شدت بیماری در پیک بعدی کرونا بیشتر خواهد بود/ خطر جدی دورهمی‌های عید برای سالمندان

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد: شدت بیماری در پیک بعدی کرونا بیشتر خواهد بود/ خطر جدی دورهمی‌های عید برای سالمندان

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«محسن شتی» رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به تاثیر پاندمی کرونا بر افزایش فشار روانی و روحی سالمندان بیان کرد: فضای پاندمی در تمام دنیا فشار روانی را در همه سنین بالا برده است. تاثیر پاندمی بر روی کسب و کارها، نگرانی از ابتلاها و مرگ‌ها و… همه استرس‌های روانی مختلفی است که برای هر شخص به یک شکل اتفاق افتاده و حتی کودکان هم از این موضوع مستثنی نیستند.

شتی افزود: از سوی دیگر به دلیل هشدارهای صورت گرفته که افراد در خانه بمانند و از دورهمی پرهیز کنند، باعث شد تا سالمندان در خانه بمانند و سرکشی دیگران همچون فرزندان به آن‌ها کم‌تر شود و این کمتر شدن روابط اجتماعی، سالمندان را با خطر افسردگی و تنها شدن رو به رو کرد. شتی افزود: سالمندان از نظر عوارض و ابتلای کرونا در خطر بیشتری هستند، البته درگیری افراد کم سن و جوان نیز بیشتر شده و همه باید مراقبت‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیرند، اما سالمندان معمولا نیاز به مراقبت بیشتری دارند؛ بنابراین در رسم و رسوم‌های عید باید حواسمان باشد که با خطر ابتلا و انتقال ویروس مواجه هستیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۷۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۴۰۹۵ تن در وضعیت شدید بیماری۱۷۲ فوتی و ۱۳۸۹۰ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۳۸۹۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۲ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۱۹۴۵۹۶۴ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۱۶۵۸۹۷۸ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۶۳۳۳۲ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دورهمی سیزده بدری در بوستان ها و فضای سبز ممنوع/ احتمال خیز چهارم بیماری در کشورسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به کاهش چشمگیر پروتکل های بهداشتی و احتمال خیز چهارم بیماری در کشور، گفت: در روز طبیعت به سر می بریم و با توجه به شرایط بیماری در کشور، دورهمی و تجمع در بوستان‌ها و فضاهای سبز ممنوع است. اما بیاین رای بدهید؟ بیلاخ سیزده بدر تو فضای باز تعطیله ولی ازدحام مردم تو صف های خرید مرغ دولتی آزاده از فردا ازدحام تو خط مترو تهران، کرج متروی داخل شهر آزاده لعنت به خودتون و مدیریت کروناتون لعنت بدولت بیلیاقتان
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وجود مشکل در توزیع داروخانه‌ای انسولین/ بیماری دیابت در کشور رو به افزایش استمعاون اجرایی دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر و رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت گفت: به بیماران دیابتی هشدار دادیم تا از خانه بیرون نروند، اما توزیع نادرست انسولین در داروخانه‌ها باعث شد تا بیماران برای تهیه دارو به چند داروخانه‌ی مختلف بیرون از خانه سر بزنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۳۶۶ قربانی جدید کرونا در کشور/ ۵۵۰۱ تن در وضعیت شدید بیماری۳۶۶ فوتی و ۱۶۴۰۹ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۶۴۰۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۶۶ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۷۰۷۷۶۱ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۲۱۶۲۰۸۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۷۵۹۳۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۹۴۳۰۷۲
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رکوردشکنی ابتلاء به کرونا در موج چهارم بیماری/ پیش‌بینی افزایش موارد مرگ‌ومیررکوردشکنی ابتلاء به کرونا در موج چهارم بیماری عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران با اشاره به رکوردشکنی ابتلای روزانه به کرونا در موج چهارم بیماری، گفت: با این وجود انتظار داریم طی روزهای آتی همچنان شاهد افزایش موارد مرگ ناشی از کرونا در کشور باشیم‌. واردات واکسن ممنوع است! این اراجیف از کیست؟؟؟ خاك بر سر نظام بى لياقت جمهورى اسلامى ، قاتل ايرانى و ويرانگر ايران ، اى عرزشى بى شعور ، اگر عزيزت رو به خاطر كرونا از دست دادى ، بدون اين نتيجه پشتيبانى از رهبر كثيفى هست كه خودش واكسن امريكايى زد و ان رو از مردم دريع كرد تا اشغالهاى دور و برش رانت بخورن .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »