شایعه فروش واکسن فایزر در بازار سیاه ایران؛ فایزر به صدای آمریکا: با هیچ توزیع‌کننده خصوصی قرارداد نداریم

22/04/2021 09:07:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

واکسن, واکسن

شایعه فروش واکسن فایزر در بازار سیاه ایران ؛ فایزر به صدای آمریکا: با هیچ توزیع‌کننده خصوصی قرارداد نداریم محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو ایران گفت: با فرض محال، اگر واکسن کنونی فایزر باشد، در جابه‌جایی قطعاً اثربخشی خود را از دست داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شرکت فایزر چه می‌گوید؟بخش فارسی صدای آمریکا در ایمیلی از شرکت فایزر در مورد احتمال ورود واکسن به ایران سوال کرد.روابط عمومی فایزر در پاسخ گفت: «تمامی توافق‌نامه‌های موجود تهیه واکسن ما با دولت‌ها یا نهادهای دولتی مانند کمیسیون اروپا است. آنها در توزیع عادلانه و برابر این واکسن‌ها بر روی جمعیت خود در بهترین موقعیت قرار دارند. براساس این توافق‌نامه‌ها، دولت‌ها مسئول مدیریت تخصیص و توزیع واکسن در کشورهای خود هستند.»

فایز گفت دولت‌ها پس از نهایی شدن توافق نامه‌، معمولا آن را به صورت رسمی اعلام می‌کنند.روابط عمومی شرکت فایزر در پاسخ به این پرسش بخش فارسی صدای آمریکا که آیا ممکن است واکسن توسط بخش خصوصی تهیه و پخش شده باشد، گفت: «در حال حاضر، فایزر هیچ توزیع کننده خصوصی مجاز در دنیا ندارد. کیفیت و کارایی هر واکسنی که از کانال‌های غیرمجاز به دست می‌آید مورد اطمینان نیست و باید به عنوان مورد مشکوکی که به احتمال زیاد جان افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد به آن نگریست.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فایزر احمق نمیدونه که دولت رسمی ایران از این کارها میکنه نه بخش خصوصی 😂😂😂

واکسن فایزر برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله در آمریکا با اثر بخشی «۱۰۰٪» مجوز گرفتسازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) اعلام کرد که مجوز استفاده اضطراری واکسن تولیدی شرکت‌های فایزر و بیون‌تک برای تزریق به نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله در این کشور داده شده است. دامپزشکان، رزیدنت‌ها و انترن‌های دامپزشکی باید در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند. دامپزشکان_کادر_درمان_فراموش_شده دامپزشک دامپزشکی واکسن_کرونا

فایزر نسبت به تولید و فروش گسترده واکسن‌های تقلبی هشدار دادکمپانی فایزر می گوید شبکه‌های تبهکار در سراسر جهان به‌صورت گسترده در حال تولید و فروش واکسن ‌های تقلبی کووید هستند. دورود . ویروس کووید باعث ایجاد لخته خون میشود سبب انسداد رگهای خونی میشود لذا بیماران میبایست داروهای استفاده کنند که باعث رقیق شدن خون شده و مانع لخته خون شود مانند آسپرین یا داروهای گیاهی مانند جوشانده آویشن یا بن سرخ یا خارخاسک پرهیز از غذاهای چرب.

درآمد ۳.۵ میلیارد دلاری فایزر در سه‌ماهه نخست امسال؛ کانادا فایزر را برای رده سنی زیر ۱۶ تایید کردشرکت داروسازی فایزر که واکسن تولیدی آن موفقیتی چشمگیر در مبارزه با بیماری کووید -۱۹ کسب کرده است، روز سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) درآمد مالی سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرد.

درخواست مجوز برای تزریق واکسن «فایزر-بیون‌تک» به ۱۵-۱۲ ساله‌ها در اروپا ارائه شدشرکت‌های « فایزر » و «بیون تک» در بیانیه مشترک خود اعلام کرده‌اند که نتیجه آزمایش بالینی واکسن تولیدی آنها بر روی بیش از دو هزار نوجوان نشان داده که واکسن کرونا برای افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله «ایمن» و «موثر» است.

