شبه نظامیان طرفدار ایران اسرائیل را پس از حمله به پالمیرا در سوریه تهدید به واکنش شدید کردند

22/07/1400 07:30 ب.ظ

نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه امروز پنج‌شنبه ۱۴ اکتبر اعلام کردند که به حمله شامگاه چهارشنبه اسرائیل به پالمیرا در استان حمص سوریه «به شدت» پاسخ می‌دهند.

نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه امروز پنج‌شنبه ۱۴ اکتبر اعلام کردند که به حمله شامگاه چهارشنبه اسرائیل به پالمیرا در استان حمص سوریه «به شدت» پاسخ می‌دهند. وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای از کشته شدن یک سرباز در پی این حمله که در ساعت ۲۳ و ۳۴ دقیقه چهارشنبه انجام شد، خبر داد. حمله به پالمیرا چند روز پس از آن انجام شده که دمشق از رهگیری حملات موشکی اسرائیل به حومه حمص خبر داده بود.

در جریان این حمله نیز شش سرباز سوری زخمی شده بودند.

اگرچه اسرائیل همواره متهم شده است که سوریه را مورد حمله موشکی و هوایی قرار می‌دهد اما تل آویو در مورد این حملات سکوت کرده است. در هر حال وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که موشک های اسرائیلی از حریم هوایی اردن و فراز نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه تنف در مرز سوریه و عراق عبور کرده‌اند.

هشدار پوتین: شبه نظامیان بصورت فعال از عراق و سوریه به افغانستان می‌روند کارشناسان نظامی اسرائیلی و منطقه ای از حملات روزهای گذشته به استان حمص به عنوان بخشی از تشدید درگیری‌هایی که در سال‌های گذشته با شدت کم جریان داشته است نام می‌برند که هدفشان کاهش سرعت حضور فزاینده ایران در سوریه بوده است. headtopics.com

جواب چشم در برابر چشم !

اسرائیل شلوارش اتحادیه اروپا ،آمریکا،و عربستان و امارات و بحرین میکشن بالا ... از خودش فقط پارس کردن بلده که با یک چخه کردن ایران میره تو اتاقک نجسش که یک وقت ایران نزنه

خیلی شدید؟!

ادامه مطلب:
euronews_pe »

زرگریه

رونمایی از VAR در ورزشگاه آزادی/ مرور گل کره به ایران با کمک داور ویدیوییسیستم کمک داور ویدیویی ورزشگاه آزادی به‌صورت آفلاین بعد از دیدار ایران و کره‌جنوبی رونمایی شد.

وزیر خارجه اسرائیل: ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای استیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در گفت‌وگو با مقامات آمریکایی اعلام کرد که ایران «در آستانه تبدیل شدن به کشوری با قابلیت دستیابی به سلاح هسته‌ای» است، و کشوری که پروسه کامل غنی سازی را در اختیار داره و دانش اتمی کاملا بومی و رام شده اش است برای ساخت بمب اتمی به سال و ماه نیاز نداره ، بمب اتمی ساختنش کاملا اختیاری و براش سهله ، امریکا هم اینو میدونه واین حرفها تمامش بده وبستون سیاسی و امتیاز گیریه .

هشدار آمریکا و اسرائیل به ایران: در صورت شکست دیپلماسی گزینه‌های دیگر مطرح خواهد بودوزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که زمان مذاکرات هسته‌ای ایران رو به اتمام است و در صورت شکست دیپلماسی، گزینه های دیگر روی میز خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی گنده گوزی نکنند!

وزیر خارجه آمریکا: در صورت شکست دیپلماسی با ایران به «گزینه‌های دیگر» متوسل می‌شویم🔺وزیر خارجه آمریکا: در صورت شکست دیپلماسی با ایران به «گزینه‌های دیگر» متوسل می‌شویم آقای بلینکن گفت اسرائيل حق دفاع از خود را دارد. او گفت که آماده «مذاکره با ایران هستیم و فکر می‌کنیم» که این امر باید زودتر رخ دهد. ⬇️ بیشتر بخوانید: چقدر چرت میگی آقای بیلینکن! مردک هی زار میزنه! یا یه غلطی کنید یا خفه خون بگیرید! میشه گزینه های دیگر بگبد ما هم در جریان باشیم آ قای بلینکن من نمی‌دونم چه جور آ دمی هستی. ولی بخاطر در نظر نگرفتن حقوق بشر در۴۳سال که حتما شنیدید و به این شکل زشت ندیده میگیرید متاسفم براتون که وقتی به سن کامل پیری میرسید وجدانتان براتون خواب‌های وحشتناک میسازد که کاملا حق میدم به وجدان زمان پیریتون

