شاخه جدید کروناویروس شیوع بیشتری دارد ولی مریض‌تر نمی‌کند!

16/04/1399 07:46 ق.ظ

شاخه جدید کروناویروس شیوع بیشتری دارد ولی مریض‌تر نمی‌کند! بنا به مطالعات جدید محققان، گونه جدید کروناویروس که در حال گسترش در آمریکا است، نسبت به گونه قبلی، افراد بیشتری را آلوده می‌کند ولی مردم را نسبت به گذشته بیمارتر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، بر اساس یک مطالعه جهانی، که در مجله"Cell" انتشار یافت، یک شاخه جدید از کروناویروس که از اروپا، در حال گسترش به آمریکا است، از انواع قبلی خود واگیردارتر است."اریکا اولمن سافیر"( Erica Ollmann Saphire) محقق موسسه ایمونولوژی"La Jolla" از محققان پروژه اظهار کرد، جهش کنونی این کروناویروس به نحوی بوده که به صورت غالب، افراد را آلوده می‌کند.

"اریکا اولمن سافیر"( Erica Ollmann Saphire) محقق موسسه ایمونولوژی"La Jolla" از محققان پروژه اظهار کرد، جهش کنونی این کروناویروس به نحوی بوده که به صورت غالب، افراد را آلوده می‌کند. محققان این شاخه جهش یافته جدید که سبب بیماری"کووید-۱۹" می‌شود را"G۶۱۴" نامیده‌اند.در این تحقیق گفته شد: داده‌های جهانی به دست آمده نشان می‌دهد که نوع"G۶۱۴" سریع‌تر از"D۶۱۴" گسترش یافته است.

محققان معتقدند که به طرز جالبی، شواهدی مبنی بر تاثیر"G۶۱۴" بر شدت بیماری پیدا نکرده‌اند. از اول مارس سال ۲۰۲۰ میلادی، نوع"G۶۱۴" در خارج از اروپا نادر بوده است. اما در اواخر مارس گسترش این گونه در سراسر جهان افزایش یافت.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

افزایش شهرهای قرمز خوزستان به ۱۲ شهر / تغییر وضعیت اهواز از زرد به نارنجیسرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: شهرهای قرمز خوزستان از ۹ شهر به ۱۲ شهر افزایش پیدا کرده است وضعیت اهواز پس از چندین روز ثبات، از حالت زرد به نارنجی تغییر پیدا کرده این وضعیت ممکن است روزانه و با توجه به وضعیت شناسایی بیماران در هر شهرستان تغییر پیدا کند

پرواز استقلال به جم به تاخیر افتاد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimپرواز استقلال به جم به تاخیر افتاد با توجه به برگزاری جلسه مسئولان استقلال با مسئولان سازمان لیگ، سفر اين تيم به جم انجام نشد معاون پزشکی باشگاه استقلال: گفته بودیم شرایط برای برگزاری مسابقات فراهم نیست/ سازمان لیگ باید پاسخگو باشد كرونا

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 6159 نفر افزایش یافت

ظریف: هیچ گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ توهین‌ها را به جان می‌خرمظریف: هیچ گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام توهین‌ها را به جان می‌خرم هر چه گفتم را از مقام معظم رهبری شنیدند که اگر دروغ بود ایشان گفتند صادق بودم من و شهید سلیمانی هر هفته با هم جلسه داشته و هماهنگ کردیم هر چه در منطقه انجام دادیم با هماهنگی هم بود

به دنبال لغو محدودیت‌ها، شمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در عربستان سعودی و امارات افزایش یافت🔺به دنبال لغو محدودیت‌ها، شمار موارد ابتلا به کووید۱۹ در عربستان سعودی و امارات افزایش یافت ⚡️شمار مبتلایان به ویروس_کرونا در عربستان سعودی از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشت و این آمار در کشور همسایه آن، امارات متحده عربی، نیز از ۵۰ هزار مورد فراتر رفته است.

چرا اسرائیل به گمانه‌زنی‌ها درباره حمله به تاسیسات ایران واکنش نشان نمی‌دهد؟ - BBC News فارسیدر پی نشت کلر در مجتمع پتروشیمی کارون مقام ها می‌گویند که نشت گاز در این تاسیسات مهار شده اما ۷۰ نفر به دلیل قرار گرفتن در معرض گاز تحت مداوا قرار گرفته اند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، بر اساس یک مطالعه جهانی، که در مجله"Cell" انتشار یافت، یک شاخه جدید از کروناویروس که از اروپا، در حال گسترش به آمریکا است، از انواع قبلی خود واگیردارتر است.

"اریکا اولمن سافیر"( Erica Ollmann Saphire) محقق موسسه ایمونولوژی"La Jolla" از محققان پروژه اظهار کرد، جهش کنونی این کروناویروس به نحوی بوده که به صورت غالب، افراد را آلوده می‌کند.

محققان این شاخه جهش یافته جدید که سبب بیماری"کووید-۱۹" می‌شود را"G۶۱۴" نامیده‌اند.در این تحقیق گفته شد: داده‌های جهانی به دست آمده نشان می‌دهد که نوع"G۶۱۴" سریع‌تر از"D۶۱۴" گسترش یافته است.

محققان معتقدند که به طرز جالبی، شواهدی مبنی بر تاثیر"G۶۱۴" بر شدت بیماری پیدا نکرده‌اند. از اول مارس سال ۲۰۲۰ میلادی، نوع"G۶۱۴" در خارج از اروپا نادر بوده است. اما در اواخر مارس گسترش این گونه در سراسر جهان افزایش یافت.

در آمریکا هم پس از بازگشایی چندین ایالت، فعالیت کروناویروس تجدید شد.