العربية

العربية

شدت گرفتن اختلاف‌‌ها میان روسیه و ترکیه در باره سوریه و لیبی

شدت گرفتن اختلاف‌‌ها میان روسیه و ترکیه در باره سوریه و لیبی #العربية

16/02/2020 10:32:00 ق.ظ

شدت گرفتن اختلاف‌‌ها میان روسیه و ترکیه در باره سوریه و لیبی العربية

با وجود تلاش‌های روسیه و ترکیه برای كاهش تنش میان دو کشور در باره بحران سوریه که با حمله نظامی

آخرین اتهام متبادل بین مقام‌های دو کشور روز گذشته در اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه که گفت:«روسیه درگیری در لیبی را مدیریت می کند»، نمایان شد.این در حالی است که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در سخنرانی روز شنبه خود در کنفرانس امنیتی مونیخ ضمن تاکید بر خوب بودن روابط بین مسکو و آنکارا، گفت البته اختلاف نظرهای میان دو کشور وجود دارد.

اوباما: از اعتراضات به عنوان فرصتی برای اصلاحات استفاده شود وزیر دفاع سابق ترامپ: او می‌خواهد بین ما شکاف بیاندازد مامور بازداشت‌کننده جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد

اظهارات اردوغان بلافاصله با پاسخ میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه مواجه شد او گفت که ادعاهای رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با واقعیت‌ها مغایرت است.بوگدانوف که فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در خاورمیانه و شمال آفریقا است ، روز شنبه در مصاحبه‌ای با خبرنگاران گفت: «سخنان اردوغان با واقعیت امور مطابقت ندارد، من نمی دانم اردوغان چگونه به این نتیجه رسیده که روسیه جنگ در لیبی را مدیریت می‌کند».

بوگدانف افزود:«این اتهام اردوغان واقعیت ندارد و من نمی‌دانم این اظهارات از کجا آمده است؟».به گزارش روزنامه «حریت» ترکیه، اردغان گفت، فرماندهان نظامی روس، فعالیت‌های نظامی در لیبی را رهبری می‌کنند. او با انتقاد شدید از مسکو گفت، روسیه در عالی‌ترین سطح جنگ در لیبی را اداره می‌کند.

اردوغان همچنین گفت: «ترکیه کادری آموزشی و مستشاری در طرابلس دارد اما طرف مقابل که در کنار ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر است 2500 نیروی مزدور روسیه «واگنر» را در این کشور دارد.اردوغان به تصویر نشست سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و والری گراسیموف،‌ رئیس ستاد ارتش این کشور دیگر نیروهای «واگنر» در کنار حفتر اشاره کرد.

اردوغان گفت: «آنها به اضافه فردی بسیار نزدیک به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه کسانی هستند که گروه واگنر را اداره می‌کنند.»رئیس‌جمهوری ترکیه اظهار کرد: روسیه همچنان هرگونه ارتباط با طرف مقابل را رد کرده در حالیکه در سطح عالی جنگ در لیبی را هدایت می‌کند.

نیروهای لیبی که با اسلامگرایان و دولت فائز الفراج در حال جنگ هستند، ترکیه را به ارسال تروریست‌های داعش و القاعده از سوریه به طرابلس متهم می‌کنند.اما اردوغان،‌ در مقابل می‌گوید کشورش براساس توافقنامه آموزش و امنیت که با دولت فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی امضا کرده تا پایان به تعهدش پایبند است.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

لاوروف: تماس‌های ترکیه و روسیه برای اجرای توافق‌ها درباره ادلب ادامه دارد

نشست شورای عالی امنیت ملی روسیه درباره ادلبنشست شورای امنیت ملی روسیه برای بررسی اوضاع ادلب به ریاست پوتین برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی بوتين_قاتل_الاطفال بوتين_هتلر_العصر

رقابت سالم میان زنان و مردان با فرصت‌های برابر امکان‌پذیر استرئیس جمهور فاطمه اطهر(ع) را بهترین الگو و نمونه برای زنان و جامعه دانست و با تاکید بر اینکه تصحیح دیدگاه همه نسبت به مقام زن درجامعه ضروری است، اظهارداشت: تنها به زبان آوردن اینکه زن و مرد مساوی و دارای کمالات هستند، کافی نیست و باید در مقام عمل، قانون‌گذاری و اجرا این حقیقت را ببینیم. وجود روحانی به عنوان رئیس جمهور نشان‌دهنده این است که حق زنان زیادی خورده شده چون روحانی از متوسط جامعه و از متوسط شعور زنان خیلی پایین تر است. حسن زور نزن دیگه جوات رنگی نداره شیاد دیوار را فراموش کن! همین سه ماه پیش ۱۵۰۰ نفر را در خیابان کشتید، هزاران نفر را مجروح و بیش از ۷۰۰۰ نفر از اعتراض کنندگان را بازداشت کردید؛ هنوز از اعلام دقیق جنایات سه ماه پیش خود طفره می روید. تحریم انتخابات نه گفتن به کلیت رژیم جنایتکار اسلامی است!!

حمله هوایی روسیه به ادلب 4 کشته به جا گذاشت

چاوو‌ش‌اوغلو: دوشنبه هیئت مذاکره برای ادلب عازم روسیه می‌شودوزیر خارجه ترکیه از اعزام یک هیئت برای مذاکره پیرامون مسئله ادلب به مسکو، پایتخت روسیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

پمپئو: روسیه،‌ ایران و چین با آرزوی امپراطوری، جهان را بی‌ثبات می‌کنند«شرکت‌های دولت‌محوری نظیر هواوی، اسب تروایِ دستگاه‌های اطلاعاتی چین ‌اند. ‌روسیه با کارزار اطلاعات گم‌راه‌کننده می‌خواهد شهروندان ما را به‌جان هم بیاندازد و حملات سایبری ایران آفت شبکهٔ رایانه‌های خاورمیانه است.» و‌البته خودتون .... رفتارهای جنایتکارانه ، مستکبرانه ، ظالمانه و تمامیت خواهانه حکمرانان آمریکایی ، سبب کنار هم قرار گرفتن ملت ها و کشورهای جهان شده است... اين سه كشور در تمام مقاط جهان پايگاه نظامي ندارن! بگو وجود اينها مزاحم امپراطوري شما يانكيهاست 😏