶ نفر از آنها را به دو اتاق مجزا منتقل کرده‌اند؛ از آنها بار دیگر آزمایش مخاط بینی گرفته شده و اعلام کرده‌اند تا ۴۸ ساعت پس از آزمایش، جواب قطعی اعلام می‌شود و در حال حاضر هم برای آنها مسکن تجویز شده است. وی گفت: همه این کارها به صورت دور زدن تحریم  بوده اگر FATF تصویب شود، امکان این که یک دلار جنس از کشور خارج و یا وارد کشور شود، وجود ندارد. خانم عبدی با نگرانی از وضعیت سلامت همسر خود می‌گوید: «اسماعیل عبدی از آخرین اعتصاب غذای خود که به دو سال پیش بازمی‌گردد، به بیماری تنفسی مبتلا شده و در حال حاضر با ابتلا به این ویروس وضعیت مناسبی ندارد،‌ بدن درد شدید دارد و در تنفس با مشکل روبرو شده است." پیشتر تحقیق بی‌بی‌سی فارسی بر اساس یافته‌های ژنتیکی و همه‌گیرشناسی به این نتیجه رسیده بود که ویروس کرونا دست‌کم در ابتدای دی و حتی پیش از آن وارد ایران شده است.

در حال حاضر دوز داروی تنفسی او را افزایش داده‌اند، اسپری آسم و قرص فشار خون با دوز بالا برای او تجویز کرده‌اند» اما با این حال به گفته منیره عبدی خانواده نگران هستند ریه این زندانی سیاسی دچار آسیب جدی شود. انتهای پیام/. ولی خیلی‌ها نیز بدون ماسک آمده بودند. خانم عبدی با اشاره به اینکه زندانیان قادر به رعایت مسائل بهداشتی در زندان نیستند، به صدای آمریکا گفت: «سال گذشته با آغاز شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در زندان‌های ایران تنها یکبار دو عدد ماسک و یک ماده ضدعفونی کننده در اختیار زندانیان قرار دادند و پس از آن دیگر هیچگونه وسایل بهداشتی از جمله ماسک و یا مواد ضدعفونی کننده‌ در اختیار زندانیان قرار نگرفته است و زندانیان مجبور هستند وسایل بهداشتی را با هزینه خود و با قیمت بالا از بوفه زندان خریداری کنند.» آزادی برخی از زندانیان از روز چهارشنبه ۷ اسفند ماه با صدور بخشنامه تازه رئیس قوه قضائیه آغاز شد ، که بر اساس آن با رعایت برخی شرایط دستور مرخصی محدود برای گروهی از زندانیان محکوم به حبس صادر شده است. در یکی از مفاد آن بخشنامه آمده است که آن دسته از زندانیان سیاسی که با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به تحمل بیش از ۵ سال زندان محکوم شده‌اند «از اعزام به مرخصی مستثنی هستند..» این در حالی است که اغلب زندانیان سیاسی از جمله اسماعیل عبدی، امیرسالار داودی، مجید آذرپی و جعفر عظیم‌زاده دارای محکومیت‌های بالای ۵ سال هستند..

تلاش‌ها برای تخلیه زندان‌ها بعد از شیوع کرونا؛ اغلب زندانیان سیاسی نمی‌توانند از مرخصی استفاده کنند در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه با صدور بخشنامه تازه‌ای با رعایت برخی شرایط دستور مرخصی محدود برای گروهی از زندانیان محکوم به حبس را صادر کرد. همسر اسماعیل عبدی به صدای آمریکا می‌گوید: «ما چندین بار به دادیاری زندان مراجعه کردیم و تقاضای مرخصی کردیم، ‌تقاضا کردیم پروتکل‌های بهداشتی را در زندان رعایت کنند و یا تعداد زندانیان داخل هر اتاق را کاهش بدهند اما هیچ رسیدگی صورت نگرفت و هیچ زندانی سیاسی از بند ۸ زندان اوین به مرخصی اعزام نشد.» مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا ، روز چهارشنبه ۶ فروردین ماه در یک کنفرانس خبری گفت: «نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند. این اقدامی بشردوستانه است و گذشته از این‌که این افراد غیرقانونی به زندان افتاده‌اند، در این شرایط اصل بشردوستی حکم می‌کند که از زندان آزاد شوند.» خبرهای بیشتر .