رویترز: سفر انریکه مورا به ایران «بازدیدی سرنوشت‌ساز در شرایط بحرانی است»دیپلمات‌های سه کشور صنعتی قدرتمند اروپایی اعلام کردند با نظر به اینکه سفر هماهنگ‌کننده هسته‌ای اتحادیه اروپا به ایران در زمانی حساس و در شرایط وخامت اوضاع اقا ما اتم مئتوم نمی خوایم هسته ای مگه برا مصرف برق و اینا نگفتن میخوایمش قراره زمستانم قطعی برق باشه اینا به کنار من می خوام هرروزم جمعه نباشه دیپلمات‌های سه کشور صنعتی قدرتمند اروپایی اعلام کردند با نظر به اینکه سفر هماهنگ‌کننده هسته‌ای اتحادیه_اروپا به ایران در زمانی حساس و در شرایط وخامت اوضاع هسته‌ای ایران روی می‌دهد، باید آن را «سفری فوق‌العاده» دانست. نسیم : 👇 ایران توافق_اتمی اتحادیه_اروپا -باتشکر ازاقدامات اتحادیه اروپا برای امنیت و صلح_جهانی ... - سفر آقای انریکه_مورا (که درمراسم تحلیف رئیسی شرکت کرد درحالیکه مقامات دست اول رژیم آنرا تحریم کردند ) البته مایه نگرانی است ومجددا یک گام به عقب محسوب میشود .

طاعون در ایران؛ شمار تلفات حیات‌وحش سالوک به ۱۶ راس رسید

نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه روز پنج‌شنبه ۱۴ اکتبر اعلام کردند که به حمله شامگاه چهارشنبه اسرائیل به پالمیرا در استان حمص سوریه «به شدت» پاسخ می‌دهند.

وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای از کشته شدن یک سرباز در پی این حمله که در ساعت ۲۳ و ۳۴ دقیقه چهارشنبه انجام شد، خبر داد.

حمله به پالمیرا چند روز پس از آن انجام شده که دمشق از رهگیری حملات موشکی اسرائیل به حومه حمص خبر داده بود. در جریان این حمله نیز شش سرباز سوری زخمی شده بودند.

اگرچه اسرائیل همواره متهم شده است که سوریه را مورد حمله موشکی و هوایی قرار می‌دهد اما تل آویو در مورد این حملات سکوت کرده است.

در هر حال وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که موشک های اسرائیلی از حریم هوایی اردن و فراز نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه تنف در مرز سوریه و عراق عبور کرده‌اند.

هشدار پوتین: شبه نظامیان بصورت فعال از عراق و سوریه به افغانستان می‌روند

کارشناسان نظامی اسرائیلی و منطقه ای از حملات روزهای گذشته به استان حمص به عنوان بخشی از تشدید درگیری‌هایی که در سال‌های گذشته با شدت کم جریان داشته است نام می‌برند که هدفشان کاهش سرعت حضور فزاینده ایران در سوریه بوده است.

نیروهای مورد حمایت تهران از جمله حزب الله لبنان متهم هستند که پس از آغاز درگیری‌های نظامی در سوریه از سال ۲۰۱۱ برای حمایت از بشار اسد در این کشور حضور پیدا کرده‌اند.

در بیانیه ای که توسط رسانه‌های حامی ایران به نقل از نیروهای متحد بشار اسد، رئیس جمهور سوریه منتشر شده، آمده است که پاسخ حمله چهارشنبه شب به پالمیرا «بسیار بی‌رحمانه» خواهد بود.

یک منبع نظامی که خواسته است نامش فاش نشود به رویترز گفت که یکی از اهداف این حملات، پایگاه هوایی «تی ۴» است که در آن شبه نظامیان تحت حمایت ایران در ماه های گذشته با هواپیماهای بدون سرنشین به پایگاه های آمریکایی در شمال سوریه حمله کرده‌اند.

او گفت که هواپیماهای بدون سرنشین ناشناس که ظاهرا متعلق به اسرائیل بوده‌اند، این هفته پایگاه های تحت حمایت تهران را در امتداد مرز عراق هدف حمله قرار داده‌اند.

از استان دیر الزور در امتداد مرز عراق به عنوان یک مسیر راهبردی برای انتقال نیرو و تجهیزات به سوریه نام برده می‌شود.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل ماه گذشته ایران را متهم کرده بود که به شبه نظامیان خارجی در پایگاه های هوایی اش آموزش می‌دهد که چگونه هواپیماهای بدون سرنشین را هدایت کنند.به گفته دو منبع نظامی، مکانی که روز چهارشنبه مورد حمله هوایی قرار گرفته است در نزدیکی یک مرکز مخفی آموزشی بود که تهران از آن برای انتقال «دانش» در مورد فناوری های هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌کند.

کارشناسان نظامی گفته‌اند که مرکز اصلی پایگاه های روسی در نزدیکی منطقه پالمیرا قرار دارد.

اسرائیل در حال حاضر خواستار دور شدن نیروهای مورد حمایت ایران از مرزهایش است و در مراحل بعد می‌خواهد که این نیروها به طور کامل از سوریه خارج شوند.