شایان سعیدپور، که در نوجوانی مرتکب قتل شده بود، اعدام شد | DW | 21.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به نوشته سایت‌های حقوق بشری، شایان سعیدپور که در سال ۱۳۹۴ و در حالی که کمتر از ۱۸ سال سن داشت، مرتکب قتل و به اعدام محکوم شده بود، اجرا شده است. او در جریان شورش زندان سقز موفق به فرار شد ولی مجددا بازداشت شد.

به گزارش سایت حقوق بشری"هه‌نگاو"، شایان سعیدپور، کە ۵ سال پیش مرتکب قتل و بە اعدام محکوم شدە بود، بامداد روز سەشنبە ٢ اردیبهشت ٩٩ ، در زندان مرکزی سقز اعدام شده است. به نوشته"هه‌نگاو" خانواداه شایان سعیدپور روز گذشته، با او در زندان سقز دیدار کرده‌است.

از روز گذشته دیگر سایت‌های حقوق بشری ایران نسبت به خطر اعدام یک"کودک-مجرم" اخطار داده بودند. در این ارتباط"هرانا" هم روز گذشته خبر"انتقال دست‌کم ۷ زندانی از جمله شایان سعیدپور جهت اجرای حکم اعدام در زندان سنندج" را منتشر کرد و از آخرین دیدار خانواده با او نوشت.شبکه حقوق بشر کردستان نیز روز گذشته به نقل از صلاح سعیدپور، پدر این زندانی نوشت: «امروز توانستیم شایان را در زندان ملاقات کنیم. او را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند و گفته‌اند که حکمش فردا اجرا خواهد شد.

در پی شورش زندانیان زندان سقز در هشتم فرودین ماه امسال، تقریبا ۸۰ زندانی از این زندان فرار کردند. این زندانیان پس از چندی دوباره بازداشت شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

من از اعدام کسی خرسند نمی شوم،اما مطابق قوانین اسلام و قوانین ایران،سنّ عواقب کیفری،بلوغ شرعی فرد است. مشار الیه هنگام قتل،بیش از 15 سال داشته است و از نظر قانون مجازات اسلامی،فرد بالغ، 'کودک' محسوب نمی شود. اینکه در غرب،فرد زیر 18 سال را 'کودک' می نامند،مبنای درستی نیست.

HengawO اعدام قاتلان و ارازل و اوباش را باهاش موافقم . هر چند در این راه جدیتی به خرج نمیدهند و شهرها مملو از اوباش شده . از اعدام این شرور به شخصه خوشحال شدم

یک قاتل کشته شد. آدم کشته بوده. چرا راجع به قربانی این قاتل اصلا صحبت نمیکنید و کون خودتون را پاره میکنید؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌های سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شدگر چه کرونا در آمریکا همچنان با ولع هر چه بیشتر قربانی می‌گیرد، اما رشد آمار قربانیان در برخی کشورهای اروپایی اندکی از شتاب افتاده و مسئولان این کشورها در اندیشه بازگرداندن تدریجی جامعه به وضعیت عادی هستند. ۵۰ مهاجر گواتمالایی بازگردانده شده از آمریکا کرونا دارند ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر: اصلا محدودیتی نبوده که
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در جهان؛ محدودیت‌ سفرهای بین‌استانی در ایران برداشته شدگر چه کرونا در آمریکا همچنان با ولع هر چه بیشتر قربانی می‌گیرد، اما رشد آمار قربانیان در برخی کشورهای اروپایی اندکی از شتاب افتاده و مسئولان این کشورها در اندیشه بازگرداندن تدریجی جامعه به وضعیت عادی هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شجاع‌الدین ابطحی؛ امام‌جمعه‌ای که پول پخش کرد اما برکنار شد(ققنوس) شهر را خواهید گر ایمن کنید شیخ را قلاده بر گردن کنید! بر دهان یاوه گویش پوزه بند زیر ریشش هیزمی روشن کنید! پوستین بره جای گرگ نیست شیخ را پالان خر بر تن کنید! سفتیه عمامه عقل از سر پراند بی خرد تبعید زین میهن کنید! (ققنوس)
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعدام‌ در عربستان سعودی طی 5 سال اخیر دو برابر شده‌ استسازمان حقوق بشری «ریبریف» از افزایش دو برابر مجازات اعدام در عربستان سعودی طی 5 سال اخیر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کانادا: پلیس در جستجوی عامل تیراندازی که احتمالا سوار بر خودروی پلیس استپلیس کانادا روز یکشنبه 19 آوریل، از ساکنان یک منطقه کشاورزی استان نوا اسکوشیا مشرف بر اقیانوس اطلس صدای اذووون میاد (از کانادا) wrong time wrong place!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فهرست شخصیت‌های مشهور دنیای پاپ که برای شرکت در کنسرت «یک جهان» متحد شدند🔺فهرست شخصیت‌های مشهور دنیای پاپ که برای شرکت در کنسرت «یک جهان» متحد شدند ⚡️لیدی گاگا، تیلور سوئیفت، پل مک‌کارتنی، گروه رولینگ استونز و بیانسه در یک برنامه ويژه تشکیل شده از بخش‌های موسیقی و کمدی از کسانی که در بحران کرونا می‌جنگند، تجلیل کردند. گور بابات
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »