شرط‌گذاری برای شرکت در انتخابات درست نیست/ در شهرهای کوچک کار اصلاح‌طلبان برای انتخابات سخت است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طاهرنژاد در گفت‌وگو با ایلنا: شرط‌گذاری برای شرکت در انتخابات درست نیست/ در شهرهای کوچک کار اصلاح‌طلبان برای انتخابات سخت است

یدالله طاهرنژاد کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب و عضو حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره استراتژی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات پیش‌روی مجلس و اینکه آیا باید به صورت مشروط در انتخابات شرکت کنند، گفت: ما قائل به انتخابات مشروط نیستیم و اصولاً شرط‌گذاری برای انتخابات که طبیعی‌ترین مسیر دستیابی به توسعه سیاسی است را خیلی وارد نمی‌دانیم.

وی در پاسخ به این سوال که این موضوع مطرح است که مجلس فعلی نتوانسته آنگونه که باید انتظارات را برآورده کند که این‌ها همه به پای لیست اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود، گفت: به طور کل عملکرد مجلس دهم را با توجه به مجموعه ملاحظات و محدودیت‌هایی که نمایندگان مجلس با آن روبرو هستند مثبت ارزیابی می‌کنم، البته اگر صلاحیت‌ها با وسعت نظر بیشتری بررسی بشود و افراد بیشتری بتوانند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند و به افکار عمومی عرضه شوند حتماً مجلس قدرتمندتری خواهیم داشت.

وی در مورد انفعال دو جریان اصلاح‌طلب و اصول‌گرا، ۵ ماه پیش از شروع انتخابات مجلس گفت: معمولاً در نیمه دوم سال فضا انتخاباتی می‌شود اما مجموعه شرایط کشور از جمله مناسبات ما در عرصه بین المللی و غیره، فضا را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از سویی نیز نوعی انفعال جامعه را درگیر کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مصوبه 'تعیین محل مناسب' برای اعتراض و تجمع در ایران ابطال شددیوان عدالت اداری در ایران مصوبه‌‌ای رد کرده که در آن هیأت دولت مکان‌های مشخصی را برای تجمع و اعتراض در شهرهای مختلف تعیین کرده بود. دیوان عدالت اداری تعیین محل تجمع را با اصلی از قانون اساسی مغایر دانسته که بر اساس آن نباید محدودیتی برای برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز وجود داشته باشد. حکومت ایران همواره به دلیل رعایت نکردن این اصل مورد انتقاد بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری»روسیه؛ کارناوال «روز ببر» در شهر ولادی‌وستوک برای حفاظت از«ببر سیبری» روسیه؛ کارناوال «روز
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید جانسون بر عدم استعفاء: برای اجرای برکسیت در موعد مقرر می‌مانمنخست‌وزیر بریتانیا که ممکن است طی روزهای آینده با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس عوام روبرو شود تاکید کرد که تنها دولت محافظه‌کار او می‌تواند در موعد مقرر برکسیت را اجرا کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت ایرلند در تصمیم‌گیری برای سفر هیچ دخالتی نمی‌کند/ ایرلندی‌ها برای حضور در ایران به تحریم آمریکا توجهی ندارند/ وقتی توراپراتورها متوجه امنیت ایران شوند، کار خود را آغاز خواهند کرداروین ژیل، یکی از توراپراتورهای فعال ایرلندی، می‌گوید: دولت ایرلند در تصمیم‌گیری برای سفر دخالت نمی‌کند. ما خیلی واضح و بی‌طرفانه به این موضوع فکر می‌کنیم و هر جا که دل‌مان بخواهد، می‌رویم. در ایرلند، خودمان برای سیاست‌هایمان تصمیم‌ می‌‌گیریم و به حرف دیگران گوش نمی‌دهیم. مردم ایرلند از آمدن و سفر کردن به ایران صرفا به دلیل آنکه آمریکا قوانین خود را وضع می‌کند، بازنمی‌مانند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاکید شورای عالی امنیت ملی ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریهتاکید شورای عالی امنیت ملی ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

منصور هادی: خطر ایران برای یمن و منطقه در حال افزایش استعبدربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن، دوشنبه 30 سپتامبر 2019 در دیدار با سفیر آمریکا در یمن تاکید کرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »