شرایط بسیار خطرناک است/با این شیوه نمی‌توان کرونا را جمع کرد

01/08/2021 07:07:00 ق.ظ

رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان: *به هیچ وجه آینده روشنی از یک ماه آینده ویروس نداریم *تمام امید ما مثل پیک‌های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند *متاسفانه انگار مردم فراموش کردند که کرونا وجود دارد *تعطیلی ۶ روزه تهران چه فایده‌ای داشت؟

رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان: *به هیچ وجه آینده روشنی از یک ماه آینده ویروس نداریم *تمام امید ما مثل پیک‌های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند *متاسفانه انگار مردم فراموش کردند که کرونا وجود دارد *تعطیلی ۶ روزه تهران چه فایده‌ای داشت؟

رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان با اشاره به تاخت و تاز شدید کرونا در کشور، گفت: به هیچ وجه آینده روشنی از یک ماه آینده ویروس نداریم، تمام امید ما مثل پیک‌های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند و این در حالی است که سیستم درمانی کشور شرایط بسیار سختی دارد.

تعطیلی ۶ روزه چه فایده ای داشت؟ وی افزود: از طرف دیگر دولت هم اقدامات مطلوبی انجام نمی‌دهد، این تعطیلی ۶ روزه تهران چه فایده‌ای داشت؟ این گونه تعطیلی‌ها کمک نمی‌کند، آمار وحشتناک زیاد است و شرایط بسیار خطرناک است و با توجه به خستگی زیاد کادر درمان نمی‌توان با این شیوه کرونا را جمع کرد.

مردم رعایت نمی کنند و کسی هم جلودارشان نیست وی افزود: چند روز قبل مرا به عروسی دعوت کردند، آنهم در چنین اوضاعی؛ مردم رعایت نمی‌کنند و انگار کسی هم جلودارشان نیست‌. بیش از یک سال است که کار ما اطلاع رسانی به مردم است؛ در حالی که عده‌ای هیچگونه رعایتی نمی‌کنند و در مورد این عدم رعایت دیگر نمی‌توان گفت فقط تقصیر دولت است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

آمریکا پلیس کوبا و فرماندهان آن را به دلیل سرکوب تظاهرات در این کشور تحریم کردوزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ایالات متحده در واکنش به سرکوب تظاهرات‌کنندگان در کوبا، پلیس انقلابی ملی این کشور و دو نفر از فرماندهان آن را تحریم کرده است کوبا شلوغ شد باز آمریکا تحریم کرد دولتمردان آمریکا بگن غیر از جنگ و تحریم و انقلاب در دنیا چه کاری بلدن،،، استبداد استعمار خوی آمریکایی هاس ... کوتاه بیاید بابا شماهم که انتقاد پذیر نیستید سریع صفحات مخالفین خودتون رو می‌بندید RBehrouzDO 👍👍👍 پول مفت که خاندان تروریست سعودی که باید خرج چهارراه گرد های عربستان بشه ریخته اینجا !!! سسشرهایی ساخته و پرداخته آمریکا ! کوبا برنامه هسته ایی داره اخه !! 🤣 برنامه موشکی داره اخه!!! 🤣 کوبا در امور کشور های اطرافش دخالت میکنه اخه !!! 🤣

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

مسائلی که در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد، سنخیتی با وضعیت جامعه ندارد/ در بحران اقتصادی، نباید مشاغل متکی به فضای مجازی را مورد تهدید قرار دهیم/ حامیان این طرح به دولت رئیسی ظلم کردندنماینده تالش در مجلس، گفت: شاید نیت طراحان طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی خیرخواهانه باشد اما در حال ظلم به دولت آقای رئیسی هستند، چون عامه و عموم مردم این طرح را از چشم دولت آینده می‌بینند و این یک ظلم به آقای رئیسی است.

