شتاب‌گیری رسیدگی به تقاضای پناهجویی در یونان به سود کیست؟

21/11/2019 06:55:00 ب.ظ

شتاب‌گیری رسیدگی به تقاضای پناهجویی در یونان به سود کیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

پناهجو, یونان

شتاب‌گیری رسیدگی به تقاضای پناهجو یی در یونان به سود کیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

محرومیت پناهجو یان از سامانهٔ خدمات بهداشتی و درمانی یونان می‌تواند پیامدهای بسیار ناگواری داشته باشد

هر پناهجو در یونان باید ۲۱۸ روز انتظار بکشد تا مقامات این کشور تقاضای پناهندگی‌اش بررسی کنند، اما این کشور بناست از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ قانونی تازه را برای رسیدگی سریعتر به تقاضای پناهندگی به اجرا بگذارد.شمار زیادی از پنهاجویان اردوگاه موریا، واقع در جزیرهٔ لسبوس، که در ماه‌های اخیر به این جزیره منتقل شده‌اند می‌گویند تا ماه ژوئیهٔ سال آیندهٔ میلادی درخواست پناهندگی‌شان پاسخی دریافت نخواهد کرد.

دولت یونان اعلام کرده که یکی از اهداف کنونی‌اش سرعت بخشیدن به روند بررسی تقاضای پناهجویان است. اما این روند منتقدانی دارد.حامیان حقوق پناهجویان چه می‌گویند؟سازمان‌های حفظ حقوق پناهجویان معتقدند که برای نمونه، سندرم «اختلال استرسی پس از آسیب روانی» در نظر گرفته نخواهد شد و این به ضرر بسیاری از پناهجویان است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

درخواست اعزام کارگروه ویژه‌ دولت برای رسیدگی به وضعیت نیشکر هفت‌تپه

یونان 250 مهاجر را با ضرب و شتم و اجبار به ترکیه بازگرداندنیروهای امنیتی یونان 250 مهاجر غیرقانونی را پس از دستگیری مورد ضرب و شتم قرار داده و به اجبار به سوی ترکیه روانه کردند. - خبرگزاری آناتولی

صحت نداشتن نقل قول منتسب به رهبری خطاب به یک طلبه‌ درباره اصلاح قیمت بنزیننقل قول منتسب به رهبری خطاب به یکی از طلبه‌ها درباره افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

برایان هوک: اعتراض ایرانیان به افزایش قیمت بنزین به «جنبش ضدرژیم» تبدیل شده استبرایان هوک: اعتراض ایرانیان به افزایش قیمت_بنزین به «جنبش ضدرژیم» تبدیل شده است برایان هوک اعتراضات در ایران را «بزرگ» توصیف کرد و گفت مردم ایران از «رژیم دزدسالار» خسته شده اند و دولت ایران سبب سرخوردگی مردم خود شده است.

مجروحین حمله موشکی به اردوگاه آوارگان در ادلب به ترکیه منتقل شدندچهار سوری از جمله چند کودک که در حمله موشکی گروه‌های تحت حمایت ایران به اردوگاه‌های آوارگان در ادلب سوریه مجروح شدند به بیمارستان‌های ترکیه انتقال یافتند. - خبرگزاری آناتولی

شمار قربانیان حمله موشکی به اردوگاه‌های آوارگان در ادلب به 12 نفر رسید

Aa هر پناهجو در یونان باید ۲۱۸ روز انتظار بکشد تا مقامات این کشور تقاضای پناهندگی‌اش بررسی کنند، اما این کشور بناست از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ قانونی تازه را برای رسیدگی سریعتر به تقاضای پناهندگی به اجرا بگذارد.استان وایر- «سید راضی نوری»، نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعلام کرد: «به دلیل اعتصاب و تجمع کارگران مقابل فرمانداری، شهر شوش تعطیل شده است.نیروهای امنیتی یونان 250 مهاجر غیرقانونی را پس از دستگیری مورد ضرب و شتم قرار داده و به اجبار به سوی ترکیه روانه کردند.به گزارش ایسنا، نقل قولی از مهدی چمران مبنی بر اینکه« یکی از طلبه‌ها به رهبر انقلاب گفتند «آقا شما چرا با افزایش قیمت بنزین موافقت کردید؟»؛ رهبری پاسخ دادند که «چه کاری می‌توانستیم انجام دهیم؟» که گریه حاضران را در پی داشت.

