حسن روحانی

حسن روحانی

شایسته نیست دستاورد بزرگ کنترل شیوع کرونا در اثر اهمال از بین برود

رییس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر بهداشت: سفرها صرفاً باید برای کارهای ضروری انجام گیرد تنها راه مهار كرونا رعايت دقيق پروتكل‌های بهداشتی است شايسته نيست دستاورد بزرگ كنترل شيوع كرونا در اثر اهمال از بين برود

03/06/2020 06:58:00 ب.ظ

رییس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر بهداشت: سفرها صرفاً باید برای کارهای ضروری انجام گیرد تنها راه مهار كرونا رعايت دقيق پروتكل‌های بهداشتی است شايسته نيست دستاورد بزرگ كنترل شيوع كرونا در اثر اهمال از بين برود

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر اجرای دقیق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا از سوی همه مسئولان کشوری و استانی، اظهارداشت: مسئولان ستادهای کشوری و استانی مقابله با کرونا باید با همکاری رسانه‌ها و صدا و سیما، مردم را نسبت به این موضوع آگاه کنند که باید کماکان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و صرفا برای انجام امور ضروری اقدام به سفر نمایند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در گفت و گو با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به نزدیک شدن کشور به مرحله مهار شیوع بیماری کووید 19، گفت: اجرای دقیق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های طراحی شده از سوی مسئولان امر، برای مقابله با شیوع کرونا توسط مردم عمده شهرها و استان‌ها در هفته‌های گذشته، تجربه موفقی بود که موجب حصول سطح قابل قبولی از کنترل بر گسترش این بیماری شد. این موضوع نشان می‌دهد تنها راه مهار همه‌گیری کرونا، رعایت دقیق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط است.

آزمایش بهبودیافتگان از کرونا امیدواری به تاثیر واکسن را کاهش داد | DW | 12.07.2020 مراسم خاکسپاری شهردار پیشین سئول بصورت آنلاین برگزار خواهد شد ظریف واگذاری کیش به چین را 'تکذیب کرد'

‎دکتر روحانی یکی دیگر از پیش شرط‌های موفقیت تلاش‌ها برای کنترل شیوع کرونا را اطلاع‌رسانی فراگیر، موثر و مداوم رسانه‌ها و صدا و سیما عنوان کرد و افزود: اطلاع‌رسانی گسترده در صدا و سیما و فضای مجازی، عاملی مهم در جلب همراهی و همکاری مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال موثر نظارت‌ها و مراقبت‌های مسئولان در اجرای دستورالعمل‌های مصوب خواهد بود.

‎رئیس جمهور در پاسخ به ابراز نگرانی وزیر بهداشت در خصوص افزایش سفرها در روزهای اخیر و احتمال اوج گیری شیوع بیماری در شهرهای مسافرپذیر تاکید کرد: اخطارها و هشدارهای مسئولین در خصوص اوج گیری مجدد بیماری در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، باید از سوی مردم و کسب و کارها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. مردم شریف ایران باید بدانند  چنانچه در هر بخشی از کشور این هشدارها جدی گرفته نشود و خدای ناکرده شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد، مسئولین ناگزیر از بازگرداندن محدودیت‌ها خواهند بود که این موضوع هم زندگی عادی شهروندان را دچار مشکل خواهد کرد و هم آسیب‌های اقتصادی جدی به جامعه خواهد زد.

‎دکتر روحانی تصریح کرد: اوج‌گیری مجدد کرونا فراتر از هر آسیب اقتصادی، سلامت مردم عزیز کشورمان را مورد تهدید قرار خواهد داد و شایسته نیست اکنون که با همراهی مردم و جدیت مسئولین به مراحل موفقیت آمیزی در کنترل شیوع این بیماری رسیده‌ایم، این دستاورد بزرگ در اثر اهمال از دست برود.