وزیر خارجه آمریکا هفته آینده با مقامات کشورهای آسیای جنوب شرقی به صورت مجازی دیدار خواهد کرد♦️ خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده گزارش داد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، هفته آینده برای پنج روز پیاپی با مقامات کشورهای آسیای جنوب شرقی به صورت مجازی دیدار خواهد کرد. ⬇بیشتر بخوانید: دوره گردی کاری که دقیقا چند سال پومپئو انجام داد.فرصتی است چهار سال با پول مفت دنیا را سیاحت کنید

روحانی: کسی نمی تواند تحول سلامت در این دولت را انکار کند/ پایان کرونا مشخص نیست- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimروحانی: نمی‌توان تحول سلامت در دولت را انکار کرد دولت و خیرین تلاش کردند تا امکانات و نیروی انسانی لازم را دراختیار مردم بگذارند پايان كرونا مشخص نيست بخاطر یه احمق که با ورود واکسن خارجی مخالفت کرد چقدر عزیزان مون رفتن زیر خاک،

روحانی: در پیک پنجم روزهای بسیار سختی را می‌گذرانیمرئیس جمهوری ایران با اشاره به اوج‌گیری شیوه ویروس کرونا در این کشور گفت روزهای سختی را می‌گذرانند. - خبرگزاری آناتولی

دکتر شروین شکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه با افزایش تعداد کلی بیماران درصد تعداد بیماران بدحال هم به همان نسبت افزایش می‌یابد، گفت: متاسفانه انگار مردم فراموش کردند که کرونا وجود دارد.است.ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک واکنش‌ها نسبت به لباس‌ رسمی طراحی شده برای ورزشکاران اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو همچنان ادامه دارد.حسن محمدیاری نماینده تالش در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که «در شرایط کنونی کشور و علیرغم شعارهای اقتصادی مجلس یازدهم از آغاز به کار تاکنون، این روزها شاهد طرح موضوعی همچون صیانت از فضای مجازی و تصویب درخواست اصل 85 بر آن هستیم، آیا چنین طرحی در این شرایط زمانی که کشور با مشکلات و بحران‌های اقتصادی، کمبود آب و برق مواجه است، نشان‌دهنده کم‌توجهی بخشی از نمایندگان به مشکلات جامعه و انحراف مجلس از وعده‌های اصلی خود نیست؟»، گفت: من دقیقا با شما موافقم، مباحثی که در دستور کار قرار می‌گیرد هیچ سنخیتی با وضعیت کنونی جامعه ما ندارد و مقتضیات زمان توسط هیات رئیسه لحاظ نشده و مورد اعتراض ما است.

تعطیلی ۶ روزه چه فایده ای داشت؟ وی افزود: از طرف دیگر دولت هم اقدامات مطلوبی انجام نمی‌دهد، این تعطیلی ۶ روزه تهران چه فایده‌ای داشت؟ این گونه تعطیلی‌ها کمک نمی‌کند، آمار وحشتناک زیاد است و شرایط بسیار خطرناک است و با توجه به خستگی زیاد کادر درمان نمی‌توان با این شیوه کرونا را جمع کرد. مردم رعایت نمی کنند و کسی هم جلودارشان نیست وی افزود: چند روز قبل مرا به عروسی دعوت کردند، آنهم در چنین اوضاعی؛ مردم رعایت نمی‌کنند و انگار کسی هم جلودارشان نیست‌. وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: «ایالات متحده به دنبال این است که به منظور جلوگیری از اقدامات عناصر مخرب و افزایش پاسخگویی این مقام‌ها در ارتباط با موارد جدی نقض حقوق بشر، پیامدهای ملموس و چشمگیری را متوجه آنها کند. بیش از یک سال است که کار ما اطلاع رسانی به مردم است؛ در حالی که عده‌ای هیچگونه رعایتی نمی‌کنند و در مورد این عدم رعایت دیگر نمی‌توان گفت فقط تقصیر دولت است. به همین دلیل بود که حضور ورزشکاران ایرانی با همان لباس اولیه بسیاری را متعجب کرد، ‌و باعث خشم ایرانیانی شد که مسئولان را به عدم صداقت و بی توجهی به درخواست مردم متهم کردند. تخت خالی نداریم شکوهی با بیان اینکه میانگین سنی مبتلایان با پیک‌های قبلی تفاوت چندانی نداشته است، اظهار کرد: در بیمارستان ما اصلا تخت خالی نیست. وزارت خارجه آمریکا با تقدیر از «شجاعت» مردم کوبا و تظاهرات‌کنندگان در این کشور برای ایستادگی در برابر «حکومت پلیسی» کوبا خاطرنشان کرد: «مردم کوبا حق دارند به سرزمین خود مفتخر باشند و به نیازمندهای اولیه زندگی، که سیستم شکست‌خورده حزب کمونیست کوبا نتوانسته برای آنها مهیا کند، دسترسی پیدا کنند. برای پذیرش بیمار از اورژانس به بخش یا باید یک نفر مرخص شود یا اینکه خدای ناکرده یک نفر جان خود را از دست بدهد، که تخت خالی شود. در حالی شما تصور کن که پایان ماه حقوق‌تان واریز نشود، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ کارگری که این حقوق تنها محل درآمد او است، چطور می‌تواند ۵ ماه بدون حقوق زندگی کند؟ این چه مجلس انقلابی است؟ در مجموع امیدوارم که اقدامات و گام‌های مجلس به دغدغه‌های مردم نزدیک‌تر باشد.

