سیل جنوب کرمان؛ انسداد راه‌ها، قطع آب و برق و استیصال مردم | DW | 18.01.2022

28/10/1400 11:49:00 ب.ظ

سیلاب در کرمان به مسدود شدن ۳۳۹ راه روستایی و در خطر قرار گرفتن ۱۰۶ روستا انجامید. در عنبرآباد ۵۰ خانه‌ی در آستانه فرونشست تخلیه شدند. ده‌ها روستا برق و آب ندارند. چند دهانه پل توکل‌آباد در مسیر کرمان به ایرانشهر شکست.

سیلاب در کرمان به مسدود شدن ۳۳۹ راه روستایی و در خطر قرار گرفتن ۱۰۶ روستا انجامید. در عنبرآباد ۵۰ خانه‌ی در آستانه فرونشست تخلیه شدند. ده‌ها روستا برق و آب ندارند. چند دهانه پل توکل‌آباد در مسیر کرمان به ایرانشهر شکست. امدادرسانی به بسیاری روستاهای آسیب‌دیده به دلیل انسداد راه‌ها از طریق زمینی میسر نیست.

علی زینی‌وند، اعلام کرده که آب رودخانه‌های خروشان به سمت جازموریان حرکت می‌کند اما داخل شهرستان رودبار خسارتی ندیده است. او وعده داده که امدادرسانی هوایی به روستاهای فاقد دسترسی زمینی از چهارشنبه ۲۹ دی شروع شود. ایسنا به نقل از زینی‌وند نوشت، ارتباط رادیویی و تلفنی با روستاهای غیرقابل دسترس برقرار است.

۵۰ خانه در شهرستان عنبرآباد نیز در اثر سیلاب در معرض فرونشست قرار گرفته‌اند. استانداری کرمان از ساکنان خواسته شب در خانه‌ها نمانند و به جمعیت هلال احمر دستور داده امکان اسکان اضطراری سکنه را فراهم کند.

زینی‌وند تاکید کرده که قربانیان سیل کرمان سه نفر هستند و کسی نیز مفقود نشده‌است. شامگاه سه‌شنبه امدادگران توانستند سه نفر را که حین عبور خودروی نیسان در رودخانه پل سورگا در مرکز شهر قلعه‌گنج گیر افتاده بودند نجات دهند. headtopics.com

در این میان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفته علت طغیان رودخانه"آموزش و پرورش" در شهر رودبار، ساخت و ساز برخی دستگاه‌ها در حریم این رودخانه است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته

مهدی محمودیان به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان در دادگاه حاضر نشدجلسه نخست دادگاه نیز روز پنجم آبان‌ در همین شعبه برگزار شده بود که آن زمان هم آقای محمودیان به علت خودداری از پوشیدن لباس زندان، در نشست دادگاه حاضر نشد.

۲ مفقودی طغیان رودخانه در جنوب و شرق کرمان پیدا شد/ عملیات جستجو ادامه داردمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از پیدا شدن ۲ جسد مفقود شده بر اثر طغیان رودخانه توسط نیروهای هلال احمر در شهرستان‌های قلعه گنج و ریگان کرمان خبر داد.

سیل به شهر "رودبار جنوب" رسید + فیلم- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 سیل به شهر «رودبار جنوب» کرمان رسید فرماندار رودبار جنوب: رودخانه اصلی شهر رودبار طغیان کرده و ساکنان خانه‌های اطراف پل آموزش و پرورش تقاضا داریم هر سریع‌تر منازلشان را ترک کنند

شناسایی 3653 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایرانشناسایی 3653 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران بنا به اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، طی 24 ساعت گذشته 3653 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و مجموع مبتلایان در این کشور به 6 میلیون و 227 هزار و 849 نفر رسیده است.