شبکه تلویزیونی عراق به خاطر پخش مستند فساد در تشکیلات مذهبی توقیف شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شبکه تلویزیونی عراق به خاطر مستند فساد در تشکیلات مذهبی توقیف شد

نهادهای سنی که در این برنامه به فساد مالی متهم شده‌اند با تکذیب محتوای مستند، گفته‌اند که در نظر دارند علیه شبکه تلویزیونی الحره اقدام قضایی کنند اما هنوز نهادهای شیعی در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

در واکنش به این تصمیم، مدیریت شبکه الحره گفته است که مستندی که پخش شده"منصفانه، حرفه‌ای و متوازن بوده" و افزوده است که"در جریان تهیه این مستند، به افراد و نهادهای مربوطه فرصت و امکانات کافی برای پاسخگویی داده شد اما آنها از پاسخ به درخواست این شبکه خودداری کردند." مدیریت شبکه گفته است که"ما هنوز هم از این نهادها دعوت می‌کنیم نظرات و پاسخ خود را در مورد محتوای مستند در اختیار ما بگذارند.

سخنگوی سفارت آمریکا در بغداد گفته است که وزارت خارجه آمریکا و سفارت آن کشور در عراق قانونا حق مداخله در برنامه‌های الحره را ندارند. به گفته او"ماموریت الحره ارائه اطلاعات دقیق و عینی در مورد شرایط منطقه و سیاست دولت آمریکاست." وی افزوده است که دولت عراق حق دارد در هر موردی که معتقد است این شبکه اخبار و اطلاعات نادرست منتشر کرده، آن را مورد بازخواست و بررسی قرار دهد.

در گزاش‌های سازمان گزارشگران بدون مرز، عراق از لحاظ رعایت آزادی رسانه‌ای در میان ١٨٠ کشور در رده ١٥٨ قرار دارد که نشانه محدودیت شدید فعالیت رسانه‌‌ها در آن کشور است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگیری شبکه گسترده تصادفات ساختگی در استان گلستانرئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری شبکه گسترده تصادفات ساختگی در این استان با تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان عج در اداره کل اطلاعات استان گلستان خبرداد و گفت: اعضای این باند با تصادفات ساختگی تاکنون 10 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن 5 نیروی ویژه گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراقکشته شدن 5 نیروی ویژه گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پنج تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدندپنج نفر از اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک توسط نیروهای ترکیه در منطقه خاکورک شمال عراق از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدئوی اعترضات هنگ‌کنگ؛ اختلال در پروازها و استقرار پلیس ضدشورش در متراعترضات هنگ‌کنگ؛ اختلال در پروازها و استقرار پلیس ضدشورش در مترو ویدئو را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ حدود ۱۳۰ نفر در پی بمباران زندانی در یمن | DW | 02.09.2019در حمله هوایی جنگند‌ه‌های ائتلاف به رهبری عربستان به یک ساختمان در شهر ذمار حدود ۱۳۰ نفر کشته شدند. حوثی‌ها می‌گویند نیروهای ائتلاف می‌د‌انستند که این ساختمان محل نگهداری زندانیان بوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمله انتحاری در شهر قندوز در شمال افغانستانمنابع محلی می‌گویند که حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر امروز یک انفجار در میان واحدی از نیروهای تامین امنیت شاهراه در منطقه 'سه درک' ولایت قندوز در شمال افغانستان رخ داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »