شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: سهمیه‌بندی بنزین در شرایط مناسب و بدون حادثه‌ اجرا شد

15/11/2019 02:14:00 ب.ظ

دومین دور تلاش دولت روحانی در سال‌جاری برای انجام هم‌زمان سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، به نتیجه رسید و اجرای این طرح از نخستین د

سهمیه‌بندی, افزایش_قیمت_بنزین

درپی آغاز اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش_قیمت_بنزین از بامداد روز جمعه، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که طرح سهمیه‌بندی در شرایط مناسب و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای به اجرا درآمده است. بیشتر بخوانید:

دومین دور تلاش دولت روحانی در سال‌جاری برای انجام هم‌زمان سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، به نتیجه رسید و اجرای این طرح از نخستین د

علاوه بر تدابیر امنیتی و انتظامی که دولت و نهادهای حکومتی در نظر گرفته بودند، طرح سهمیه‌بندی بنزین معمولی و سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد، درحالی اجرا شد که محمدباقر نوبخت دقایقی پس از آغاز آن، در یک برنامه تلویزیونی از پرداخت نقدی تحت عنوان «طرح حمایت معیشتی» به هجده میلیون خانوار خبر داد و گفت که مبلغی از ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان (بسته به تعداد اعضای خانواده) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه صبح جمعه خود اعلام کرد: «در پی تصمیم اتخاذ شده برای سهمیه‌بندی بنزین از نخستین ساعت بامداد جمعه ۲۴ آبان‌ماه جاری، طبق اطلاعات واصله از سراسر کشور بحمدالله طرح سهمیه‌بندی در شرایط مناسب و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای به اجرا درآمد.»

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

بنزین در ایران گران شد، سهمیه‌بندی آغازبا آغاز روز جمعه ۲۴ آبان، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ایران بدون اعلام عمومی قبلی سهمیه‌بندی بنزین را آغاز کرده و قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی را ۱۵۰۰ تعیین کرده است. قیمت هر لیتر بنزین آزاد هم ۳۰۰۰ تومان تعیین شده است. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ایران اعلام کرده است که از آغاز روز جمعه ۲۴ آبان سهیمه‌بندی بنزین آغاز شده و قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان است. سهميه سوخت براى خودروهاى شخصى بنزينى، ماهانه شصت ليتر اعلام شده است.

آغاز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در ایراندور دولت اول محمود احمدی‌نژاد بنزین در ایران برای نخستین بار سهمیه‌بندی شد.

بنزین در ایران گران و سهمیه‌بندی شدشرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ايران اعلام کرد از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد 3 هزار تومان شده است. - خبرگزاری آناتولی

راهپیمایی اعتراضی هزار کارگر شرکت هفت‌تپه در بازار

قرار گرفتن چند شرکت در لیست سیاه آمریکا با ادعای انتقال غیرقانونی کالا به ایرانوزارت بازرگانی آمریکا بیش از ده شرکت و فرد را به اتهام حمایت مادی از فعالیت‌ها در زمینه تسلیحات شیمایی و بیولوژیک در سوریه و همچنین با ادعای انتقال کالاهای آمریکایی به ایران بدون مجوز قانونی، در لیست سیاه تجاری خود قرار داد.

کشته شدن 7 نظامی یمنی در اثر اصابت موشک حوثی به مقر فرماندهی مشترک در مأربدر حملات موشکی امروز چهارشنبه 13نوامبر 2019 شبه‌نظامیان حوثی به پادگان «صحن الجن» و مقر فرماندهی

قایق بامداد جمعه ۲۴ آبان‌ماه آغاز شد.وانت پر مصرف دوگانه سوز ۱۲۰ ۵۰۰ منبع: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبرگزاری ایسنا می‌گوید عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، با آغاز سهمیه‌بندی با استانداران همه استان‌های ایران صحبت کرده و در جریان"شرایط استان‌ها، مصرف بنزین و آمادگی‌های لازم برای اجرای تصمیمات دولت" قرار گرفته است.این تصمیم در آن زمان و پس از آن در دولت‌ حسن روحانی با انتقادهایی عمدتا از سوی جریان اصلاح‌طلب مواجه شده بود.شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ايران اعلام کرد از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد 3 هزار تومان شده است.

