کرونا, مدرنا, فایزر, بایون‌تک, کووید-۱۹, اتحادیه اروپا, ویروس کرونا, واکسن کرونا

کرونا, مدرنا

شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا رسما درخواست صدور مجوز کرد | DW | 01.12.2020

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بیون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

01/12/2020 03:44:00 ب.ظ

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بایون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

موعد دسترسی به واکسن کرونا نزدیک می‌شود. شرکت داروسازی مدرنا و همچنین شرکت آلمانی بیون‌تک رسما درخواست مجوز کرده‌اند. شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا به طور همزمان هم در اروپا و هم در آمریکا درخواست صدور مجوز کرده است.

دو شرکت بیونتک و فایزر دو هفته پیش درخواست مشابهی را به سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تحویل داده بودند. گفته می‌شود که احتمال صدور مجوز برای تولید و توزیع این واکسن در ماه دسامبر تقویت شده است.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدشرکت داروسازی آمریکایی مدرنا پیش از این اعلام کرده بود که به طور همزمان از آژانس دارویی اروپا و هم از سازمان غذا و دارو آمریکا درخواست مجوز خواهد کرد.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

از این رو، مسئولان شرکت مدرنا روز دوشنبه ۳۰ نوامبر رسما از این دو نهاد تقاضای صدور مجوز کردند. پیش‌بینی می‌شود که در جلسه روز ۱۷ دسامبر سازمان غذا و داروی آمریکا درباره این موضوع گفت‌وگو و احتمالا تصمیم‌گیری شود.اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که این اتحادیه ۱۶۰ میلیون دز از واکسن مدرنا را سفارش داده است.

قرار است ابتدا ۸۰ میلیون دز از این واکسن به اروپا تحویل داده شود و در صورت لزوم ۸۰ میلیون دز دیگر نیز در اختیار کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار گیرد.شرکت مدرنا اعلام کرده است که در صورت صدور مجوز از سوی آژانس دارویی اروپا امکان صدور واکسن‌های کرونا تا پیش از پایان سال جاری وجود دارد. headtopics.com

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

شرکت مدرنا: واکسن ما ایمنی دراز مدت ایجاد می‌کندشرکت مدرنا اواخر روز پنج‌شنبه 4 دسامبر تأکید کرد که واکسن کرونا ساخت این شرکت، امکان ایجاد مصونیت اگه واکسن ایمنی دراز مدت ایجاد میکنه پس اشخاصی هم که مبتلا شدن ایمنی دراز مدت دارن پس چه نیازی به تزریق واکسن هست ؟؟؟!!

اتحادیه اروپا واکسن کووید۱۹ شرکت مدرنا را تایید کرد اتحادیه اروپا واکسن کووید۱۹ شرکت مدرنا را تایید کرد اِوِر کوک، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا، گفت: «این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می‌دهد.» کنگره، عوضیا امریکا در التهابه شما کسشعر خبر میزنید ؟؟؟

سود شرکت داروسازی آسترازنکا در سال ۲۰۲۰ دوبرابر شد | DW | 11.02.2021سال ۲۰۲۰ برای شرکت‌های داروسازی سالی پر سود بود. اما دوبرابر شدن سود آسترازنکا، شرکت داروسازی بریتانیایی-سوئدی، گویا تنها به شیوع اپیدمی کرونا ارتباطی ندارد.

واکسن جدید شرکت «جانسون» چه تفاوت‌هایی با دو واکسن «فایزر» و «مدرنا» داردشرکت «جانسون اند جانسون» پس از دریافت مجوز از سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا از روز اول ماه مارس توزیع ۴ میلیون واکسن تک دوز خود در سراسر آمریکا را آغاز کرد. الکس گورسکی، مدیرعامل این شرکت گفته است که تا ماه ژوئن، ۱۰۰ میلیون دز از واکسن جانسون توزیع می‌شود و این رقم تا پایان سال جاری به یک میلیارد خواهد رسید.

بیانیه اروپایی آمریکایی: باید کشورهای منطقه را در مذاکرات هسته‌ای شرکت دادوزرای امور خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان روز پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 در بیانیه مشترکی تاکید تقدیم به امریکای ها و اروپاییها 👎👎👎👎👎👎مردم منطقه وکیل وصی نمی خواهند هروقت صلاح باشد خودشان مذاکره میکنند اروپا و امریکا غلط کردند!! چی غلتها به خدا همتون اوسگولین$$$$$