شمار زیادی از پنهاجویان اردوگاه موریا، واقع در جزیرهٔ لسبوس، که در ماه‌های اخیر به این جزیره منتقل شده‌اند می‌گویند تا ماه ژوئیهٔ سال آیندهٔ میلادی درخواست پناهندگی‌شان پاسخی دریافت نخواهد کرد. دولت یونان اعلام کرده که یکی از اهداف کنونی‌اش سرعت بخشیدن به روند بررسی تقاضای پناهجویان است. بنا به گزارش ایسنا ، سید راضی نوری در تذکر شفاهی جلسه علنیِ مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه خطاب به وزیر کار گفت: «حدود یک ماه است که از اعتصابات و اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه می‌گذرد، چه زمانی می‌خواهید صدای مظلومیت آن‌ها را بشنوید؟ در این شرایط سخت اقتصادی، سه ماه حقوق و دستمزد کارگری خود را دریافت نکرده‌اند. اما این روند منتقدانی دارد.2019 ادیرنه/ خبرگزاری آناتولی نیروهای امنیتی یونان 250 مهاجر غیرقانونی از شهروندان پاکستان٬ عراق٬ مراکش٬ فلسطین و افغانستان را پس از دستگیری مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و به زور به سوی ترکیه فرستادند. حامیان حقوق پناهجویان چه می‌گویند؟ سازمان‌های حفظ حقوق پناهجویان معتقدند که برای نمونه، سندرم «اختلال استرسی پس از آسیب روانی» در نظر گرفته نخواهد شد و این به ضرر بسیاری از پناهجویان است.» نماینده مردم شوش در مجلس ضمن درخواست اعزام کارگروه ویژه‌ دولت برای رسیدگی به وضعیت این شرکت گفته است: «آیا می‌دانید به خاطر این اعتراضات، شهر شوش به تعطیلی کشیده شده است؟ تا کی باید شاهد سکوت شما و عدم انعکاس آن به هیات دولت و کمک به حل مشکل باشیم؟» کارگران اعتصابی نیشکر هفت‌تپه در چند روز اخیر تجمع خود را به مقابل فرمانداری شوش منتقل کرده‌اند. سوفی مک‌کان عضو پزشکان بدون مرز می‌گوید:‌ «معروف است که افراد دچار این سندرم آنچه بر آنها رفته را دوباره عمیقا به یاد می‌آورند و صحبت دربارهٔ تجربهٔ دردناک خود را بسیار سخت می‌بینند، امری که بر فرآیند بررسی پرونده‌‌شان تأثیر می‌گذارد.

» همچنین منتقدان می‌گویند محرومیت این پناهجویان از سامانهٔ خدمات بهداشتی و درمانی یونان می‌تواند پیامدهای بسیار ناگواری برای آنان داشته باشد که از جملهٔ آنها می‌توان به درگذشت یک کودک پناهجوی اهل کنگو در دهم ماه نوامبر اشاره کرد. ایرنا مطالبه کارگران‌ را تعویق سه ماه دستمزد اعلام کرده است. مدتی در شهر استانبول کارم کردم. شماری از پناهجویان افغان در جزیره لسبوس عکس از رویترز به نام پناهجویان به کام مسئولان؟ برای مسئولان اردوگاهی نظیر موریا، قانون تازهٔ پناهندگی که بناست از یکم ژانویهٔ سال آینده به اجرا در بیاید می‌تواند به کاهش شمار مهاجران اردوگاه‌ها بیانجامد. دیمیتریس وافئاس، معاون سرپرست اردوگاه موریا در این‌باره می‌گوید: «قانون تازه در راستای درست وضع شده است یعنی برای سرعت‌بخشی به فرآیند پناهندگی و نوبت‌بندیِ کارآمدتر. در دور تازه اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه که از یازدهم آبان‌ ۱۳۹۸ آغاز شد، کارگران هم‌چنین خواستار خلع ید از بخش خصوصی و «امید اسدبیگی»، مالک این واحد تولیدی شده‌اند. اما برای آنکه این قانون موفق شود،‌ آنها که پناهندگی نمی‌گیرند باید به ترکیه بازگردند. ما را به یک مکان نامشخصی انتقال دادند.» رسیدن بیش از ۲ هزار پناهجوی تازه از مسیر ترکیه در چهار روز اخیر اوضاع را در جزیرهٔ لسبوس دشوارتر کرده است. بنا به گزارش ایسنا، اسدبیگی، مالک خصوصی کارخانه وعده داده است حقوق معوقه کارگران تا آخر ماه پرداخت شود.

دولت یونان بناست تا پایان سال جاری میلادی ۲۰ هزار پناهجو را از این جزیره به دیگر نقاط این کشور منتقل کند. هم‌رسانی این مطلب: . تحصن و تجمع کارگران موجب بازگشت به کار ۱۷ تن از کارگران اخراج شد. دو روز ما را در پاسگاه امنیتی مورد ضرب و شتم قرار دادند.