شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود

30/07/2021 11:24:00 ب.ظ

شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, کشتی

شبکه ایران ی العالم: حمله به کشتی اسرائیل ی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود العربيه_فارسى

در حالی که منابع آمریکایی و اروپایی می‌گویند ايران متهم حمله روز جمعه به كشتى اسرائيلى در دریای عرب است، شبکه تلوزیونی «العالم» متعلق به جمهوری اسلامی در

این در حالی است که یک مقام اسرائیلی اعلام کرد تل‌آویو واکنش مناسبی به این حمله خواهد داد. وزیر دفاع اسرائیل هم برای رایزنی‌های امنیتی جلسه فوری برگزار کرد.گروه عملیات تجارت دریایی بریتانیا روز جمعه ۳۰ ژوئیه، اعلام کرد که یک کشتی تجاری در دریای عرب، نزدیکی سواحل عمان مورد حمله قرار گرفته است. در جریان این حمله، که با یک پهپاد انفجاری صورت گرفته بود، دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی این نفت‌کش کشته شدند. نفت‌کش «مرسر استریت» با پرچم لیبریا فعالیت می‌کند و در مالکیت یک شرکت ژاپنی است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تَلافی میکنیم. سَخت تاوان خواهند داد. ما ب سوی قَلب خاورمیانه ب مُرور و با صبوری وارد خواهیم شد. قما در قَلب دشمن نفوذ خواهیم کرد . 😎 زنده باد یهودی پاینده اسرائیل 🇮🇱 پس دیگه از این اشتباهات نکنید. دوران بزن و در رو تموم شده. ❤✌🇮🇷🇮🇷🇮🇷❤✌🇮🇷🇮🇷🇮🇷 حالا اسرائیلم یه پاسخ بدتر میده :)

شبکه العالم: حمله به نفتکش شرکت اسرائیلی تلافی‌جویانه بود | DW | 30.07.2021شبکه خبری العالم متعلق به ایران می‌گوید 'نیروهای مقاومت' مسئول حمله به یک نفتکش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیل ی هستند. در این حمله که ظاهرا با پهپاد انجام شده دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی کشتی جان خود را از دست داده‌اند.

کشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمانکشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیل ی در سواحل عمان بنا بر بیانیه‌ای که این شرکت منتشر کرده است، یک بریتانیایی و یک رومانیایی دو خدمه کشته شده در این حمله بوده‌اند

حمله به سفارت آمریکا در بغداد و دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب عراقمنابع عراقی از حمله با دو راکت کاتیوشا به سفارت آمریکا در بغداد و همچنین حمله با بمب کنارجاده‌ای به دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب ناصریه خبر

اسرائیل: ایران عامل حمله به کشتی در دریای عمان است

حمله خمپاره‌ای به دفتر سازمان ملل در هرات افغانستان یک کشته برجای گذاشتدر پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

مقام اسرائیلی ایران را مسئول حمله به کشتی نفتکش در اقیانوس هند دانستیک مقام اسرائیل ی گفت که ایران مسئول حمله به کشتی نفتکش در اقیانوس هند است. - خبرگزاری آناتولی خوب آره. حالا که چی؟

خبری به نقل از آنچه «منابع مطلع مقاومت در منطقه» نامید نوشت: «حمله امروز به کشتی اسراییلی در دریای عمان در پاسخ به حمله اخیر تل‌آویو به فرودگاه ضبعه سوریه بود.جهان شبکه العالم: حمله به نفتکش شرکت اسرائیلی تلافی‌جویانه بود شبکه خبری العالم متعلق به ایران می‌گوید"نیروهای مقاومت" مسئول حمله به یک نفتکش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی هستند.محل وقوع حمله در نزدیکی جزیره مصیره در دریای عمان در حمله به یک نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان دو تن از خدمه این کشتی کشته شدند.دادند.

» این در حالی است که یک مقام اسرائیلی اعلام کرد تل‌آویو واکنش مناسبی به این حمله خواهد داد. وزیر دفاع اسرائیل هم برای رایزنی‌های امنیتی جلسه فوری برگزار کرد. عکس از آرشیو العالم، شبکه خبری عربی‌زبان متعلق به جمهوری اسلامی روز جمعه هشتم مرداد به نقل از"منابع مطلع مقاومت در منطقه" گزارش داد حمله به"کشتی اسراییلی در شمال دریای عمان" در پاسخ به حمله اخیر اسرائیل به فرودگاه"ضبعه" در منطقه قصیر سوریه صورت گرفت. گروه عملیات تجارت دریایی بریتانیا روز جمعه ۳۰ ژوئیه، اعلام کرد که یک کشتی تجاری در دریای عرب، نزدیکی سواحل عمان مورد حمله قرار گرفته است. به گزارش رویترز، تلویزیون کانال ۱۳ اسرائیل به نقل از یک مقام ارشد اسرائیلی، جمهوری اسلامی ایران را مسئول این حمله مرگبار در نزدیکی سواحل عمان معرفی کرده است. در جریان این حمله، که با یک پهپاد انفجاری صورت گرفته بود، دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی این نفت‌کش کشته شدند. شبکه العالم به نقل از منابع خود این اقدام را حمله‌ای تلافی‌جویانه در پاسخ به حمله اسرائیل به مواضعی در سوریه عنوان کرده که به نوشته این رسانه"به شهادت دو نفر از عناصر مقاومت" منجر شد. نفت‌کش «مرسر استریت» با پرچم لیبریا فعالیت می‌کند و در مالکیت یک شرکت ژاپنی است. بایدن و الکاظمی در جریان گفت‌وگوهای بایدن و الکاظمی در واشینگتن، رئیس جمهوری آمریکا کاغذنوشته‌ای در دست داشت که از دید دوربین‌ها مخفی نماند.

Advertisement یک مقام وزارت دفاع آمریکا به العربیه گفت که «نیروهای آمریکایی یک پیام کمک از کشتی مورد حمله قرار گرفته در آب‌های بین‌المللی دریافت کردند و عناصر نیروهای دریایی فرماندهی مرکزی و ناوگان پنجم وارد کشتی شده و به خدمه آن کمک کردند تا خسارات وارد شده به کشتی را اصلاح کنند. خبرگزاری رویترز به نقل از منابع اروپایی و آمریکایی که به گزارش‌های امنیتی دسترسی دارند مسئول اصلی حمله به کشتی یاد شده را جمهوری اسلامی معرفی کرده است. ♦️ یک گروه وابسته به نیروی دریایی.» خبرگزاری عمان هم در گزارشی نوشت که نیروی هوایی این کشور برای عملیات نجات به محل حادثه کشتی هدف قرارگرفته در خارج از آب‌های سرزمینی عمان رفت و پیشنهاد کمک داد اما کشتی به حرکت خود ادامه داد. خبرگزاری «اسوشیتد‌پرس» در گزارشی استفاده از پهپاد را نشانی از مداخله یک دولت یا گروه شبه نظامی دانسته بود. کشته شدن دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی شرکت زودیاک روز جمعه تائید کرد که در حمله روز گذشته دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی کشتی کشته شده‌اند. پیش از این، یک مقام امنیتی اسرائیل به این خبرگزاری گفته بود که دولت اسرائيل باور دارد ایران عامل این حمله است. گفتنی است که در ماه‌های اخیر ایران و اسرائیل یکدیگر را به هدف قراردادن کشتی‌های تجاری خویش متهم کرده‌اند. مقام‌های جمهوری اسلامی تا کنون درباره اتهام دست داشتن در این حمله اظهار نظری نکرده‌آند..

این اتهامات متقابل در چارچوب «جنگ پنهانی» میان دو کشور توصیف شده است که حمله به مراکز اتمی ایران و مواضع نظامی تهران در سوریه را نیز شامل می‌شود. پیشتر برخی منابع غربی از هجوم اسرائیل به 12 نفتکش ایرانی و کشتی‌های حامل نفت ایران به سوریه طی 2 سال و نیم اخیر خبر داده بودند. وب‌سایت اسرائیلی Ynet می‌گوید ظاهرا دو پهپاد با فاصله چند ساعت به سمت کشتی تحت مدیریت شرکت زودیاک پرتاب شده که اولی خسارتی به بار نیاورده اما دومی باعث کشته شدن دو خدمه شده است. روزنامه «وال استریت ژورنال» نیز به نقل از برخی مقامات آمریکایی و خاورمیانه‌ای گزارش داده بود که اسرائیل از اواخر سال 2019 با به‌کارگیری مین‌های دریایی خاص کشتی‌های تجاری ایرانی به مقصد سوریه را در دریای سرخ و مناطق دیگری در خاورمیانه مورد هدف قرار داده است. . از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در اردیبهشت ۱۳۹۷ که اعمال مجدد تحریم‌ها را در پی داشت حمله به شناورهای کشورهای مختلف در منطقه خلیج فارس و دریای عمان افزایش یافته است.