سیلاب در برزیل دست‌کم ۱۰۵ کشته بر جای گذاشت

29/11/1400 01:24:00 ق.ظ

شمار قربانیان سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی پتروپلیس برزیل روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه به ۱۰۵ نفر رسید.

شمار قربانیان سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی پتروپلیس برزیل روز پنج‌شنبه ۲۸ بهمن‌ماه به ۱۰۵ نفر رسید. این گزارش می‌افزاید که هم‌اکنون حدود ۵۰۰ نفر از اعضای تیمهای نجات به همراه مردم محلی در حال جستجو برای نجات افرادی هستند که احتمال می‌رود در میان سیل و رانش زمین زنده مانده باشند، اما منابع محلی گفته‌اند که به خاطر گل و لای، همچنین تاریکی شب عملیات...

این گزارش می‌افزاید که هم‌اکنون حدود ۵۰۰ نفر از اعضای تیمهای نجات به همراه مردم محلی در حال جستجو برای نجات افرادی هستند که احتمال می‌رود در میان سیل و رانش زمین زنده مانده باشند، اما منابع محلی گفته‌اند که به خاطر گل و لای، همچنین تاریکی شب عملیات نجات به کندی پیش می‌رود.

در میان کشته‌شدگان ۱۳ کودک نیز وجود دارد و تخمین زده می‌شود حداقل ۳۵ نفر در جریان سیلاب‌ها ناپدید شده باشند، اگرچه مقامات محلی می‌گویند برآورد شمار ناپدیدشدگان فعلا ممکن نیست. بارندگی‌های شدید روز سه‌شنبه به تنهایی معادل کل بارندگی‌های ماه فوریه بوده و باعث ورود سیلاب‌های گل‌آلود و سهمگین در خیابان‌ها و خانه‌های مردم در منطقه کوهستانی پتروپلیس برزیل شد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد بارندگی روز سه‌شنبه شدیدترین بارش از سال ۱۹۳۲ در پتروپلیس، شهری توریستی در استان جنوبی ریو دو ژانیرو بوده است. وزارت حوادث غیرمترقبه برزیل می‌گوید تنها در عرض ۳ ساعت، نزدیک ۲۶ سانتی‌متر بارندگی در روز سه‌شنبه اتفاق افتاده است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

شمار قربانیان سیل در برزیل به 105 نفر رسیدشمار قربانیان سیل در برزیل به 105 نفر رسید به گزارش سایت خبری جی1 برزیل٬ شمار قربانیان سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی «پتروپلیس» ایالت ریو دو ژانیروی این کشور به 105 نفر افزایش یافته و 134 تن نیز مفقود شده‌اند.

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

سیل در برزیل 34 قربانی گرفتسیل در برزیل 34 قربانی گرفت به دنبال جاری شدن سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی «پتروپلیس» ایالت ریو دو ژانیروی برزیل 34 نفر جان باختند.

افزایش آمار قربانیان سیل در پتروپولیس برزیل به ۷۸ نفررسانه‌های برزیلی به نقل از مقامات شهر پتروپولیس روز چهارشنبه گزارش دادند که شمار قربانیان رانش زمین و سیل در این شهر به ۷۸ نفر افزایش یافته است.

سیل مرگبار در برزیل جان دست‌کم ۹۴ نفر را گرفتبارش باران‌های سیل‌آسا در ایالت ریودوژانیروی برزیل باعث جاری شدن سیل وحشتناک در این کشور شده و خرابی‌های بسیاری بر جای گذاشته است.