شروع لیگ بدون عادل

24/05/1398 08:13 ب.ظ

در آستانه شروع لیگ_برتر یک سوال مهم همچنان هر روز مطرح می‌شود؛ تکلیف عادل_فردوسی‌پور و برنامه نود چه خواهد شد؟ بیستم اسفندماه ۱۳۹۷ آخرین باری بود که برنامه پربیننده نو روی آنتن صداوسیما رفت.

در آستانه شروع لیگ برتر یک سوال مهم همچنان هر روز مطرح می‌شود؛ تکلیف عادل فردوسی‌پور و برنامه نود چه خواهد شد؟ این اتفاق چند روز پس از انتقاد صریح عادل فردوسی‌پور، مجری و تهیه‌کننده برنامه نود از مدیریت شبکه سه در حضور او رخ داد. برنامه نود بیست و یکم اسفندماه ۱۳۹۷ در جشنواره جام جم به عنوان بهترین برنامه تلویزیونی از نگاه مردم و هیات داوران برگزیده شد.

عادل فردوسی‌پور هنگام دریافت جوایز خود در حضور علی فروغی، مدیر شبکه سوم، با بغض از نامهربانی‌های مدیریت شبکه سوم گلایه کرد.

روابط عمومی شبکه سوم چند روز بعد بدون اینکه دلیل روشنی ارائه کند با انتشار بیانیه‌ای پایان کار نود با فردوسی‌پور را اعلام کرد. تعطیلی نود موج حمایت از فردوسی‌پور را برانگیخت؛ مردم، رسانه‌ها و حتی سیاسیون همه به این تصمیم اعتراض کردند. علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس خواهان توضیح شفاف در این باره شد و این موضوع را سیاسی دانست. در آنسو شبکه سوم دلایل این تصمیم بحث‌برانگیز را ارائه نکرد.در پنج ماه گذشته بارها اخبار متفاوتی درباره عادل فردوسی پور منتشر شد. در روزهای اخیر با نزدیک شدن به شروع لیگ زمزمه‌هایی درباره بازگشت او به نود و تلویزیون هم شنیده شد. زمانی که جواد خیابانی، گزارشگر باتجربه تلویزیون در این باره در یک برنامه اینترنتی صحبت کرد شایعات قوت هم گرفت. خیابانی گفت:« به مردم ایران می گویم که عادل دارد به تلویزیون برمی گردد. با شروع لیگ برتر شاهد گزارش عادل در تلویزیون خواهیم بود.

ادامه مطلب:
IranIntl »

اعلام برنامه 2 هفته‌ ابتدایی لیگ برتر فوتبال/ اولتیماتوم سازمان لیگ به باشگاه‌ها- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«اعلام برنامه ۲ هفته‌ ابتدایی لیگ_برتر فوتبال» روابط عمومی سازمان لیگ: *هشت باشگاه هنوز الزامات ایمنی و امنیتی را در ورزشگاه‌های خانگی خود به‌طور کامل اجرایی نکرده‌اند *به‌همین دلیل محل برگزاری مسابقات این تیم‌ها هنوز مشخص نیست

محبوبیت لیگ برتر فوتبال آلمان در ایران • گفت‌وگو با مجید جلالی | DW | 13.08.2019

احتمال تغییرات مدیریتی در پرسپولیس بالا گرفت/ عضو هیئت مدیره گزینه جدی مدیرعاملی- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«عضو هیئت مدیره گزینه جدی مدیرعاملی؛ احتمال تغییرات مدیریتی در پرسپولیس بالا گرفت» باشگاه پرسپولیس قبل از شروع نوزدهمین دوره لیگ برتر احتمالاً شاهد تغییرات جدیدی خواهد بود

اعلام برنامه 2 هفته‌ ابتدایی لیگ برتر فوتبال/ اولتیماتوم سازمان لیگ به باشگاه‌ها- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«اعلام برنامه ۲ هفته‌ ابتدایی لیگ_برتر فوتبال» روابط عمومی سازمان لیگ: *هشت باشگاه هنوز الزامات ایمنی و امنیتی را در ورزشگاه‌های خانگی خود به‌طور کامل اجرایی نکرده‌اند *به‌همین دلیل محل برگزاری مسابقات این تیم‌ها هنوز مشخص نیست

فوتبال جهان| لیورپول در ضربات پنالتی چلسی را شکست داد و ‌قهرمان سوپرجام اروپا شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimفوتبال جهان - قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا،‌ یک جام اروپایی دیگر را هم به ویترین افتخاراتش اضافه کرد.

لیورپول قهرمان سوپرجام اروپا شدلیورپول فاتح لیگ قهرمانان فوتبال اروپا چهارشنبه شب در شهر استانبول با شکست چلسی در ضربات پنالتی برای چهارمین بار در تاریخ خود قهرمان سوپرجام اروپا شده است.

بیستم اسفندماه ۱۳۹۷ آخرین باری بود که برنامه پربیننده «نود» روی آنتن صداوسیما رفت. عادل فردوسی‌پور در سال ۱۳۹۷ سال پرتنشی را با مدیریت شبکه سه پشت سر گذاشت؛ از ممانعت از حضور کارلس پویول در برنامه ۲۰۱۸ گرفته تا پخش نشدن برنامه نود به مدت سه هفته متوالی در پاییز. با این حال پیش‌بینی نمی شد برنامه نود در میانه کار به یک باره تعطیل شود.

