سیل در جنوب ایران؛ شمار قربانیان به ۸ تن رسید | DW | 04.01.2022

14/10/1400 03:30 ب.ظ

بارندگی‌های شدید و سیلاب در جنوب ایران ادامه دارند. تعداد شمار کشته‌شدگان سیل در فارس، کرمان و سیستان وبلوچستان به هشت نفر رسیده، دو نفر مفقود و ۱۴ نفر مصدوم شده‌اند. راه‌های ارتباطی ده‌ها روستا مسدود است.

بارندگی‌های شدید و سیلاب در جنوب ایران ادامه دارند. تعداد شمار کشته‌شدگان سیل در فارس، کرمان و سیستان وبلوچستان به هشت نفر رسیده، دو نفر مفقود و ۱۴ نفر مصدوم شده‌اند. راه‌های ارتباطی ده‌ها روستا مسدود است. به گفته‌ مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس، شمار کشته‌های سیل در ۳ استان فارس، کرمان و سیستان‌وبلوچستان به ۸ نفر افزایش یافته است. دو نفر نیز در سیل مفقود شده‌اند و تعداد مصدومان نیز ۱۴ نفر رسید.

نهادهای مسئول می‌گویند امدادگران به ۱۰ هزار نفر سیل‌زده در ۳۴ استان درگیر سیل کمک‌رسانی کرده‌اند.

خیابان‌ها و معابر شهر اهواز دچار آبگرفتگی وسیعی شده، درحالی‌که به پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی خوزستان، احتمال بارش ۱۵ تا ۳۰ میلیمتری هم می‌رود. شدت بارندگی باران راه‌های حداقل ۱۱ روستا و آبادی بخش مرکزی شهرستان جهرم را مسدود کرده که جمعیتی حدود ۱۵۰۰ نفر دارند.

استان هرمزگان که اکنون با بالاترین شمار مبتلایان به سویه اومیکرون روبروست، درگیر سیل نیز شده است. شدت بارندگی چنان زیاد بوده که خانه‌های نزدیک به سد بردول شهرستان پارسیان و سرزه خاروک تخلیه شده‌اند. درحالی که سازمان هواشناسی کشور پیش‌تر هشدار وضعیت قرمز و وقوع سیل را داده بود، این‌بار نیز دستگاه‌های مسئول غافلگیر شدند و آمادگی لازم برای رویارویی با سیل را نداشتند. headtopics.com

کشته های خودتون رو بادتون رفته اومدید برای ما مرثیه سرایی می کنید

ادامه مطلب:
dw_persian »

تلفات سیل در ایران: مرگ دستکم ۸ نفر در استان‌های جنوبی

سیلاب جان 6 نفر را در ایران گرفترئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران گفت بر اثر جاری شدن سیلاب 6 نفر در استان‌های فارس و کرمان جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

رکورد ابتلا در جهان؛ بیش از یک میلیون نفر در یک شبانه روز در آمریکا به کرونا مبتلا شدندرکورد ابتلا در جهان؛ بیش از یک میلیون نفر در یک شبانه روز در آمریکا به کرونا مبتلا شدند جزئیات بیشتر🔽 جالبه این کشور آمریکا ادعای مدیریت نظم جهانی میکنه. در حد یک دهکده در چین نمی توانند مدیریت کرونا بکنند. خبر خوش برای مسلمانان جهان یک میلون کشته میداشت برای مسلمنان خبر خوش بود

سرایت ویروس کرونا به پژوهشگران مستقر در قطب جنوب | DW | 03.01.2022هنوز مشخص نیست چگونه ویروس کرونا به مناطق قطب جنوب سرایت کرده است. به‌رغم تدابیر شدید ایمنی، واکسیناسیون، قرنطینه و تست پی‌سی‌آر، دو سوم کارکنان یک پایگاه تحقیقاتی به کرونا مبتلا شدند.

سیلاب در جنوب ایران چند کشته برجای گذاشتسیلاب در جنوب ایران چند کشته برجای گذاشت مجاهد دبستانی، مسئول آتش نشانی داراب در استان فارس در خصوص خسارات وارد شده بارش باران و جاری شدن سیلاب گفت: تجمع آب در کانال‌های جدول خیابان سبب شد یک خانم 53 ساله در آب بیفتد و غرق شود.

