شرط اقامت ۵ روزه برای دریافت دوز دوم واکسن در ارمنستان/ ساخت پل تراتزیتی ایروان-تفلیس توسط شرکت ایرانی/ مرزها تغییر نمی‌کند

25/07/1400 01:24:00 ب.ظ

رییس اتاق ایران و ارمنستان در گفت‌وگو با #ایلنا: شرط اقامت ۵ روزه برای دریافت دوز دوم واکسن در ارمنستان/ ساخت پل تراتزیتی ایروان-تفلیس توسط شرکت ایرانی/ مرزها تغییر نمی‌کند

ایلنا, ارمنستان

رییس اتاق ایران و ارمنستان در گفت‌وگو با ایلنا : شرط اقامت ۵ روزه برای دریافت دوز دوم واکسن در ارمنستان / ساخت پل تراتزیتی ایروان-تفلیس توسط شرکت ایرانی/ مرزها تغییر نمی‌کند

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان اظهار داشت: قبلا از مرز ارمنستان برای رسیدن به ایروان بین 8 تا 9 ساعت طول می‌کشید اما این زمان با این بازگشایی‌ها، حفر تونل‌ها و ... به حدود 4 ساعت می‌رسد، بنابراین بارهای ترانزیتی که از تهران به سمت ایروان می‌روند با کاهش زمان رفت و آمد قابل توجهی مواجه می‌شوند. علاوه بر این جاده‌هایی از ارمنستان به به سمت گرجستان در دست کار است و پلی از ارمنستان به گرجستان نیز در حال تاسیس است که این پروژه توسط یک شرکت ایرانی انجام می‌شود که می‌تواند تاثیر بسزایی در سرعت ترانزیت خئاهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه ایران و ارمنستان از شرکای استراتژیک یکدیگر هستند و علاوه بر همسایگی از نظر استراتژیک با هم کار می‌‌‌‌‌‌کنند، هیچکدام از این عوامل نمی‌تواند در تجارت دو کشور تاثیر داشته باشد. همانطور که امروز با وجود تحریم‌ها علیه ایران، دولت ارمنستان همچنان با جمهوری اسلامی ایران کار می‌کند و ارتباط بسیار نزدیکی از نظر تجاری، جهانگردی، سیاسی و اقتصادی با هم دارند.

یاری‌جانیان با اشاره به سرعت بخشیدن این راه‌ها به تجارت ایران تصریح کرد: بازگشایی راه‌ها به تجارت بین دو کشور کمک نیز خواهد کرد و دو کشور می‌توانند تجارت خود را به صورت چالاک‌تر و چابک‌تر انجام دهند. سرمایه‌گذاری‌های مشترک زیادی از طرف ایران و ارمنستان در حال انجام است و بعید است که چنین اتفاقات ابتدایی بر ارتباطات تجاری دو کشور سایه بیافکند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

وداع باشکوه مازندرانی‌ها با شهید مدافع امنیت/ پیکر شهید صالحی در گلزار شهدای ساری آرام گرفت- اخبار مازندران - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.

ادامه تظاهرات مردم یمن در اعتراض به بحران اقتصادی در این کشورصدها تن از مردم تعز یمن با برگزاری تظاهرات به کاهش ارزش پول ملی و مشکلات اقتصادی در این کشور اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش شمخانی به اتهام دخالت ایران در قاچاق مواد مخدر به اروپا

وابستگی ایران به آذربایجان در صادرات به روسیه | DW | 17.10.2021مقامات جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین بار از طرح‌های جایگزین برای صادرات کالا به روسیه بدون گذر از خاک آذربایجان خبر داده‌اند. این طرح‌ها تا چه اندازه تحقق‌پذیر هستند؟ تحلیلی در این باره از دالغا خاتین‌اوغلو. دالغاخاتین اوغلو!!!مثل اکثرکارشناسان داخل ایران خصوصاکارنشناسان اپوزیسیون خارج ازکشوراندازه گنجشک نه اطلاعاتی داره ونه بیطرفه!!!!بقول خودش کارشناس انرژی هستش حالاازکدوم دانشگاه درپیتی باکواین مدرکوگرفته بماند!!تاچندوقت پیش هم خبرخوان بودیهوشدکارشناس!!اینهارو باتور شکارمیکنیدشما! کص نگید حرومزاده ها🍆