این اتفاق چند روز پس از انتقاد صریح عادل فردوسی‌پور، مجری و تهیه‌کننده برنامه نود از مدیریت شبکه سه در حضور او رخ داد. برنامه نود بیست و یکم اسفندماه ۱۳۹۷ در جشنواره جام جم به عنوان بهترین برنامه تلویزیونی از نگاه مردم و هیات داوران برگزیده شد. عادل فردوسی‌پور هنگام دریافت جوایز خود در حضور علی فروغی، مدیر شبکه سوم، با بغض از نامهربانی‌های مدیریت شبکه سوم گلایه کرد.

روابط عمومی شبکه سوم چند روز بعد بدون اینکه دلیل روشنی ارائه کند با انتشار بیانیه‌ای پایان کار نود با فردوسی‌پور را اعلام کرد. تعطیلی نود موج حمایت از فردوسی‌پور را برانگیخت؛ مردم، رسانه‌ها و حتی سیاسیون همه به این تصمیم اعتراض کردند. علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس خواهان توضیح شفاف در این باره شد و این موضوع را سیاسی دانست. در آنسو شبکه سوم دلایل این تصمیم بحث‌برانگیز را ارائه نکرد.در پنج ماه گذشته بارها اخبار متفاوتی درباره عادل فردوسی پور منتشر شد. در روزهای اخیر با نزدیک شدن به شروع لیگ زمزمه‌هایی درباره بازگشت او به نود و تلویزیون هم شنیده شد. زمانی که جواد خیابانی، گزارشگر باتجربه تلویزیون در این باره در یک برنامه اینترنتی صحبت کرد شایعات قوت هم گرفت. خیابانی گفت:« به مردم ایران می گویم که عادل دارد به تلویزیون برمی گردد. با شروع لیگ برتر شاهد گزارش عادل در تلویزیون خواهیم بود. برخی اختلاف نظرها بوده است که با توجه به روند موجود حل شده من خودم هم با او صحبت کرده‌ام و از صحت ماجرا خبر دارم. همچنین دیگر دوستان من در صدا و سیما نیز این خبر را داده اند.»

همزمان با این اظهارنظر قابل توجه خیابانی، روزنامه گل گزارش داد در فصل جدید لیگ برتر، برنامه"نود پلاس" با اجرای محمدحسین میثاقی به جای"نود" روی آنتن خواهد رفت. خبری که توسط عوامل فوتبال برتر تکذیب شد. فوتبال برتر با اجرای میثاقی در فصل گذشته لیگ برتر را پوشش می‌داد و پس از تعطیلی نود جای نود را گرفت.

از زمانیکه برنامه نود تعطیل شد حتی یک فوتبال هم با گزارش عادل فردوسی‌پور، گزارشگر محبوب فوتبال‌دوستان پخش نشد. در این پنج ماه تنها حضور فردوسی پور در تلویزیون به تهیه‌کنندگی برنامه فوتبال ۱۲۰ محدود شد. فوتبال ۱۲۰ برنامه‌ای است که از شبکه ورزش پخش می‌شود و فوتبال اروپا را مرور می‌کند.اخبار موثق و شواهد نشان می‌دهد که مدیریت صدا و سیما تصمیم ندارد که دوباره نود را با اجرای عادل روی آنتن شبکه سوم ببرد. پس از تعطیلی نود در اسفند سال گذشته برنامه فوتبال برتر با اجرای مححمدحسین میثاقی جای نود را گرفت. با شروع لیگ هم همین رویه ادامه پیدا می کند و دیگر خبری از نودِ فردوسی‌پور نخواهد بود. اینکه برنامه میثاقی با چه نامی و چه شبهایی پخش خواهد شد هنوز مشخص نیست؟ نوزدهمین دوره لیگ برتر پس از کش و قوس‌های فراوان قرار است 31 مرداد آغاز شود و مشخص می‌شود فرمول شبکه سوم و میثاقی برای جانشین نود چه خواهد بود؟

سوال دیگر درباره گزارشگری فردوسی‌پور است. به احتمال فراوان منظور جواد خیابانی از بازگشت فردوسی‌پور به تلویزیون، دوباره گزارش کردن عادل است، وگرنه خود خیابانی هم می‌داند دیگر نودی در کار نخواهد بود. شنیده می‌شود در این زمینه هم فعلا اتفاق جدیدی برای فردوسی‌پور رخ نداده است. آنهایی که خواهان بازگشت فردوسی‌پور به تلویزیون‌اند کم نیستند. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس و رئیس سابق ریاست کمیسیون امنیت ملی هم به پاسخگو نبودن نهادهای امنیتی و صدا وسیما در این زمینه معترض شد. این اعتراض‌ها احتمالا باعث شده تا برای بازگشت عادل به تلویزیون حداقل برای گزارش بازیهای لیگ رایزنی‌هایی انجام شود، رایزنی‌هایی که فعلا نتیجه نداده است و با آغاز لیگ باز هم از عادل فردوسی پور خبری نخواهد شد.

به نظر می‌رسد با شروع فصل جدید فوتبال، دوست‌دارانِ فردوسی‌پور تنها یک دلخوشی خواهند داشت؛ تماشای فوتبال ۱۲۰ به تهیه‌کنندگی مجری سابق نود.