‎رئیس جمهور با قدردانی مجدد از زحمات و فداکاری‌های کادر درمانی و بهداشتی کشور اظهارداشت: ملت شریف ایران باید در نظر داشته باشند که با توجه به زحمات و فعالیت چند ماهه و سخت کادر درمانی کشور و در عین حال نیاز آنان به آرامش برای مراقبت و تامین سلامت مردم، شهروندان می‌بایست دقت لازم را در رعایت پروتکل‌ها به کار گیرند تا کادر درمانی کشور خدای ناکرده دوباره دچار بحران و فرسایش در انجام وظایف خود نگردند.

‎وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گزارش خود به رئیس جمهور به اعزام تیم‌های با تجربه‌ای از استان‌های موفق در کنترل بیماری به برخی استان‌های جنوبی و غربی کشور که شیوع بیماری مجددا و به طور نسبی در آنها اوج گرفته اشاره کرد و توضیح داد که اعزام این تیم‌ها علاوه بر امکان تبادل تجربه در این استان‌ها، زمینه افزایش میزان تست‌گیری از افراد مشکوک را نیز بالا برده است.

دکتر نمکی همچنین حضور این تیم‌ها را باعث افزایش روحیه و توان کادر درمانی مقیم و در نتیجه پایین آوردن آمار بیماران بدحال بستری و نیز کاهش تعداد فوتی‌ها عنوان کرد که دکتر روحانی این اقدام را موثر خوانده و از آن تقدیر کرد. ادامه مطلب: پاد »

پژوهش جدید: شیوع ویروس کرونا با گرم شدن هوا احتمالاً کاهش نخواهد یافتبنا به یک پژوهش جدید، هوای گرم تابستان در آمریکا ظاهراً هیچ تاثیری در شیوع ویروس کرونا که موجب بیماری کووید۱۹ می شود، نخواهد گذاشت. به گزارش مجله نیوزویک، درحالی که مشخص است که بیماری آنفولانزا فصلی پس بیخیال دیگه کلا ! 😐

جوانان بوسنیایی با کمک ترکیه برای مقابله با کرونا ماسک تولید می‌کنندآژانس همکاری و هماهنگی ترکیه تجهیزات لازم برای تولید ماسک سه بعدی را در اختیار دانشگاه بین المللی سارایوو قرار داد. - خبرگزاری آناتولی

هشدار سازمان بهداشت جهانی: قدرت شیوع ویروس کرونا به هیچ وجه کم نشدهمایکل رایان، مدیر برنامه فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه ادعای یک پزشک سرشناس ایتالیایی درباره ناپدید شدن ویروس کرونا را رد کرد و از دولت‌ها و مقام‌های درمان و بهداشت خواست تا به هیچ وجه حس غلبه بر ویروس را به جامعه منتقل نکنند.

ویروس کرونا| چگونه ویروس کرونا باعث انفجار کلمات و اصطلاحات جدید شد؟ویروس کرونا با تمام مشکلاتی که برای مردم سراسر جهان به وجود آورد، باعث پیدایش واژگانی جدید در گفتمان محاوره‌ای مردم نیز شد. زبان‌شناسان با بررسی کلمات جدیدی که در این برهه از زمان ساخته شد دریافتند که این واژگان به وفق‌پذیری انسان‌ها با شرایط موجود کمک کرده است.

آمریکا برای مبارزه با ویروس کرونا ۲ میلیون واحد هیدروکسی‌کلروکین به برزیل می‌فرستدآمریکا برای مبارزه با ویروس_کرونا ۲ میلیون واحد هیدروکسی‌کلروکین به برزیل می‌فرستد «اچ سی کیو» عموما به عنوان داروی مالاریا استفاده می شود. رئیس جمهوری آمریکا اخیر عنوان کرد که از این دارو مصرف کرده است. سازمان بهداشت جهانی مصرف هیدروکسی کلروکین رو ممنوع کرده بعد دولت ترامپ به بزریل صادرش میکنه.. همیشه کشورهای تحت سلطه باید تاوان ندونم کاری آمریکارو بدن. 'بی تاثیری این دارو تو درمان کرونا اثبات شده'

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان از 16 هزار نفر فراتر رفت