شارلی هبدو دوباره کاریکاتورهای مناقشه‌برانگیز پیامبر اسلام را منتشر کرد - BBC News فارسی

11/06/1399 04:47:00 ب.ظ

شارلی هبدو دوباره کاریکاتورهای مناقشه‌برانگیز پیامبر اسلام را منتشر کرد

نشریه فرانسوی شارلی هبدو بار دیگر کاریکاتورهای بسیار مناقشه‌برانگیز پیامبر اسلام را روی جلد خود منتشر کرده است، درست یک روز پیش از محاکمه کسانی که به توطئه برای حمله پنج سال پیش به دفترهای این مجله متهمند. "از ژانویه ۲۰۱۵ از ما خواسته شده کاریکاتورهای دیگر ]حضرت[ محمد را چاپ کنیم. اما همیشه امتناع کردیم نه برای اینکه این کار ممنوع است، قانون به ما اجازه می‌دهد، بلکه برای اینکه دلیل خوبی برای این کار نداشتیم، دلیلی معنادار که مایه ایجاد بحث شود.

"

قرار است فردا چهارده نفر که به مشارکت در حمله به مجله شارلی عبدو و همچنین حمله روز بعد به یک فروشگاه یهودیان در پاریس متهمند، محاکمه شوند. آنها متهمند که در تدارک حمله به مهاجمان کمک کرده‌اند. پنج سال پیش، پس از اینکه این نشریه فکاهی کاریکاتورهای پیامبر اسلام را که پیش‌تر در یک روزنامه دانمارکی چاپ شده بودند منتشر کرد، دو برادر، سعید و شریف کوآشی مسلحانه به دفتر این نشریه حمله بردند و دوازده نفراز جمله سردبیر را کشتند.

روز بعد فردی به نام امدی کولیبالی با حمله به یک فروشگاه یهودی و به گروگان گرفتن شماری خواستار آزادی این دو برادر شد. از او ویدئویی منتشر شد که به داعش اعلام وفاداری می‌کرد. دو برادر مهاجم که گریخته‌ بودند روز بعد در درگیری با پلیس کشته شدند. headtopics.com

توضیح تصویر،

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

مجله «شارلی ابدو» بار دیگر کاریکاتورهای پیامبر اسلام را منتشر کردتحریریه مجله «شارلی ابدو» پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام هدف حمله گروهی از افراط‌گرایان قرار گرفته بود؛ در این حمله ۱۲ نفر کشته شدند.

«کشتار شارلی ابدو»؛ چهارده متهم بعد از ۵ سال در پاریس محاکمه می‌شوندقاضی پرونده اجازه فیلمبرداری از جلسه دادگاه برای «ثبت در تاریخ» را داده است.

مجله «شارلی ابدو» بار دیگر کاریکاتورهای پیامبر اسلام را منتشر کردتحریریه مجله «شارلی ابدو» پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام هدف حمله گروهی از افراط‌گرایان قرار گرفته بود؛ در این حمله ۱۲ نفر کشته شدند.

کمیته قوانین افغانستان درج نام مادر را در شناسنامه تایید کرد - BBC News فارسیدفتر معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که در یک جلسه فوق‌العاده کمیته قوانین، تعدیلات برخی از مواد قانون ثبت احوال نفوس این کشور از جمله درج نام مادر در شناسنامه تایید شده است. اما برای اجرایی شدن این اقدام باید این تصمیم نخست در کابینه و بعدا در پارلمان افغانستان تصویب شود.

بایدن ترامپ را به ترویج خشونت و ضعف رهبری متهم کرد - BBC News فارسیجو بایدن، نامزد حزب دموکرات، دونالد ترامپ را ضعیف خوانده و گفته او به جای این که راست‌گرایان افراطی حامی خود را به عدم خشونت دعوت کند با اظهاراتش گویی هیزم زیر آتش خشم معترضان می‌گذارد.

مصطفی معین، روحانی را متهم به اظهارات 'ضد و نقیض' درباره کرونا کرد - BBC News فارسیدکتر مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی ایران، حسن روحانی رئیس جمهور این کشور را به 'اظهارت ضد و نقیض' درباره مساله مربوط به همه گیری ویروس کرونا متهم کرده و گفته با این رویکرد 'جامعه به ویروس مخرب بی‌اعتمادی و جدی‌نگرفتن خطر ویروس مخوف کرونا دچار شد'.