برادر یک زندانی سیاسی در سردشت به دست نیروهای نظامی کشته شد

نماینده اصفهان: تیراندازی به خانم‌ها در اصفهان توطئه استخب حالا چه کنیم حاجی !؟ نماز دفع توطئه بخونیم یا توکل کنیم به ائمه اطهار یا چی دقیقا !؟!؟

هرویک یاری‌جانیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد بازگشایی راه‌ها میان ارمنستان و آذربایجان و همچنین این ادعا که با این تصمیم نخجوان به آذربایجان متصل خواهد شد، گفت: همه صحبت‌ها در این مورد بسیار بلندمدت است و اینطور نیست که فردا جاده‌ها را باز کنند و نخجوان به آذربایجان وصل شود بلکه با پیش‌شرط‌هایی قرار است جاده‌ها بازگشایی شوند.Aa در شبی که اینتری‌ها در رم مغلوب لاتزیو شدند، تیم همشهری در میلان توانست شکست ۲-۰ را به پیروزی ۳-۲ تبدیل کند.صدها تن از مردم تعز یمن با برگزاری تظاهرات به کاهش ارزش پول ملی و مشکلات اقتصادی در این کشور اعتراض کردند.استان‌وایرـ ‌«علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ایران، اتهام دخالت در قاچاق مواد مخدر توسط رییس جمهوری آذربایجان رد کرده و گفته است که این اقدام علی‌اف، «بی‌توجهی به اصول همسایگی» و «بیان اظهارات کذب» است و علی‌اف باید مراقب «دام پرهزینه شیاطین» باشد.

اگر همه امور طبق روال حقوق بین‌الملل، ملت‌ها و دولت‌ها انجام شود امکان اینکه جاده‌ها باز شود و بتوانند از جاده‌های یکدیگر استفاده کنند وجود دارد. همانطور که اگر دولت ترکیه بخواهد به افغانستان دسترسی داشته باشد باید از ترانزیت ما بهره ببرد، آذربایجان هم می‌تواند از جاده‌های سرزمین ارمنستان استفاده کند. این دیدار نخستین دیدار سیمونه اینزاگی در مقابل شاگردان سابق خود در لاتزیو به شمار می‌رفت. وی افزود: با توجه به اینکه ایران و ارمنستان از شرکای استراتژیک یکدیگر هستند و علاوه بر همسایگی از نظر استراتژیک با هم کار می‌‌‌‌‌‌کنند، هیچکدام از این عوامل نمی‌تواند در تجارت دو کشور تاثیر داشته باشد.2021 یمن/ عزيز الاحمدی/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرنگار آناتولی از یمن، صدها نفر از یمنی‌ها در شهر تعز در جنوب این کشور در اعتراض به مشکلات اقتصادی و کاهش شدید ارزش پول ملی تظاهرات ضد دولتی برگزار کردند. همانطور که امروز با وجود تحریم‌ها علیه ایران، دولت ارمنستان همچنان با جمهوری اسلامی ایران کار می‌کند و ارتباط بسیار نزدیکی از نظر تجاری، جهانگردی، سیاسی و اقتصادی با هم دارند. اینتری‌ها در حالی که نیمه نخست را با پنالتی ایوان پریسیچ توانسته بودند با یک گل برتری به رختکن بروند، در نیمه مربیان مغلوب شاگردان ساری شدند. یاری‌جانیان با اشاره به سرعت بخشیدن این راه‌ها به تجارت ایران تصریح کرد: بازگشایی راه‌ها به تجارت بین دو کشور کمک نیز خواهد کرد و دو کشور می‌توانند تجارت خود را به صورت چالاک‌تر و چابک‌تر انجام دهند. ارمنستان و ایران هر دو این اتهام را رد کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری‌های مشترک زیادی از طرف ایران و ارمنستان در حال انجام است و بعید است که چنین اتفاقات ابتدایی بر ارتباطات تجاری دو کشور سایه بیافکند. با این نتیجه لاتزیو توانست مجموع امتیازات خود را در این فصل به عدد ۱۴ برساند و تا رتبه پنجم جدول صعود کند. اکنون هر دلار آمریکا به بیش از 1380 ریال یمن رسیده و مردم این کشور در استان‌های عدن، حضرموت و تعز مدت‌هاست که به افزایش بیش از حد قیمت مایحتاج اولیه اعتراض می‌کنند. وی اضافه کرد: هر میزان که ایران به بازارهای بین‌المللی دسترسی بیشتری داشته باشد و بتواند از جاده‌های ایمن‌تری استفاده کند قطعا تجارت چالاک‌تر خواهد بود. امروز جاده‌های جایگزین ما برای رسیدن با بازار روسیه محدود است اما با این اراده‌ای که بین ارمنستان و ایران وجود دارد، افزایش و ایمن‌تر کردن راه‌ها قطعا مسیر بهتری در اختیار ما می‌گذارد. اما هرچقدر شنبه شب برای اینتری‌ها بد یمن بود، شب خوشحالی نیمه قرمز شهر میلان بود. رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان گفت: قبلا از مرز ارمنستان برای رسیدن به ایروان بین 8 تا 9 ساعت طول می‌کشید اما این زمان با این بازگشایی‌ها، حفر تونل‌ها و . تعز که بیشتر آن توسط نیروهای دولتی کنترل می‌شود، از آگوست 2015 تحت محاصره شبه‌نظامیان حوثی قرار دارد.. تیم مهمان در ادامه توانست یک بار دیگر هم در نیمه نخست دروازه میلان را باز کند تا دو تیم با نتیجه ۲-۰ به رختکن بروند.

