سینما تحت تاثیر افشاگری‌ها و واکنش‌ها/ بابک کریمی: سکوت کردن باعث تشدید بی‌اخلاقی‌ها می‌شود

16/01/1401 08:41:00 ق.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ سینما تحت تاثیر افشاگری‌ها و واکنش‌ها/ بابک کریمی: سکوت کردن باعث تشدید بی‌اخلاقی‌ها می‌شود

بابک کریمی بازیگر سینما و تئاتر معتقد است که سکوت کردن در مقابل این معضل باعث تشدید آن و ادامه دار شدن این قبیل رفتارهای غیراخلاقی و هنجارشکن در جامعه می‌شود. زنان سینماگر در بخشی از این بیانیه آمده بود: «در ماه‌های گذشته، زنان در بستری که با همت خود در طی جنبشی علیه خشونت جنسی فراهم کردند، روایت‌هایی حاکی از آزارگری و اعمال قدرت بر زنان در محیط سینما را منتشر کردند.

گزارش‌هایی که نشان می‌دهد هر فرد صاحبت قدرت و شهرت در ساز و کار سینمای ایران از موقعیت خود برای قلدری، تهدید، توهین، تحقیر و تعرض به زنان بهره‌برداری می‌کند. بی‌آنکه نهادهای قانونی، خانه سینما، سینماگران و منتقدان آنها را وادار به پاسخگویی و پذیرش مسئولیت کارشان کنند.

«چیستا یثربی» در همین ارتباط (معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران) نیز در واکنش به اتفاقات روزهای اخیر اعلام آمادگی قوه قضائیه برای رسیدگی به شکایات در حوزه خشونت علیه زنان را اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد که لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت، هرچه سریعتر به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دعوت انسیه خزعلی از زنان دست‌اندرکار سینما برای طرح مشکلات خود با معاونت امور زنانمعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری از زنان هنرمند و دردمند دست‌اندرکار سینمای ایران برای حضور در نشستی در محل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به‌منظور طرح مسائل و مشکلات خود و تبیین راهکارهای عملیاتی برای صیانت از شأن و منزلت این زنان هنرمند، دعوت کرد. خیلی خنده‌دار بود مرسی😅😅😅

بلیت سینما تا قبل از افطار نیم‌بها شدبلیت سینما تا قبل از افطار نیم‌بها شد در جلسه روز گذشته ۱۴ فروردین‌ماه شورای صنفی نمایش مقرر شده است که بلیت سینماهای سراسر کشور در ماه رمضان تا ساعت ۱۹ نیم‌بها باشد.

آزارگری در سینما؛ تلاش برای سرکوب زنانی که برخاستند«نزهت بادی» منتقد سینما: «زنان به شناختی از قدرت خود رسیده‌اند که هر حرکتی از سوی آنان، برای حکومت خطرناک به نظر می‌رسد و باید سرکوب شود؛ اما دیگر کسی نمی‌تواند زنان را از مسیری که رو به آزادی در پیش گرفته‌اند، برگرداند.» اطلاع_رسانی DehkordiMaryam

واکنش خانه سینما و ستاد حقوق بشر به بیانیه زنان سینماگر درباره «خشونت و آزار جنسی»🔺واکنش خانه سینما و ستاد حقوق بشر به بیانیه زنان سینماگر درباره «خشونت و آزار جنسی» ▪️پس از انتشار بیانیه صدها زن سینماگر در ایران درباره «خشونت و آزار جنسی»، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و خانه سینما به این موضوع واکنش نشان دادند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

واکنش خانه سینما به ماجرای خشونت های مطرح شدهجامعه اصناف سینمای ایران (خانه سینما ) در پی اعتراضات مطرح شده درباره برخی خشونت ها در پشت صحنه سینما بیانیه ای منتشر کرد.

پژمانفر: با عوامل اتفاقات ورزشگاه مشهد برخورد می‌شودنماینده مردم مشهد در مجلس گفت: قطعاً با عواملی که باعث بروز اتفاقات در ورزشگاه مشهد شدند، برخورد می‌شود و گزارش آن را به مردم تقدیم خواهیم کرد. کاش یکمی هم با عوامل گرانی برخورد میشد. مجلس_انقلابی