سیل و کولاک در مناطق مختلف ایران ۸ کشته و ۶ مفقود برجا گذاشت

01/11/1400 04:53:00 ب.ظ

سیل و کولاک در مناطق مختلف ایران ۸ کشته و ۶ مفقود برجا گذاشت بارش برف و سقوط بهمن در مناطق غربی و شمال غربی کشور موجب بسته شدن برخی جاده‌ها و قطع راه‌های ارتباطی شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد از روز ۲۴ دی تا ساعت هفت صبح یکم بهمن، سراسر ایران دچار کولاک و سیل و آب‌گرفتگی شد و ۳۰ استان کشور درخواست امدادرسانی کرده اند. چاپ منابع رسمی می‌گویند بر اثر بارش برف و باران طی یک هفته گذشته در مناطق مختلف ایران هشت تن کشته و شش نفر ناپدید شده‌اند.

پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد از روز ۲۴ دی تا ساعت هفت صبح یکم بهمن، سراسر ایران دچار کولاک و سیل و آب‌گرفتگی شد و ۳۰ استان کشور درخواست امدادرسانی کرده اند.

مهدی ولی‌پور با بیان این که در این بازه زمانی ۲۲۵ شهرستان به امدادرسانی نیاز داشتند، گفت که در نتیجه سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک هشت نفر جان باختند. وی همچنین بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که ۶ نفر نیز ناپدید شده‌اند.

بارش برف و سقوط بهمن در مناطق غربی و شمال غربی کشور موجب بسته شدن برخی جاده‌ها و قطع راه‌های ارتباطی شده است. گمرک ایران اعلام کرد در روزهای گذشته بارش برف تجارت در برخی گمرک‌های مرزی را دچار اختلال کرده و برخی گمرک‌ها بسته شده‌اند. headtopics.com

سیل و کولاک واکسن نداره.. ایالت متحده چرا با وجود واکسن فقط روز گذشته بیش از ۲۷۰۰ نفر کشته داده؟

بنا بر این گزارش، کامیون‌های حامل بار چند روزی است به دلیل بارش برف بیش از یک متری در گمرک باشماق در استان کردستان گیر افتاده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>