سی‌ان‌ان: رژیم ایران ممکن است به «نقطه بدون بازگشت» رسیده باشد

14/07/1401 07:57:00 ق.ظ

سی‌ان‌ان: رژیم ایران ممکن است به «نقطه بدون بازگشت» رسیده باشد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, تظاهرات

سی‌ان‌ان: رژیم ایران ممکن است به «نقطه بدون بازگشت» رسیده باشد العربيه_فارسى

خبرگزاری «سی‌ان‌ان» با نظر به مشاهدات خود از تظاهرات ضدحکومتی در ایران می‌گوید از آنجایی که ترس مردم این کشور از سرکوبگری رژیم ریخته است، جمهوری اسلامی

» با نظر به مشاهدات خود از تظاهرات ضدحکومتی در ایران می‌گوید از آنجایی که ترس مردم این کشور از سرکوبگری رژیم ریخته است، جمهوری اسلامی ممکن است به «نقطه بدون بازگشت» رسیده باشد.به گفته این خبرگزاری، معترضان ایرانی و «هواداران» بین‌المللی آنها ایستادگی می‌کنند، و طی چند هفته اخیر یک جنبش اعتراضی سرتاسری را در ایران رقم زده‌اند که به نظر می‌رسد «تاکتیک‌های ارعاب چندین‌ساله حکومت» را بی‌اثر کرده است.

Advertisementشعارهایی همچون «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» که راس هرم قدرت در رژیم ایران را هدف گرفته، به شعارهای اصلی تظاهرکنندگان تبدیل شده است. به گفته کارشناسان، چنینی صحنه‌هایی قبلاً در ایران «غیرقابل تصور» بود، اما امروزه سکه رایج اعتراضات است، که نشان می‌دهد مردم ایران از کلیت رژیم عبور کرده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ایران به نقطه بدون بازگشت رسیده...دیگه وقتشه بزنه دهن اسراییل رو بگاد و دنیایی رو راحت کنه گوه خورد گوری باباشون مهسا_امینی ننویسید ممکن است بنویسید حقیقتا رسیده. مهسا_امینی Speak4Zahedan با۷ میلیارد؟ ممکن نیست بلکه یک واقعیت است.

فرانسه: اتحادیه اروپا به‌دنبال مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر مقامات «سرکوبگر» ایرانی استوزیر خارجه فرانسه می‌گوید تحریم‌های جدید ممکن است افراد کلیدی در نهادهای سرکوبگر حکومت ایران را شامل شود که فرزندان خود را برای تحصیل و زندگی به کشورهای غربی می‌فرستند. اینا کمترین خواسته ملت از اروپا هست اگه با تحریم و قطع نامه کاری پیش می‌رفت الان جنگ اوکراین تموم شده بود کره شمالی و چین و ایران دمکراسی برقرار بود ،اینا روباه مکارن از روبرو خوبن از پشت خنجر میزنم ایران تنها وای ، باید قش کنم حالا.

مقامات اوکراین: روسیه برای اولین بار با پهپادهای ایرانی منطقه کی‌یف را هدف گرفتاوکراین در سه هفته گذشته با موجی از حملات روسیه با پهپادهای شاهد-۱۳۶ ساخت ایران بوده است، اما حمله به «بیلا چرکوا» نزدیک‌ترین حمله به پایتخت این کشور است. کیف پایگاهی مزدوران فاسد که مردم را قربانی جنگ غرب و آمریکا کرد به یادت داشته باشید که مرگ یا فرار آینده دلقک است . ای بابا چی شد پهپاد های ایران که بد بود الان پایتخت اوکراین و میزنه که !

موانع استفاده از اینترنت «استارلینک» در ایران برای تظاهرکنندگانروزنامه «وال‌استریت ژورنال» در مقاله‌ای می‌گوید با وجودی که دولت آمریکا به منظور پشتیبانی از تظاهرات ضد رژیم در ایران، امکان قانونی صدور برخی فناوری‌های

60 نماینده پارلمان اروپا: خواست ‌مردم ایران برای تغییر رژیم‌ را به رسمیت بشناسیدبیش از شصت نماینده پارلمان اروپا با امضای فراخوانی، از سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا خواستند تا سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات در ایران را به‌ شدت محکوم کرده StopHazaraGenocide فعلا نماینده های اروپا برن برا زمستان پهن گاو جمع کنن از سرما نمیرن بعد اگه زنده موندن بیان برا ما هم یک فکری بردارن ممنون از شون StopHazaraGenocide

از «مجری اصلی» فیلترینگ اینستاگرام در ایران چه می‌دانیم؟در پی اعتراضات سراسری ایران و مختل شدن اینترنت در کشور، گمانه‌زنی‌ها درباره دست داشتن احتمالی شرکت «سامانه‌گستر سحاب‌پرداز» موسوم به «سحاب» در فیلترینگ اینترنت بالا گرفته است. خوارکسده ها یه جوری فیلتر میکنن که با دوتا گوشی و یه لپتاپ و یه تبلت از پس یه ریت زدن نمیشه بر اومد. مادرتونو میگام، صبر کن حالا... مهسا_امینی OpIran فیلترینگ مهر تایید نظام بر قتل و عام انقلابیون است مهسا_امینی MahsaAmini OpIran NikaShakarami MahsaAmini

اتحادیه اروپا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع می‌کنداین تحریم‌ها واکنشی به الحاق مناطق اشغالی اوکراین به خاک روسیه و تهدید ولادیمیر پوتین به کاربرد جنگ افزارهای تخریب گسترده است.