بیون‌تک-فایزر برای واکسن کرونای کودکان درخواست مجوز کرد | DW | 30.04.2021بیون‌تک_ فایزر برای صدور مجوز واکسن _ کرونا برای کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ ساله رسما تقاضا کرد. اگر آژانس دارویی اروپا با تقاضای بیون‌تک- فایزر موافقت کند، تزریق واکسن کرونا به کودکان از اول ژوئن سال جاری آغاز خواهد شد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

February 7, 2021 شرکت فایزر چه می‌گوید؟ بخش فارسی صدای آمریکا در ایمیلی از شرکت فایزر در مورد احتمال ورود واکسن به ایران سوال کرد.جانت وودکوک، سرپرست سازمان غذا و داروی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «این یک گام مهم در مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ است.Aa شرکت فایزر روز چهارشنبه در بیانیه‌ای نسبت به تولید و فروش گسترده واکسن‌های تقلبی که گروه‌های تبهکار به نام این شرکت تولید می‌کنند هشدار داده است.بنابر این آمار، شرکت فایزر در این مدت ۳.

روابط عمومی فایزر در پاسخ گفت: «تمامی توافق‌نامه‌های موجود تهیه واکسن ما با دولت‌ها یا نهادهای دولتی مانند کمیسیون اروپا است. آنها در توزیع عادلانه و برابر این واکسن‌ها بر روی جمعیت خود در بهترین موقعیت قرار دارند. پیتر مارکس، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات بیولوژیک سازمان غذا و داروی آمریکا پیش‌بینی کرد که نخستین تزریق می‌تواند «از روز پنج‌شنبه» آغاز شود. براساس این توافق‌نامه‌ها، دولت‌ها مسئول مدیریت تخصیص و توزیع واکسن در کشورهای خود هستند. این افراد دست کم برای هر دوز هزار یورو پرداخت کرده‌اند.» فایز گفت دولت‌ها پس از نهایی شدن توافق نامه‌، معمولا آن را به صورت رسمی اعلام می‌کنند. آژانس دارویی اروپا نیز در حال مطالعه واکسن فایزر برای نوجوانان است . روابط عمومی شرکت فایزر در پاسخ به این پرسش بخش فارسی صدای آمریکا که آیا ممکن است واکسن توسط بخش خصوصی تهیه و پخش شده باشد، گفت: «در حال حاضر، فایزر هیچ توزیع کننده خصوصی مجاز در دنیا ندارد. این شرکت دارویی با سرمایه‌گذاری گسترده بر یک فناوری نوین پزشکی، که به نام mRNA شناخته می‌شود، توانست واکسنی بسازد که گمان می‌رود توانسته باشد جان میلیون‌ها تن را نجات دهد.

کیفیت و کارایی هر واکسنی که از کانال‌های غیرمجاز به دست می‌آید مورد اطمینان نیست و باید به عنوان مورد مشکوکی که به احتمال زیاد جان افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد به آن نگریست.» وی در روزهای اخیر بر نقش حیاتی این مجوز برای ادامه کار واکسیناسیون آمریکا تاکید کرده بود. لو کوبیاک، رئیس «امنیت جهانی» کمپانی فایزر، به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: «همه افراد روی کره زمین به واکسن نیاز دارند.» ابهام در مورد سیاست‌گذاری واردات واکسن از زمانی که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، از ورود بخش خصوصی به واردات واکسن خبر داد، نگرانی‌هایی در مورد احتمال رانت ارزی، تخصیص ارز نیمایی به افراد و شرکت‌های خاص و توزیع ناعادلانه واکسن بر اساس ثروت و نفوذ مطرح شد. آقای روحانی گفت هر بخش خصوصی می‌تواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند و حتی یک کارخانه بزرگ می‌تواند برای کارگرانش با هماهنگی واکسن وارد کند. تزریق به دستان کوچک؛ تزریق آزمایشی واکسن کرونا به کودکان آغاز شد اثر بخشی ۱۰۰ درصد واکسن فایزر روی نوجوانان سازمان غذا و داروی آمریکا تصمیم خود را بر اساس یک آزمایش بالینی روی بیش از ۲ هزار نوجوان داوطلب ۱۲ تا ۱۵ ساله آمریکایی گرفت که تقریبا نیمی از آن‌ها واکسن و نیمی دیگر دارونما دریافت کرده بودند. تاکنون، سه شرکت خصوصی مجوز واردات واکسن را دریافت کرده‌اند اما به گفته مقامات بهداشتی، هیچ واکسنی هنوز از این طریق وارد کشور نشده است.» این نخستین بار نیست که نیروهای امنیتی و انتظامی موفق به کشف واکسن‌های تقلبی و انهدام باندهای تبهکار فعال در این زمینه شده‌اند. از طرفی صحبت‌های ضد و نقیضی در مورد «پولی شدن» واکسن‌های وارداتی مطرح شد از جمله حیدر محمدی، از مدیران سازمان غذا و دارو ایران که گفت«افرادی که در اولویت قرار ندارند، می‌توانند واکسن ها را با قیمت حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان تهیه کنند. وی تصریح کرد که در میان ۱۰۰۵ نوجوان واکسینه شده هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ مشاهده نشد در حالیکه در میان ۹۷۸ نوجوان که دارونما دریافت کرده بودند ۱۶ مورد ابتلا وجود داشت.۵ میلیارد دوز واکسن تولید کند.