برخلاف اردیبهشت ماه که تلاش قبلی دولت برای عملی کردن طرح، قبل از اجرا متوقف شده بود، این بار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران صبح جمعه در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: «طرح سهمیه‌بندی در شرایط مناسب و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای به اجرا درآمد.» علاوه بر تدابیر امنیتی و انتظامی که دولت و نهادهای حکومتی در نظر گرفته بودند، طرح سهمیه‌بندی بنزین معمولی و سه برابر شدن قیمت بنزین آزاد، درحالی اجرا شد که محمدباقر نوبخت دقایقی پس از آغاز آن، در یک برنامه تلویزیونی از پرداخت نقدی تحت عنوان «طرح حمایت معیشتی» به هجده میلیون خانوار خبر داد و گفت که مبلغی از ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان (بسته به تعداد اعضای خانواده) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. به گفته آقای نوبخت ۶۰ میلیون نفر از شهروندان ایرانی شرایط دریافت این کمک‌ها را دارند. روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه صبح جمعه خود اعلام کرد: «در پی تصمیم اتخاذ شده برای سهمیه‌بندی بنزین از نخستین ساعت بامداد جمعه ۲۴ آبان‌ماه جاری، طبق اطلاعات واصله از سراسر کشور بحمدالله طرح سهمیه‌بندی در شرایط مناسب و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای به اجرا درآمد.» این شرکت وابسته به وزارت نفت در اطلاعیه خود همچنین با اشاره ضمنی به انتشار ویدیوهایی از اعتراض مردم در چند شهر مقابل پمپ بنزین‌ها و استقرار ماموران انتظامی در پمپ بنزین‌ها و آماده باش این نیرو، عنوان کرد که «شبکه‌های معاند با پخش فیلم و تصاویر جعلی، سعی در ناآرام نشان دادن شرایط دارند که به‌هیچ‌وجه در هیچ موردی صحت ندارد». او می‌گوید پرداخت‌های"حمایت معیشتی" هر خانوار ایرانی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود. در نخستین ساعات اجرای سهمیه‌بندی بنزین نیز «یک مقام آگاه در وزارت کشور» به خبرگزاری ایسنا گفت: «طبق بررسی‌های انجام‌شده و اخذ اخبار دقیق از تمام استانداری‌ها، تاکنون موردی مبنی‌بر بروز آشوب، تجمع، درگیری و آتش زدن پمپ بنزین‌ها در هیچ نقطه‌ای از کشور گزارش نشده است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده که این افزایش قیمت با تصویب"شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه" اجرایی شده است.

» این مقام وزارت کشور که اسم و مقامش اعلام نشد، گفت: «اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی‌بر آتش زدن جایگاه‌های سوخت در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، خوزستان و دیگر مناطق کشور صحت ندارد.» هم‌زمان وزارت کشور در ساعات نخست پس از اجرای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، اعلام کرد که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، در نیمه‌شب پنج‌شنبه طی یک ارتباط زنده تصویری با استانداران، ضمن بررسی آخرین شرایط استان‌ها و روند تامین بنزین و سوخت در مناطق مختلف کشور و شنیدن گزارش استانداران، تذکرات لازم را به آن‌ها ابلاغ کرده است. مقام‌های دولتی به ویژه وزارت نفت برای ایجاد آنچه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، «شرایط مناسب برای اجرای سهمیه‌بندی» عنوان کرده است، تا آخرین لحظات اجرای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، آن را تکذیب می‌کردند. از جمله بیژن زنگنه، وزیر نفت دولت روحانی، چهارشنبه بیست‌ودوم آبان و کمتر از دو روز قبل از اجرای سهمیه‌بندی بنزین، با تاکید براینکه «هنوز چیزی مشخص نیست، باید صبر کنیم تا دستورالعمل آن ابلاغ شود»، گفت: «این شایعه‌پراکنی‌ها و توییت زدن‌ها فقط مردم را نگران می‌کند». با این حال روزنامه جوان، نزدیک به سپاه پاسداران، طی یادداشتی در شماره پنج‌شنبه خود، بدون اشاره به احتمال سهمیه‌بندی بنزین، نسبت‌به احتمال آغاز دوره تازه‌ای از اعتراضات در ایران هشدار داد و خواهان حفظ «آرامش و امنیت روحی و روانی مردم» شد..

این روزنامه نزدیک به سپاه پاسداران، با اشاره به اعتراضات در عراق، نوشت: « آنچه که برای ایران حائز اهمیت است، عبرت‌گیری از وقایع داخل عراق بوده و همه آحاد مسئولان، دولتمردان، احزاب سیاسی، نخبگان، علما، اصحاب رسانه و فرهنگ و... موظف و مکلف‌اند زمینه آرامش‌بخشی و امنیت روحی و روانی مردم را فراهم آورده و از بیان مواضع غلط، دوقطبی‌ساز، ناامیدکننده و بحران‌ساز، به‌شدت پرهیز کنند.» حمید رسایی، نماینده سابق مجلس و از روحانی‌های نزدیک به جبهه پایداری، نیز ساعتی بعد از اجرای سهمیه‌بندی بنزین، با بیان اینکه «قرار بود آمدنیوز با توجه به تجربه دی ماه ۹۶ ، اغتشاشات لبنان و عراق را به داخل ایران بکشاند»، در حساب توییتر خود، نوشت: «نیما زم که بازداشت شد، پروژه کشاندن بحران به داخل ایران از هم پاشید.

آیا تصمیم عجیب گران کردن بنزین در این مقطع زمانی، نمی‌تواند مشاوره‌ای غلط و بدون توجه به این نکته باشد.» قرار بود باتوجه به تجربه دی ماه ۹۶ ، اغتشاشات لبنان وعراق را به داخل ایران بکشاند. نیما زم که بازداشت شد، پروژه کشاندن بحران به داخل ایران از هم پاشید. آیا .