سی‌ان‌ان » با نظر به مشاهدات خود از تظاهرات ضدحکومتی در ایران می‌گوید از آنجایی که ترس مردم این کشور از سرکوبگری رژیم ریخته است، جمهوری اسلامی ممکن است به «نقطه بدون بازگشت» رسیده باشد.share نسخه چاپی وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه ۱۲ مهر گفت اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم مقامات ایرانی دخیل در سرکوب اعتراضات اخیر به شکل ممنوع کردن سفر و مسدود کردن دارایی‌های آن‌هاست.Send ده‌ها آتش‌نشان اوکراینی روز چهارشنبه ۵ اکتبر و در پی حملات متعدد ناشی از «مهمات سرگردان ساخت ایران» یا «پهپادهای کامیکازه» در شهرکی در نزدیکی کی‌یف، پایتخت، به محل آتش سوزی و حادثه شتافتند.اینترنتی را به این کشور فراهم کرده است، موانع زیادی بر سر راه استفاده از مهمترین این فناوری‌ها یعنی سیستم اینترنت ماهواره‌ای «استارلینک» در ایران وجود دارد.

به گفته این خبرگزاری، معترضان ایرانی و «هواداران» بین‌المللی آنها ایستادگی می‌کنند، و طی چند هفته اخیر یک جنبش اعتراضی سرتاسری را در ایران رقم زده‌اند که به نظر می‌رسد «تاکتیک‌های ارعاب چندین‌ساله حکومت» را بی‌اثر کرده است. Advertisement شعارهایی همچون «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» که راس هرم قدرت در رژیم ایران را هدف گرفته، به شعارهای اصلی تظاهرکنندگان تبدیل شده است. اتحادیه اروپا در حال بررسی وضع تحریم‌هایی نظیر ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی این افراد است». به گفته کارشناسان، چنینی صحنه‌هایی قبلاً در ایران «غیرقابل تصور» بود، اما امروزه سکه رایج اعتراضات است، که نشان می‌دهد مردم ایران از کلیت رژیم عبور کرده‌اند.  امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران چندی پیش در گفتگوی تلفنی با «دمیترو کولِبا» همتای اوکراینی خود گفت که تهران پهپاد در اختیار روسیه قرار نداده و ایران مخالف تجهیز طرفین درگیر در جنگ است. به گفته «سی‌ان‌ان»، تظاهرات ضد رژیم به «پایگاه‌های قدرت» جمهوری اسلامی همچون شهرهای مذهبی مشهد و قم نیز رسیده است، و تقریبا تمامی طیف‌های مختلف مردم ایران را درگیر خود کرده است، که اختلافات دیرینه را کنار گذاشته‌اند تا در برابر جمهوری اسلامی متحد شوند. البته از سال ۲۰۱۳ تاکنون هیچ مقام ایرانی به فهرست تحریم‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا افزوده نشده است و احتمالا دلیل آن امیدواری قدرت‌های اروپایی به احیای مذاکرات برجام بوده است. اقلیت‌های قومی، به ویژه کُردها در شمال و شمال غربی ایران و بلوچ‌ها در جنوب شرقی این کشور، اعتراضات گسترده‌ای صورت داده‌اند که بر اساس مشاهدات، به «وحشیانه‌ترین سرکوب‌ها» توسط دستگاه امنیتی رژیم انجامیده و تعداد زیادی کشته و زخمی بر جای گذاشته است. استفاده از این سیستم برای کمک به تظاهرکنندگان ایرانی مستلزم قاچاق سریع کیت‌های استارلینک به داخل کشور، رساندن آنها به دست کنشگران آشنا با تکنولوژی، استقرار لینک‌های ماهواره‌ای و ایجاد شبکه‌ای از کاربران است.

تحلیلگران به «سی‌ان‌ان» گفته‌اند که این تظاهرات «تهدیدی وجودی» برای جمهوری اسلامی ایجاد کرده است، و شاید بزرگترین «چالش خیابانی» باشد که این رژیم از هنگام ظهور خود با آن روبرو شده است، و ممکن است نتواند در بلندمدت در برابر آن مقاومت کند. وزیر خارجه فرانسه اشاره کرد که تحریم‌های جدید ممکن است افراد کلیدی در نهادهای سرکوبگر حکومت ایران را شامل شود که فرزندان خود را برای تحصیل و زندگی به کشورهای غربی می‌فرستند. صدای اولین برخورد را شنیدم، برخورد دوم را هم دیدم و شنیدم. یکی از تظاهرکنندگان کف خیابان در ایران در این باره به «سی‌ان‌ان» گفته است: «اگر تظاهرات بخوابد و گرد و غبار فرو بنشیند، رژیم تمامی معترضان را قتل عام می‌کند. آنها قصد دارند ایران را به کره شمالی تبدیل کنند. به گفته دیپلمات‌ها، قرار است وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در جلسه بعدی خود که روز ۲۵ مهر برگزار می‌شود تحریم‌های جدید علیه مقامات حکومت ایران را بررسی و تصویب کنند. بنابراین به شما قول می‌دهم که این پایان کار نیست.  به نظر می‌رسد که نیروهای اوکراینی توسط پهپادهایی که به گفته کی‌یف، مسکو استفاده از آنها را از ماه سپتامبر آغاز کرد، در مخمصه افتاده‌اند. تظاهرات در ایران ادامه خواهد داشت. مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی حین بازداشت توسط گشت ارشاد به حالت اغما فرو رفت و روز ۲۵ شهریور در بیمارستان درگذشت.

» .