. به حدود 4 ساعت می‌رسد، بنابراین بارهای ترانزیتی که از تهران به سمت ایروان می‌روند با کاهش زمان رفت و آمد قابل توجهی مواجه می‌شوند. قرمز و مشکی پوشان در ۴۵ دقیقه دوم ۳ بار موفق شدند در دقایق ۵۹، ۷۶ و ۷۸ دروازه حریف را باز کنند.. علاوه بر این جاده‌هایی از ارمنستان به به سمت گرجستان در دست کار است و پلی از ارمنستان به گرجستان  نیز در حال تاسیس است که این پروژه توسط یک شرکت ایرانی انجام می‌شود که می‌تواند تاثیر بسزایی در سرعت ترانزیت خئاهد داشت. وی افزود: بنابراین ما می‌توانیم از طریق این جاده‌ها با سرعت بیشتری به بازارهای روسیه و گرجستان و همچنین دریای سیاه و اروپا دسترسی پیدا کنیم. با به میدان آمدن زلاتان ابراهیموویچ، حملات میلان بازهم شدت گرفت و در نهایت این بازیکنان ورونا بودند که در دقیقه ۷۸ به اشتباه دروازه خود را باز کردند و ۳-۲ عقب افتادند. بسیاری از کامیون‌ها هم رغبتی برای ترانزیت کالا از این مسیرها نداشتند که با این اتفاقات رغبت بیشتری هم ایجاد خواهد شد.

جلوی اینکه دیگر کشورهای همسایه هم بخواهند سواستفاده کرده و با نگه داشتن کامیون‌های ما ترافیک تصنعی ایجاد کنند هم گرفته می‌شود. میلانی‌ها در حال حاضر از ۸ بازی صاحب ۲۲ امتیاز هستند و ناپولی با ۱ بازی کمتر و ۲۱ امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفته است. ما نیاز به جاده‌های خوب و روابط اقتصادی مناسب با همسایگان داریم و باید بتوانیم از این جاده‌ها بهره مناسب را ببریم. وی در مورد اینکه گفته می‌شود کریدوری در اختیار آذربایجان قرار خواهد گرفت بیان کرد: در یکی از بندهای معاهده بین ارمنستان و آذربایجان ابهام وجود دارد، ولی اینطور نیست که آذربایجان بتواند مرز ایران با ارمنستان را بگیرد. شاگردان توخل با این نتیجه موفق شدند به نوزدهمین امتیاز خود در ۸ بازی دست یابند و بالاتر از لیورپول ۱۸ امتیازی در صدر جدول قرار گیرند. در روابط بین‌المللی هم این تعریف نشده که کشوری بتواند در یک کشور دیگر کریدوری را برای خود بگیرد، ارمنستان نیز چنین کاری را نمی‌کند چراکه مرز این کشور با آذربایجان و ترکیه بسته‌ است و مسلما خود را در حالت جزیره‌ای قرار نمی‌دهد. به نظر می‌رسد که این حرف‌ها برای سران آن کشورها مصرف داخلی دارد بنابراین این اتفاق ممکن نیست که آذربایجان با کریدوری به نخجوان متصل شود. گل‌های شاگردان یورگن کلوب را در این مسابقه روبرتو فیرمینیو ۳ بار، محمد صلاح و سادیو مانه به ثمر رساندند.