» احتمال «پولی شدن» واکسن کرونا در ایران؛ سازمان ملل: دسترسی بدون تبعیض به واکسن از حقوق بشر محسوب می‌شود در ادامه بحث در مورد ورود بخش خصوصی ایران به واردات واکسن کرونا، احتمال «پولی شدن» واکسن کرونا و ایجاد شکاف طبقاتی در دریافت واکسن بار دیگر موجی از نگرانی و انتقاد به همراه آورد. در همین حال، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این واکسن‌ها از بازار سیاه سر درآورده‌اند منتشر شده است. علاوه بر این پاسخ ایمنی [سطح پادتن] ناشی از تزریق واکسن در ۱۹۰ نوجوان ۱۲ تا ۱۵ ساله با ۱۷۰ نفر از افراد واکسینه شده ۱۶ تا ۲۵ سال مقایسه شد. هم‌رسانی این مطلب:. محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: «واکسن کرونای فایزر در برخی از خیابان‌ها و بازار سیاه دارو به قیمت ۱۰ میلیون تومان در کشور به فروش می‌‌رسد.» چندی پیش نیز تجارت‌نیوز، گزارشی از بازار سیاه فروش دارو در خیابان ناصرخسرو تهران، منتشر کرد. وی افزود پیگیری وضعیت افراد حاضر در این آزمایش بالینی در آینده ادامه می‌یابد. در این گزارش، قیمت واکسن کرونا بین ۴۵ تا ۶۰میلیون تومان اعلام شد.۶ میلیارد کسب کرده بود.

تلاش مقامات آمریکایی برای ردیابی واکسن‌های جعلی؛ کشف واکسن‌ تقلبی فایزر در مکزیک و لهستان به گزارش «وال استریت ژورنال»، در مکزیک، هشتاد نفر در کلینیکی با واکسن تقلبی فایزر واکسینه شدند. به گفته مقامات بهداشتی آمریکا از اول مارس ۲۰۲۰ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ حدود ۱. این واکسن‌ها در سردکننده مخصوص آبجو نگهداری شده بودند. سخنگوی دولت مکزیک گفت واکسن‌های تقلبی در شبکه‌های اجتماعی به قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ دلار ارائه می‌شدند. مقام‌های بهداشتی امیدوارند که با واکسیناسیون نوجوانان بازگشایی مدارس تسهیل شود. مکزیک همچنین در حال تحقیق در مورد محموله شش هزار دزی واکسن اسپوتنیک است که از یک هواپیمای شخصی عازوم هندوراس کشف و ضبط شد. فایزر لهستانی نیز در آپارتمان یک نفر کشف شد. آلبرت بورلا، رئیس شرکت فایزر درباره ثبت درخواست مجوز برای کودکان شش ماهه تا ۲ ساله نیز گفت که می‌تواند در سه ماهه چهارم سال انجام شود..

به گفته فایزر این واکسن احتمالا ترکیبی از ماده ضد چروک پوست بود و هیچ محافظتی نیز در برابر ویروس کرونا ایجاد نمی‌کرد. مقامات لهستانی گفتند کسی از این واکسن‌ها استفاده نکرده است. شرکت مدرنا اخیرا گفته است نتایج اولیه حاصل از مطالعه خود در نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال رضایت بخش بوده است. بخشی از مصاحبه اختصاصی| افسوس شاهزاده رضا پهلوی: زمانی فایزر در ایران آزمایشگاه داشت حالا ورود واکسن فایزر ممنوع می‌شود! !بخشی از مصاحبه اختصاصی| افسوس شاهزاده رضا پهلوی: زمانی فایزر در ایران آزمایشگاه داشت حالا ورود واکسن فایزر ممنوع می‌شود خبرهای بیشتر .