مشکلات اکسیژن در اغلب بیمارستانها وی افزود: دستگاه‌ها و تجهیزات بیمارستانی به طور مداوم کار می‌کنند و مستهلک می‌شوند و مشکلات اکسیژن در اکثر بیمارستان‌ها وجود دارد.» وزارت خارجه امریکا تاکید کرد که به اقدامات خود برای هرچه بیشتر پاسخگو کردن حکومت کوبا در قبال نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد. علی‌رغم توضیحات مقامات ایرانی، و طراحان این پوشاک که سعی در توجیه این طرح‌ها داشتند، لباس‌ رسمی ورزشکاران در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو رضایت ایرانیان را جلب نکرد و به عقیده بسیاری از کارشناسان مد و لباس، از نظر ویژگی‌های حرفه‌ای نیز بسیار ضعیف بود. آیا آینده روشنی از شرایط یک ماه آتی ویروس داریم؟ به هیچ وجه. تمام امید ما مثل پیک‌های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند؛ در حالی که سیستم درمانی کشور شرایط سختی دارد و در حال نابود شدن است. اعتراضات کوبا در حالی رخ داده است که این کشور با بدترین بحران اقتصادی از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی و افزایش بی‌سابقه موارد ابتلا به کرونا دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و مردم از کمبود اقلام ضروری، محدودیت‌ آزادی‌های شهروندی و نحوه مدیریت همه‌گیری کرونا به خشم آمده‌اند. شکوهی درباره مراجعه روزانه مبتلایان به بیمارستان برای تزریق داروی رمدسیویر، بیان کرد: برای این موضوع متاسف هستم. بهار مسعودی می‌گوید: «لباس ورزشکاران در چنین مراسمی باید حس ورزشکار بودن را به تماشاگران منتقل کند تا آنها نیز بخواهند ورزشکار باشند و در چنین میدانی شرکت کنند، مثل لباس نظامی که حس خاصی را به بیننده منتقل می‌کند و بسیاری به خاطر همین یونیفرم می‌خواهند به ارتش بپیوندند. یک فرد کرونایی را باید روزانه از خانه بیرون بیاوریم تا با اتوبوس، تاکسی، مترو و.

.. رنگ و طرح لباس‌ ورزشکاران زن کاملا مجزا از لباس ورزشکاران مرد بود، و مشخص بود که توسط دو گروه متفاوت طراحی شده است. به بیمارستان بیاید و چندین نفر را در راه یا در بیمارستان آلوده کند که دارو دریافت کند؛ درحالی که فرد کرونایی باید در قرنطینه باشد. مگر همه این افراد با ماشین شخصی به بیمارستان می‌آیند که رمدسیویر دریافت کنند تا احتمال انتقال بیماری کاهش یابد؟ انتهای پیام .