حزب‌الله در حال «ساخت پناهگاه در حومه دمشق» برای مخفی کردن تسلیحات ایران استبه گفته «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، در روزهای اخیر محموله‌هایی از جنگ‌افزار، مهمات و قطعات برای پهپادها که از فرودگاه تی‌۴ در حومه حمص خارج شده بود، به پایگاه دیماس منتقل شده است. مملکت دردست مشتی مسلمم وکثافت خونخوارخائنو کوسکشو زنجنده و قاتلودزدوغارتگراست بسکه این ملت خروبیغیرت خفته بی هویتن اند حال روشنفکربیچاره زبد هم بد تراست بسکه این ملت خروکسکشوبی هویتن مغزها له شد به زیرسُم ملایان کشکش قم وای در عصر اتم بسکه این ملت خرو بیغیرتو بی هویتن بسکه 💩💩

بارندگی‌های شدید و سیلاب که از پنج روز پیش در استان‌های جنوبی ایران شروع شد، خسارات سنگین جانی و مالی به دنبال داشته است.

به گفته‌ مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس، شمار کشته‌های سیل در ۳ استان فارس، کرمان و سیستان‌وبلوچستان به ۸ نفر افزایش یافته است. دو نفر نیز در سیل مفقود شده‌اند و تعداد مصدومان نیز ۱۴ نفر رسید.

نهادهای مسئول می‌گویند امدادگران به ۱۰ هزار نفر سیل‌زده در ۳۴ استان درگیر سیل کمک‌رسانی کرده‌اند.

خیابان‌ها و معابر شهر اهواز دچار آبگرفتگی وسیعی شده، درحالی‌که به پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی خوزستان، احتمال بارش ۱۵ تا ۳۰ میلیمتری هم می‌رود.

شدت بارندگی باران راه‌های حداقل ۱۱ روستا و آبادی بخش مرکزی شهرستان جهرم را مسدود کرده که جمعیتی حدود ۱۵۰۰ نفر دارند.

استان هرمزگان که اکنون با بالاترین شمار مبتلایان به سویه اومیکرون روبروست، درگیر سیل نیز شده است. شدت بارندگی چنان زیاد بوده که خانه‌های نزدیک به سد بردول شهرستان پارسیان و سرزه خاروک تخلیه شده‌اند.

درحالی که سازمان هواشناسی کشور پیش‌تر هشدار وضعیت قرمز و وقوع سیل را داده بود، این‌بار نیز دستگاه‌های مسئول غافلگیر شدند و آمادگی لازم برای رویارویی با سیل را نداشتند.

گزارش‌ها از بیرم در نزدیکی عسلویه حاکی است، در قسمت‌هایی از شهر آب تا ۲ متر بالا آمده و ساکنان وحشت‌زده را در وضعیت بغرنج ترک خانه‌ها و تلاش برای نجات از غرق شدن قرار داده است.

وضعیت این منطقه، بحرانی و نیازمند کمک‌های فوری گزارش شده است.

۵۶۰ خانواده ساکن شهرستان لار در لارستان با طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی، اسکان اضطراری شده‌اند.

عمق و ارتفاع آب در این مناطق به حدی زیاد بوده که به گفته‌ رئيس هلال احمر لارستان، «امکان اسکان برای مردم و خانواده ها حتی تا روزهای آینده ممکن نیست.» لار، بیرم، عماد شهر و خور بیشترین خسارت را دیده‌اند. سیل باعث نشست زمین نیز شده است.

خطوط انتقال آب از دریا به طرف شهرستان سیریک، بر اثر سیل دچار خسارت و مسدود شده است و در دست تعمیر است.

امین قصمی مدیرعامل شرکت آبفای هرمزگان گفته که سرازیر شدن آب رودخانه‌های مجاور سیریک، و گل آلود شدن آب دریا، روند تولید آب شیرین این شهر را متوقف کرده «اما آبرسانی در جریان است.»

به گفته‌ او، ۱۷ میلیارد ریال به تأسیسات آبرسانی سیریک از جمله منابع تولید و خطور انتقال خسارت وارد شد.

اکنون مشترکان شهری از ذخیره آب خود استفاده می‌کنند.