سیل در ایران: 11 نفر کشته و دو نفر مفقود شدند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سیل در ایران: 11 نفر کشته و دو نفر مفقود شدند العربية

روزهای سیل‌آسا در ایران معمولا در اواخر زمستان و ابتدای بهار است که همزمان با آب‌شدن برف‌ها و افزایش دبی رودخانه‌ها است که موجب افزایش پتانسیل سیلابی ‌شدن رودخانه‌ها می‌شود. افزون بر بهار سال گذشته، فروردین امسال نیز برای ایران با سیل همراه بود که موجب جان‌باختن چندین نفر شد.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران در ادامه از جان‌باختن 11 نفر خبر داد که دلیل مرگ چهار نفر از آنها «ریزش تونل در شهرستان مُهر» بوده است. به گفته وی دو نفر نیز در منطقه رودان مفقود شدند. گفتنی است، سال گذشته، در فروردین‌ماه به جای شیوع کرونا و پیامدهای آن، سیل مهمترین مشکل ایجاد شده در بیشتر استان‌های ایران بود. بعضی از شهرها غرق در آب بودند؛ سیلی ناگهانی در روزهای ابتدایی سال 25 استان را فرا گرفت.

در این حادثه 77 نفر کشته و هزار نفر مصدوم شدند. ابعاد بحران به حدی بود که شرکت بیمه بین‌المللی «AON» در گزارشی این حادثه را یکی از خسارت‌بارترین حوادث زیست‌محیطی سال 2019 به شمار آورد. در این گزارش اعلام شده که سیل فروردین 1398، حدود 8.3 میلیارد دلار خسارت به همراه داشته است، این یعنی حدود سه درصد خسارات همه حوادث طبیعی در سرتاسر دنیا در سال 2019 به اقتصاد ایران وارد شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با سرمایه گذاری و مهار بخشی از این آب های سطحی می توان دریاچه ها و تالاب هایی را که در حال مرگ هستند،احیا کرد و زندگی را دوباره به کشور در حال خشک شدنمان بازگرداند، اما با دزدهایی که لباس مسئول به تن کرده اند این کار غیر ممکن است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیل در استان‌های جنوبی ایران؛ سه کشته و یک مفقودبه گفته سخنگوی سازمان اورژانس ایران سیلاب در استان‌های جنوبی سه کشته، سه مجروح و یک مفقود بر جا گذاشته است. هرمزگان، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان و کرمان از استان‌هایی هستند که بارش شدید باران در آنها گزارش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سیل در ۷ استان ایران ۷ کشته برجای گذاشتهفت استان هرمزگان، فارس، بوشهر، قم، گیلان، کرمان و سیستان و بلوچستان تا کنون قربانی سیل شده‌اند. thought s and prayers انگار زمین از دست انسانها خسته شده و خونش به جوش آمده. 😢😢😢😢
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سیل در هفت استان ایران چندین کشته به جا گذاشت | DW | 23.03.2020در پی بارندگی‌های شدید، در بخش بزرگی از ایران سیل جاری شده و به جز خرابی‌های زیاد چندین کشته نیز برجا گذاشته است. در شهر قم سه نفر قربانی ریزش تونل بر اثر سیلاب شدند. مگر نگفتن در خانه بمانید چرا گوش نمیگیره با سرمایه گذاری و مهار بخشی از این آب های سطحی می توان دریاچه ها و تالاب ها را احیا کرد، و زندگی را دوباره به کشور در حال خشک شدنمان بازگرداند، اما با دزدهایی که لباس مسئول به تن کرده اند این کار غیر ممکن است. حالا خوبه که سه تا در از درب‌های بهشت از توی قم باز میشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین آمار مسمومیت الکلی در شهرهای مختلف ایران؛ 2197 حالت مسمومیت و مرگ 244 نفرکیانوش جهانپور روز یکشنبه 22 مارس 2020 در نشست خبری گفت که در سراسر ایران 2197 نفر دچار مسمومیت خاک بر سر این مردم که نه دنیای خوبی تجربه می‌کنند و نه آخرت مناسبی انتظارشان را می‌کشد (خسر الدنیا و الآخره)
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قرنطینه 70 میلیون نفر در 3 ایالت آمریکا همزمان با گسترش شیوع کرونا در اروپابا گسترش شیوع ویروس جدید کرونا در اروپا و ایالات متحده، سه ایالت بزرگ آمریکا از 21 مارس 2020 قرنطینه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

230 مسموم و مرگ 20 نفر در اثر مصرف الکل در آذربایجان‌شرقیمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد که از ابتدای اسفندماه، 230 نفر بر اثر مسمومیت ناشی از 😠😠😠 حماقت از دو طرف دیوار است اینا کی اند دیگه ، هر چی میگن الکل می کشه ، کور می کنه بازم می خوردن ، جل الخالق
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »