شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا رسما درخواست صدور مجوز کرد | DW | 01.12.2020

01/12/2020 03:44:00 ب.ظ

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بیون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

کرونا, مدرنا

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بایون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بیون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

دو شرکت بیونتک و فایزر دو هفته پیش درخواست مشابهی را به سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تحویل داده بودند. گفته می‌شود که احتمال صدور مجوز برای تولید و توزیع این واکسن در ماه دسامبر تقویت شده است.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدشرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش از این اعلام کرده بود که به طور همزمان از آژانس دارویی اروپا و هم از سازمان غذا و دارو آمریکا درخواست مجوز خواهد کرد.

از این رو، مسئولان شرکت مدرنا روز دوشنبه ۳۰ نوامبر رسما از این دو نهاد تقاضای صدور مجوز کردند. پیش‌بینی می‌شود که در جلسه روز ۱۷ دسامبر سازمان غذا و داروی آمریکا درباره این موضوع گفت‌وگو و احتمالا تصمیم‌گیری شود.اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که این اتحادیه ۱۶۰ میلیون دز از واکسن مدرنا را سفارش داده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

شرکت مدرنا: واکسن ما ایمنی دراز مدت ایجاد می‌کندشرکت مدرنا اواخر روز پنج‌شنبه 4 دسامبر تأکید کرد که واکسن کرونا ساخت این شرکت، امکان ایجاد مصونیت اگه واکسن ایمنی دراز مدت ایجاد میکنه پس اشخاصی هم که مبتلا شدن ایمنی دراز مدت دارن پس چه نیازی به تزریق واکسن هست ؟؟؟!!

اتحادیه اروپا واکسن کووید۱۹ شرکت مدرنا را تایید کرد اتحادیه اروپا واکسن کووید۱۹ شرکت مدرنا را تایید کرد اِوِر کوک، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا، گفت: «این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می‌دهد.» کنگره، عوضیا امریکا در التهابه شما کسشعر خبر میزنید ؟؟؟

سود شرکت داروسازی آسترازنکا در سال ۲۰۲۰ دوبرابر شد | DW | 11.02.2021سال ۲۰۲۰ برای شرکت‌های داروسازی سالی پر سود بود. اما دوبرابر شدن سود آسترازنکا، شرکت داروسازی بریتانیایی-سوئدی، گویا تنها به شیوع اپیدمی کرونا ارتباطی ندارد.

واکسن جدید شرکت «جانسون» چه تفاوت‌هایی با دو واکسن «فایزر» و «مدرنا» داردشرکت «جانسون اند جانسون» پس از دریافت مجوز از سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا از روز اول ماه مارس توزیع ۴ میلیون واکسن تک دوز خود در سراسر آمریکا را آغاز کرد. الکس گورسکی، مدیرعامل این شرکت گفته است که تا ماه ژوئن، ۱۰۰ میلیون دز از واکسن جانسون توزیع می‌شود و این رقم تا پایان سال جاری به یک میلیارد خواهد رسید.

بیانیه اروپایی آمریکایی: باید کشورهای منطقه را در مذاکرات هسته‌ای شرکت دادوزرای امور خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان روز پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 در بیانیه مشترکی تاکید تقدیم به امریکای ها و اروپاییها 👎👎👎👎👎👎مردم منطقه وکیل وصی نمی خواهند هروقت صلاح باشد خودشان مذاکره میکنند اروپا و امریکا غلط کردند!! چی غلتها به خدا همتون اوسگولین$$$$$

آژانس دارویی اروپا اعلام کرده است که شرکت آلمانی بیونتک و شریک آمریکایی آن، شرکت فایزر رسما درخواست صدور مجوز کرده‌اند.طولانی مدت را دارد و پیش‌بینی می‌کند که 20 میلیون دوز واکسن آزمایشی، امسال در ایالات متحده در دسترس باشد.واکسن کووید۱۹ شرکت داروسازی مدرنا کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ۱۷ دی واکسن کووید۱۹ ساخته شده توسط شرکت داروسازی مدرنا را تایید کرد.واکسن آسترازنکا در مقایسه با واکسن‌های دیگر از نتوانسته امتیازهای زیادی به دست آورد.

مسئولان این دو شرکت نیز روز سه‌شنبه اول دسامبر (۱۱ آذر) خبر درخواست مجوز برای تولید و توزیع واکسن پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ را تایید کردند. دو شرکت بیونتک و فایزر دو هفته پیش درخواست مشابهی را به سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تحویل داده بودند. بر اساس گزارش این سایت که به رویت «العربیه. گفته می‌شود که احتمال صدور مجوز برای تولید و توزیع این واکسن در ماه دسامبر تقویت شده است. این تصمیم هنگامی گرفته شد که موارد کووید۱۹ در بسیاری از کشورهای اروپایی افزایش یافته و روند کند واکسیناسیون در سراسر کشورهای آن اتحادیه مورد انتقاد قرار گرفته است. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش از این اعلام کرده بود که به طور همزمان از آژانس دارویی اروپا و هم از سازمان غذا و دارو آمریکا درخواست مجوز خواهد کرد. مدرنا در بیانیه‌ای گفت: «داده‌های فاز 1 موقت نشان می‌دهند که واکسن کووید 19 می‌تواند پادتن‌های معادل دائمی در تمام گروه‌های سنی، از جمله افراد مسن تولید کند. از این رو، مسئولان شرکت مدرنا روز دوشنبه ۳۰ نوامبر رسما از این دو نهاد تقاضای صدور مجوز کردند. آسترازنکا حدود ۹ درصد بیشتر فروش داشته و فروش  این   شرکت به ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.

پیش‌بینی می‌شود که در جلسه روز ۱۷ دسامبر سازمان غذا و داروی آمریکا درباره این موضوع گفت‌وگو و احتمالا تصمیم‌گیری شود. این شرکت تأکید دارد که 85 تا 100 میلیون دوز از واکسن در ایالات متحده و 15 تا 25 میلیون دوز در سایر نقاط جهان در دسترس خواهد بود. با احتساب واکسن مدرنا، دومین واکسن مجاز در اتحادیه اروپا، ۱۶۰ میلیون دُز دیگر خواهیم داشت و واکسن‌های بیشتری نیز در دسترس خواهد بود. اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که این اتحادیه ۱۶۰ میلیون دز از واکسن مدرنا را سفارش داده است. قرار است ابتدا ۸۰ میلیون دز از این واکسن به اروپا تحویل داده شود و در صورت لزوم ۸۰ میلیون دز دیگر نیز در اختیار کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار گیرد. شرکت مدرنا اعلام کرده است که در صورت صدور مجوز از سوی آژانس دارویی اروپا امکان صدور واکسن‌های کرونا تا پیش از پایان سال جاری وجود دارد.» آژانس دارویی اروپا ماه گذشته همین اجازه مشروط را برای واکسن ویروس کرونا محصول مشترک شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی بایو ان تک صادر کرده بود. در همین زمینه: . ارزش سهام شرکت بیون‌تک در سال ۲۰۲۰ حدود۲۵۰ درصد افزایش یافته و مجموع سهام آن ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.