معنای این کریدور آن است که ارمنستان کنترل بخشی از کشور خود را در اختیار آذربایجان بگذارد، چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. یاری‌جانیان افزود: بنابراین آنچه اتفاق می‌افتد بازگشایی جاده‌ها است که شبیه به رد شدن کامیون‌های ترکیه از ایران برای رسیدن به افغانستان است؛ اجازه استفاده ترکیه از جاده‌های ایران برای رسیدن به افغانستان به معنای آن نیست که ما کریدوری در اختیار این کشور قرار داده‌ایم. رونالدو که اخیرا نسبت به تعویض شدن خود در بازی‌ها اعتراض کرده بود در طول ۹۰ دقیقه هیچ نقش موثری در مسابقه نداشت و در هیچ‌یک از گل‌های این مسابقه هم نقش نداشت. در مورد آذربایجان و ارمنستان هم اینطور است که آذربایجان حق دارد که با رعایت شروطی استفاده کنند. در جنگ ایران و عراق، دولت عراق نمی‌توانست از جاده‌های داخلی ایران استفاده کند چراکه روابط دو کشور خصمانه بود اما الان عراقی‌ها می‌توانند از جاده‌های ما استفاده کنند اما اینطور نیست که عراق آن جاده‌ها کنترل کند. در مقابل یاران کسپر اشمایکل موفق شدند در دقایق ۳۱، ۷۸، ۸۳ و ۹۰ توسط تیلمانس، سویونچو، واردی و داکا دروازه سرخ‌پوشان منچستری را باز کنند. اتفاقی که در ارمنستان رخ می‌دهد نیز مشابه همین است.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان در پاسخ به سوالی در مورد سفر ایرانیان به ارمنستان برای واکسیناسیون گفت:‌ طبق قوانین وزارت بهداشت، کسانی که دز اول واکسن کرونای خود را در خارج از کشور انجام دادند باید دز دوم خود را هم در همان کشور دریافت کنند، بنابراین کسانی که دز اول خود را در ارمنستان تزریق کردند برای دریافت دز دوم واکسن خود به ارمنستان سفر و به شرط اقامت 5 روزه، دز دوم واکسن خود را بدون مشکل و رایگان دریافت می‌کنند. کریس رونالدو ۹۰ دقیقه در زمین حاضر بود و بدون اینکه نقشی در مسابقه داشته باشد، شاهد شکست ۴-۲ تیمش بود AP در شبی که نیمه قرمز شهر منچستر مغموم بود، سیتی‌زن‌ها توانستند با پیروزی ۲-۰ در مقابل برنلی به پیروزی دست یابند. برای دز اول به ندرت سفر می‌شود چراکه در کشور واکسن به میزان فراوان وجود دارد. آمار ایرانیانی که در این کشور واکسیناسیون رایگان انجام داده‌اند هنوز منتشر نشده چراکه ارمنستان تا زمانی که دز دوم تزریق نشود آماری را منتشر نمی‌کند، یعنی کسانی جزو امار قرار می‌گیرند که دز دوم واکسن خود را دریافت کرده باشند. شاگردان گواردیولا با کسب این ۳ امتیاز موفق شدند ۱۷ امتیازی شوند و پس از چلسی و لیورپول در رده سوم جدول لیگ برتر انگلستان قرار گیرند. انتهای پیام/ .