شرایطِ درس خواندن 'دانش‌آموزان دخترِ متاهل' کاملا هموار شده است/ 'ازدواج در حین تحصیل' مانعی برای حضور در مدرسه روزانه نیست

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیر کل متوسطه نظری آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا: شرایطِ درس خواندن 'دانش‌آموزان دخترِ متاهل' کاملا هموار شده است/ 'ازدواج در حین تحصیل' مانعی برای حضور در مدرسه روزانه نیست

"عباس سلطانیان" مدیر کل متوسطه نظری آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تحصیل دانش‌آموزان دختر مقطع متوسطه که متاهل می‌شوند، گفت: در آیین‌نامه قبلی دوره دوم متوسطه و هم در آیین نامه اجرایی جدید مصوبه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، به صراحت اشاره شده است که دانش آموزان دختری که در حین تحصیل ازدواج می‌کنند، می‌توانند در مدارس روزانه به تحصیل خود ادامه دهند. همچنین اگر تمایل داشته باشند نیز می‌توانند به شکل غیرحضوری تحصیل خود را ادامه دهند و فقط در امتحان شرکت کنند.

سلطانیان اشاره کرد: قبلا هم دانش آموزان می‌توانستند در صورتی که متاهل شده بودند در مدارس روزانه درس بخوانند، اما در برخی از موارد که شرایط خاص‌تر بود و مربوط به مسائل انضباطی می‌شد، آن موقع مدیر مدرسه تصمیم می‌گرفت شخص در مدرسه بزرگسالان درس بخواند. اگر دانش‌آموز ضوابط و شرایط مدرسه را رعایت کند، هیچ منعی برای ثبت نام در مدرسه وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر از دانش آموزان دختر به علت ازدواج ترک تحصیل می‌کنند؟ گفت: این آمار را باید از واحد فناوری دریافت کنید، ما در متوسطه آماری در این خصوص نداریم. احصاء کردن این آمار به واحد فناوری آموزش و پرورش مربوط می‌شود، زیرا آن‌ها از طریق سامانه سیدا آمار را استخراج می‌کنند. به عنوان مثال آن‌ها می‌توانند بررسی کنند که در سال تحصیلی مورد نظر چه تعداد از دانش‌آموزان ازدواج کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همین شرایط نیز حاکم است، هم اکنون همه دبیرستان‌های ما در سطح کشور باز بوده و به دانش‌آموزان خدمات آموزشی ارائه می‌دهند. درست است که به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دانش آموزان را گروه‌بندی کرده‌ایم، اما امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه وجود دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۷ کیلومتر موتورسواری برای ادامه تحصیل در افغانستان؛ «حمیده می‌خواهد دکتر شود»امین، پدر حمیده هر روز او را از روستایی در ۷ کیلومتری نوآباد به مکتبخانه می‌برد تا دخترش بتواند به تحصیل ادامه دهد. نوآباد از جمله معدود جاهایی است که هنوز بارقه‌هایی از امید برای ادامه تحصیل دختران به چشم می‌خورد. دیگه از نا عدالتی گذشته فقر سیستماتیک حاکم است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟ پیشرفت در گفت‌وگوهای و توافق در وین در صورتی که آمریکا ذهنیت‌های پیشین را کنار بگذارد و به دنبال رسیدن به توافقی مبتنی بر برد-برد باشد در دسترس است JCPOA گزارش تسنیم: 👏👏👏🇮🇶🇱🇧🇸🇾🇦🇫🇨🇳🇹🇷🇵🇰🇮🇷👏👏👏 تیم مذاکره کننده باید با سرعت توافق رابه سرانجام برساند، در صورتیکه مذاکرات طولانی و فرسایشی شود ، همان بلایی که سر دولت قبل آمد ، تکرار خواهد شد. سردار سعید_قاسمی تنها بازی برد برد در جهان، همجنس بازی است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جریمه چند هزار یورویی در انتظار واکسینه نشده‌ها در اتریشکودکان زیر ۱۴ سال، زنان باردار در کنار بهبودیافتگان از کرونا (تا ۶ ماه پس از بهبودی) و افرادی که از مشکلات سلامتی خاص در رنجند از این قاعده مستثنی خواهند بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه زن در راس سه حزب سنتی، رقبای اصلی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسهبا انتخاب والری پکرس به عنوان نامزد حزب جمهوریخواهان فرانسه، حالا نام سه زن برای رقابت با امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ قطعی شده است. با این حال همچنان بعید است که رئیس جمهوری آینده فرانسه یک زن باشد. شبان من عائلة الجعبري يعتدون على محل لبيع كرابيج الحلبي وسط الخليل משפחת געברי בחברון נגד משפחת עויוי שוברים להם חניות בחברון . הם כבר חודשיים מתקוטטים בגלל רצח הרופא באסל געברי . אז משפחת געברי פותחת במתקפה הלילה נגד עויווי
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو کشته و چهار زخمی در انفجارهای جداگانه در کابل | جهان | DW | 10.12.2021در اثر انفجار یک بمب در مینی‌بوسی در کابل دو غیرنظامی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. انفجار دیگری در این شهر یک زخمی برجا گذاشت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادامه رایزنی‌ها در وین در دو حوزه رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ایبا آغاز دوباره دور هفتم گفت‌وگوها در وین، امروز شرکت‌کنندگان در مذاکرات در جلسات و نشست‌هایی در فرمت‌ها و سطوح مختلف در دو حوزه رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای به بحث و بررسی در مورد متون پرداختند. باز یک تکه استخوان بدون گوشت جلو تان خواهند انداخت تا به سدعلی چلاق ببرید تا خفه خون بگیرد. ایا این عملیات ناجوانمردانه و بزدلانه با هماهنگی و چراغ سبز وزیر جنایتکار رژیم ادم کش صورت گرفته؟ گوهر_عشقی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »