شبه نظامیان کُرد سوریه: نیروهایمان را از مرز با ترکیه عقب کشیدیم

30/07/1398 07:55 ب.ظ

شبه نظامیان کُرد سوریه: به تعهدات آتش‌بس عمل و تمام نیروهایمان را از منطقه مرزی با ترکیه عقب کشیدیم

شبه نظامیان کُرد سوریه به آمریکا اطلاع دادند که به تعهدات آتش‌بس خود عمل کرده و تمام نیروهای خود را از منطقه مرزی با ترکیه عقب کشیده‌اند.خبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از یک مقام آمریکایی منتشر و نوشته است که مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه این تصمیم را به اطلاع دولت آمریکا رسانده است.هم‌رسانی این مطلب:

شبه نظامیان کُرد سوریه به آمریکا اطلاع دادند که به تعهدات آتش‌بس خود عمل کرده و تمام نیروهای خود را از منطقه مرزی با ترکیه عقب کشیده‌اند.

خبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از یک مقام آمریکایی منتشر و نوشته است که مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه این تصمیم را به اطلاع دولت آمریکا رسانده است.هم‌رسانی این مطلب:

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نارضایتی اردوغان از مخالفت ایران با حضور نظامی ترکیه در سوریهنارضایتی اردوغان از مخالفت ایران با حضور ترکیه در سوریه: انتظار می‌رفت ایران از عملیات چشمه صلح حمایت کند اما ایران موضع مخالف گرفته است ترکیه زمانی از موضوع برنامه هسته‌ای ایران پشتیبانی کرد اما افسوس که ما شاهد چنین حمایتی از سوی مقامات ایرانی نبوده‌ایم با مخالفت یا اظهارات برخی مسولین ؟؟؟ خفه شو حرومزاده منم مسیح منجی عالم ایران زمانی از اوردغان حمایت کرد که نباید می کرد کودتا

ترکیه شهر «رأس‌العین» را اشغال کرد/ تمایل ترامپ برای بقای 200 نظامی در سوریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترکیه شهر «راس العین» را اشغال کرد/ تمایل ترامپ برای بقای ۲۰۰ نظامی در سوریه با وجود اعلام تعلیق حملات ترکیه به شمال سوریه، ارتش ترکیه شهر راس العین در ریف شمالی استان الحسکه را اشغال کرد.

خروج کامل نیروهای کرد از رأس العینترکیه امروز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای کرد از شهر مرزی رأس العین در سوریه در راستای توافق آتش بس مذاکره شده با آمریکا خارج شدند.

نظامیان آمریکایی از سوریه به عراق می روندمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا می گوید نظامیان این کشور که از سوریه خارج می شوند، در غرب عراق مستقر خواهند شد. آقای اسپر به خبرنگاران گفته است که هدف از این کار 'مقابله با قدرت گرفتن مجدد داعش در عراق' و کمک به دفاع از این کشور است. به گفته او تعداد نظامیان جابجا شده حدود یک هزار نفر است و خروج آنها از سوریه چند هفته طول خواهد کشید. آمریکایی ها پس از آنکه به کُردهای سوریه خیانت کردند حالا روانه عراق شده اند روسیه,درنشست صلح سوریه بابی تدبیری,ترکیه راوادار به ترک شمال سوریه کرد و براورد پناهجو نکرد,عراق تاوان بشار و روسیه و ترکیه راداد و پناهجوی سوری پذیرفت البته عراق به پناهجو نیاز دارد تااختلافات داخلی خود به مردم عراق بگوید سوریها بدتر ازشماهستند و قیام مردم راسرکوب کند مقتدی صدر هم برای اینکه اعتماد مردم راجلب کند و باخود همراه کند درصورتی که درزمانی که مردم کشته شدند سکوت کامل کرد,به مردم اجازه ی امدن به خیابان می دهد,ازطرفی پناهنده های سوری راوارد می کنند و خودبه خود باکسب اعتماد مردم و وارد شدن پناهنده ها عراق ارام میشود

لاریجانی: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimلاریجانی:جمهوری اسلامی ایران ازامنیت وثبات سوریه حمایت می کند رئیس مجلس دردیدارسفیرسوریه: خدشه به تمامیت ارضی سوریه،مشکلات مردم این کشوررا افزایش می‌دهد عدنان محمود: علی‌رغم توافق ترکیه باآمریکا مبنی برتوقف جنگ،تجاوزترکیه به سوریه همچنان ادامه دارد به کیر مردم ایران نه؟

مخالفت ایران با ایجاد پست‌های بازرسی ترکیه در شمال سوریهرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه اعلام کرد که کشورش ۱۲ پست بازرسی و دیده بانی در شمال شرقی سوریه ایجاد خواهد کرد. جمهوری اسلامی صلاحیتی برای انتقاد از ترکیه ندارد