شاهدان عینی در ماهشهر؛ با دوشکا و تیربار به روی مردم آتش گشودند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 85 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

«سپاه با هدف زدن آمده بود. هشدار دادند که باید آنجا را تخلیه کنیم وگرنه شلیک می‌کنند. کسی اهمیتی نداد. باور نمی‌کردیم با دوشکا به مردم شلیک کنند ...» اخبار_ایران اعتراضات_سراسری بندر_ماهشهر اعتراضات_پاییز_۹۸ گزارش شاهد_علوی در ایران‌وایر:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«شما چه کردید که شاه بی‌شرف نکرد؟ شما امنیتی‌ترین رییس‌جمهور این کشور هستید.» فریادی که به عقیده برخی از ناظران، نشانه‌ای بود از اطلاع او از شدت سرکوبی که حتی او نمی‌توانست به آن واکنشی نشان ندهد.

امید از اهالی ماهشهر که با ایران‌وایر گفت‌وگو کرده همچنین می‌گوید حرف‌های وزیر کشور که معترضان جاده‌ها را سه روز بسته بودند حقیقت دارد اما آن‌ها در آن جاده‌ها متعرض کسی نشدند و تنها می‌خواستند اعتراض خود را نشان دهند و صدایشان شنیده شود: «معترضان عمدتا از اهالی مناطق بسیار فقیرنشین شهرک‌های اطراف ماهشهر بودند که به فقر و نابرابری و بیکاری معترض بودند و هنوز هم هستند.

تصویر اوراق شناسایی فرشاد حاجی‌پوری از کارگران شرکت پتروشیمی اروند که در سه‌راه سربندر هدف تک‌تیراندازان سپاه قرار گرفت.اما یکی از جان‌باختگان آن روز روایت بسیار تلخ‌تری دارد. جوانی ۲۲ ساله به اسم احد بشاره دورقی: «احد کارگر یکی از کارگاه‌های ام‌دی‌اف سازی نزدیک پلیس‌راه بود. تیر از پشت به کمرش اصابت کرده بود و وقتی زمین می‌افتد، سرش هم به جدول می‌خورد و ضربه سختی می‌خورد.

پهپادها هم برای شناسایی فراز شهرک به پرواز درمی‌آیند. حماد می‌گوید شاهد گلوله خوردن کسی دیگر هم بوده است: «یکی از بچه‌ها بالای یک اتومبیل رفت ببیند جلوتر چه خبر است. گلوله قناسه زمین‌گیرش کرد. این نفر دومی بود که دیدم کشته شد.» کمی بعد نفربرهای نظامی وارد شهر می‌شوند و پشت‌سر آن‌ها نیروهای پیاده. حماد می‌گوید بیشتر نیروهای نظامی، غیرایرانی بودند: «لهجه عربی و قیافه آنان مشخص می‌کرد که ایرانی نبودند. چند صد نفر لشکر فاطمیون، حشد شعبی و حزب‌الله و شاید ۴۰ تا ۵۰ نفر پاسدار ایرانی.

حماد می‌گوید بعد از پایان درگیری، همان روز بازداشت‌ها شروع شد و سه اتوبوس بزرگ را از جوانان و مردان شهرک کورها پر کردند و با خود بردند: «بسیج‌های محل راهنمای این‌ها شدند برای بازداشت و تر و خشک را باهم سوزاندند. حتی کسانی بازداشت شدند که اصلا در اعتراض‌ها حضور نداشتند و فقط خدا می‌داند چه بلایی سر این‌ها درمی‌آورند.» این روایت بازداشت فله‌ای را حمید یکی دیگر از ساکنان ماهشهر در گفتگو با ما تایید می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Kasayi ke khabe tajziye irano didand bayad berizan to chah toilet

تُف! شاهد_علوی همان کسی ست که دو روز قبل از این گزارش آتش زدن نیزار را یک خلاف گوئی و شایع پردازی عنوان کرد و به نوعی تاثیر بسیاری در نپرداختن فضای مجازی در مورد کشتار ماهشهر شد. این نکته را به وی یادآوری کردم ولی مرا بلاک کرد.در این گزارش بروشنی آتش گرفتن نیزار اما تائید میشود

