سیل مرگبار در برزیل جان دست‌کم ۹۴ نفر را گرفت

28/11/1400 06:22:00 ب.ظ

سیل مرگبار در برزیل جان دست‌کم ۹۴ نفر را گرفت بیشتر بخوانید🔽

بارش باران‌های سیل‌آسا در ایالت ریودوژانیروی برزیل باعث جاری شدن سیل وحشتناک در این کشور شده و خرابی‌های بسیاری بر جای گذاشته است. در پی بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیل، دست‌کم ۹۴ نفر در شهر کوهستانی پتروپلیس در ایالت...

در پی بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیل، دست‌کم ۹۴ نفر در شهر کوهستانی پتروپلیس در ایالت ریودوژانیروی برزیل جان خود را از دست دادند. بارش باران کم‌سابقه و سیل ناشی از آن همچنین خانه‌های مسکونی بسیاری را ویران کرد و باعث آب‌گرفتگی خیابان‌ها و شناور شدن خودروها در جاده‌های مملو از آب شد.

مقام‌های محلی می‌گویند میزان بارندگی روز سه‌شنبه از کل میانگین بارش باران در ماه فوریه در این منطقه بیشتر بوده است. کلودیو کاسترو فرماندار ریودوژانیرو به خبرنگاران در محل گفت: «وضعیت تقریباً شبیه جنگ است. اتومبیل‌هایی که به یکدیگر برخورد کرده‌اند و خودروهای بسیاری هم واژگون شده‌اند و همچنان حجم زیاد گل ولای و آب در خیابان‌ها جاری است.»

مقام‌های محلی می‌گویند انتظار می‌رود تعداد قربانیان از این هم بیشتر شود. بسیاری از منازل مسکونی به دلیل رانش زمین به صورت کامل تخریب شده‌اند. نیروهای آتش‌نشانی و امداد همچنان در حال کمک به بازماندگان این حادثه هستند. مسئولان محلی می‌گویند از شدت این فاجعه و خرابی‌های به بار آمده شوکه شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سیل در برزیل 34 قربانی گرفتسیل در برزیل 34 قربانی گرفت به دنبال جاری شدن سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی «پتروپلیس» ایالت ریو دو ژانیروی برزیل 34 نفر جان باختند.

افزایش آمار قربانیان سیل در پتروپولیس برزیل به ۷۸ نفررسانه‌های برزیلی به نقل از مقامات شهر پتروپولیس روز چهارشنبه گزارش دادند که شمار قربانیان رانش زمین و سیل در این شهر به ۷۸ نفر افزایش یافته است.

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

باران سیل‌آسا و رانش زمین در برزیل ۱۸ کشته برجای گذاشتدر کمتر از ۶ ساعت، در برخی از نقاط شهر تا ۲۶۰ میلی متر باران باریده که از میزان بارندگی که برای کل ماه فوریه انتظار می‌رفته، بیشتر بوده است. درودها دوستان فردا پنج شنبه 17.2.2022 ستاره بر پاپ بانو 15.7.1443 دیو بر سوارکار 28.11.1400 انرژی هسته ای بر عدالت برافروختن شمع جهت شادی و آرامش روح جانباختگان

ادامه روند صعودی کرونا در کشور/ انتقاد از آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌هارئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به روند صعودی کرونا در کشور، با انتقاد از اصرار بر آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها با وجود شیوع سویه بسیار مسری امیکرون، گفت: ما چوب این موضوع را خوردیم و باز هم خواهیم خورد؛ اما، نمی‌دانم چرا در این زمینه مسئولین مربوطه کوتاه نمی‌آیند.