شاهزاده رضا پهلوی: مرگ برجام از احیای آن بهتر و راه حل نهایی سرنگونی رژیم است

28/11/1399 10:54 ق.ظ

شاهزاده رضا پهلوی: مرگ برجام از احیای آن بهتر و راه حل نهایی سرنگونی رژیم است العربية

آمریكا گفته است که نباید تسلیم «اخاذی» رژیم تهران برای بازگشت به توافق هسته‌ای شود چرا که به گفته رضا پهلوی مرگ تافق هسته‌ای «برجام»از احیای آن بهتر خواهد بود.

شاهزاده رضا پهلوی که اکنون در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند، خواستار انتقال ایران از رژیم دیکتاتوری به کشوری دمکراتیک است. منتقدان برجام از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده آمریکا معتقدند که محدودیت‌های هسته‌ای که در این توافق گنجانده شده و در سال 2025 منقضی می‌شود، کافی نیست و این توافق نامه هیچ محدودیتی برای برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایت رژیم از شبه نظامیان نیابتی در منطقه و دخالت ایران در امور کشورها ایجاد نکرده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

برجام که مرده است و تحریم ها با برجام و بی برجام لغو نخواهد شد بنابراین تصمیم آقای خامنه‌ای برای ادامه غنی سازی و تکمیل پروژه موشکی و اتمی جزو وظایف ملی و تاریخی هر ایرانی محسوب می شود و آرزو برای بی دفاع شدن کشور در مقابل شیاطین غربی درست نیست. رستاخیز_ملی_با_پهلوی جمهوری اسلامی مسلح به حمایت خداومردم است ومانندپهلوی کفی روی آب نیست .....شماراهم خاک قربت درآغوش میگیردمانندپدروپدربزرگت که خاک افریقادرآغوش گرفت

پهلوی در حدی نیست که از این حرفا بزنه، به این تروریستها و دیکتاتورها تریبون ندهید خامنه ای_گوه_خورد پهلوی_گوه_خورد شازده ما هم مثل شازده شما دوزاریه

آمریكا گفته است که نباید تسلیم «اخاذی» رژیم تهران برای بازگشت به توافق هسته‌ای شود چرا که به گفته رضا پهلوی مرگ تافق هسته‌ای «برجام»از احیای آن بهتر خواهد بود.

رضا پهلوی بازگشت یا پیوستن مجدد دولت جو بایدن به توافق هسته‌ای را به منزله تسلیم شدن آمریکا در برابر «آخاذی» جمهوری اسلامی است.

شاهزاده رضا پهلوی که اکنون در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند، خواستار انتقال ایران از رژیم دیکتاتوری به کشوری دمکراتیک است.

رضا پهلوی در مصاحبه‌ای طولانی با «نیوزویک» گفت که پیوستن جو بایدن به برجام «یک اشتباه مهلک» است، اگرچه طرفداران آن استدلال می کنند که تنها راه واقع بینانه برای محدود کردن برنامه هسته‌ای تهران است.

منتقدان برجام از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده آمریکا معتقدند که محدودیت‌های هسته‌ای که در این توافق گنجانده شده و در سال 2025 منقضی می‌شود، کافی نیست و این توافق نامه هیچ محدودیتی برای برنامه موشک‌های بالستیک ایران، حمایت رژیم از شبه نظامیان نیابتی در منطقه و دخالت ایران در امور کشورها ایجاد نکرده است.

علاوه بر این منتقدان می‌گویند، حتی اگر به رژیم ایران اعتماد شود که برنامه هسته‌ای پنهانی را اجرا نکند، کمبودها و ن.افص مفاد و عدم محدودیت بهتر باعث می‌شود که رژیم این کار را انجام دهد.

رضا پهلوی و دیگر منتقدان رژیم ایران معتقدند که احیای مجدد برجام از مرگ آن بسیار بدتر خواهد بود.

شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگو با نیوزویک، با اشاره به مطرح کردن موضوع بازگشت به توافق هسته‌ای توسط کابینه جو بایدن حتی قبل از به قدرت رسیدن آنها، گفت: «تصمیم دولت بایدن به دراز كردن دست خود به رژیم ایران باعث شد تا رژیم جمهوری اسلامی تهدیدات خود را برای افزایش غنی سازی مواد اولیه بمب هسته‌ای تسریع كند».

اشاره رضا پهلوی احتمالا به تصمیم مجلس ایران در ماه نوامبر سال گذشته که در آن نمایندگان خواستار خروج ایران از توافق هسته‌ای شده بودند.

رضا پهلوی گفت: «اجزای تعیین کننده توافق حذف شده و به زودی مفاد بیشتری از آن توافق توسط ایران حذف خواهد شد، بنابرین اگر ارزش آن در سال 2015 مورد شک وتردید بود، مشخص است که این توافق برای سال 2021 بسیار بد خواهد بود. ایالات متحده نباید تسلیم شود «اخاذی» هسته‌ای شود».

رضا پهلوی در این مصاحبه گفت، ناامیدی در هیچ مذاکره‌ای توصیه نمی‌شود و بایدن هم نباید ناامید باشد، اما او نباید هدف خود را پنهان کند. بایدن همچنین با طرح توافق بر مبنای توافق «طولانی تر و مستحکم تر» که شامل موشک‌ها، شبه نظامیان نیابتی ایران و سایر موضوعات در آینده، تلاش کرد تا نگرانی منتقدان برجام زمان اوباما را کاهش دهد».

پهلوی معتقد است که اگر ایالات متحده آمریکا تسلیم اخاذی هسته رژیم ایران شود و توافق جدیدی که ارزش آن بسیار کمتر از توافق نامه قبلی است را بپذیرد و با این توجیه که بر اساس این توافق جدید به سایر موضوعات خواهد پرداخت این سئوال مطرح می‌شود که تغییرات در سایر موضوعات بر اساس چه تضمینی از جمهوری اسلامی یا چه نفوذی از سوی واشینگتن اتفاق خواهد افتاد.