بیچاره مردم محروم کشورم چقدر گریه کردم 😭😭😭

m3hrZ4D عکس ماله اصفهانه

omid_iran1 خامنه ای فاسد قصاب 💩💩💩💩

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ماهشهر؛ استقرار ادوات نظامی سنگین تانک و دوشکا برای مقابله با مردم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

‌برخی‌ها به بهانه خرید دارو 180 هزار میلیارد تومان را از کشور خارج و در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimنماینده مردم قم در مجلس: برخی‌ها به بهانه خرید دارو ۱۸۰ هزار میلیارد تومان را از کشور خارج و در کانادا و ترکیه منزل خریداری کردند محاسبه‌شده ‌که پس از انقلاب برخی مسئولانی هستند که بین ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ دارند اموال_مسئولان ریشه همه مفاسد را که پیدا کنید میبینید از همین اصلاحاتی های ملعون و ملون هستند مملکتی که صاحب و مسوول نداشته باشد همین است دلتون خش
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ادامه درگیری‌های خونین در عراق با وجود استعفای رسمی عبدالمهدیبا وجود استعفای رسمی عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق با هدف پایان یافتن درگیری‌های خونین در این کشور، اعتراضات ضددولتی فروکش نکرد و روز شنبه نیز یکی از پرتنش‌ترین روزهای یک هفته اخیر در عراق رقم خورد. بیشتر بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حقوق معترضان در برابر نیروهای سرکوبگربراساس قوانین جمهوری اسلامی، آیا نیروهای مسلح حق اعمال این حد از خشونت که در اعتراض‌های اخیر شاهد بودیم را دارند؟ در چنین سرکوب گسترده‌ای که تعداد زیادی کشته برجای گذاشت، حقوق_معترضان در برابر نیروهای سرکوبگر چیست؟ یادداشتی از سهیلا رحیمی، وکیل دادگستری: خواستید مردم روتحمیق کنید برای مقابله مسلحانه بانیروهای حافظ امنیت.اما از همون جمله اول،دروغ وافسانه بود؛نوپو= نیروویژه پادوحشت اینکه نیروهای امنیتی بی محابابه مردم شلیک کردن دروغیه که شمامیگید،درحالیکه درتمام موارداولین شلیک ازسمت اغتشاشگرهابودوکلی دروغ دیگه داخل همین چند خط.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

با عرضه شستا در بورس شفاف‌سازی و تقارن اطلاعاتی اتفاق نمی‌افتد/ عمده منابع بازار سرمایه، صرفِ سفته‌بازی و نوسان‌گیری می‌شود/ با تجدید ارزیابی دارایی‌ فقط روی خرابکاری‌ها سرپوش می‌گذارندحمید میرمعینی (کارشناس بازار سرمایه) گفت: با عرضه سهام شستا در بازار بورس، شفاف‌سازی و تقارن اطلاعاتی اتفاق نمی‌افتد. همین حالا شرکت‌هایی که در بازار بورس اوراق بهادار حضور دارند هم نشت اطلاعاتی، هم عدم شفافیت اطلاعاتی و هم عدم تقارن اطلاعاتی دارند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شاهزاده رضا پهلوی: فروپاشی حکومت اسلامی قطعی و آمادگی ملی برای گذار مسئولیت همگی ماستشاهزاده رضا_پهلوی در بیانیه‌ای با اعلام اینکه «فروپاشی حکومت اسلامی قطعی است و آمادگی برای آن، یک ضرورت حیاتی‌ است»، تاکید کرد: «فراهم‌آوردن ابزارهای آمادگی ملی برای رهبری سیاسی دوران گذار، مسئولیت همگی ماست.» حالا بذار یه دو سال دیگه می بینمت ... تو را به روح پدر بزرگوارت بکش کنار! درسته بوی کباب به مشامت خورده، اما به پیر به پیغمبر دارن خرداغ می کنند! با این کارهات فقط آتو دست عمله اکره جمهوری اسلامی میدی!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »