سیستم بهداشتی درمانی در تاریخ خود تا این حد ناتوان نبود

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مهدیار سعیدیان، پزشک و فعال صنفی و رسانه‌ای حوزه بهداشت، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:سیستم بهداشتی درمانی ایران در تاریخ ایجاد خود تا این حد ناتوان ظاهر نشده بود/مراکز درمان نه میدان جنگ است و نه وزیر بهداشت در جایگاه فرمانده نشسته‌اند

مهدیار سعیدیان، پزشک و فعال صنفی و رسانه‌ای حوزه بهداشت، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

بهترین فرصت برای جلوگیری از ظهور موج دوم کرونا در اردیبهشت و خرداد 99 بود/ نحوه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت باعث گمراهی مردم می‌شود در ابتدا بگویم که کادر درمان در هیچ دوره تاریخ معاصر ایران به اندازه این یک سال و سه ماه فداکاری نکرده و از جان مایه نگذاشته بود. ولی به آنها توجه نشد. در این مدت ما 560 قربانی کووید در میان کادر درمان داشتیم که حتی از خانواده‌های آنها هم دلجویی نشد. به‌شخصه پیام‌هایی دریافت کرده‌ام که از سوی وزارتخانه به این خانواده‌ها توجهی نشده.

ببینید، طرح‌هایی در طول این یک سال اجرا و به مردم اعلام شد که غیرکارشناسی بود؛ مثلاً تصاویری از گروه‌های ضدعفونی‌کننده شهرها و... با لباس ویژه بیمارستان در رسانه‌ها منتشر شد در حالی که در آن زمان آن لباس‌های بیمارستانی کمیاب بودند. ضدعفونیِ خیابانی و نصب برچسب «ضدعفونی شد» و بعد انتشار اخبار این فعالیت‌ها تصویر نادرستی از ویروس کرونا و بیماری کووید در اذهان ایجاد می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

موکل من سیستم قضایی بلژیک را برای رسیدگی به پرونده‌ خود قبول نداردوکیل دیپلمات ایرانی بازداشت شده در بلژیک گفت: موکل من سیستم قضایی بلژیک را برای رسیدگی به پرونده‌ خود قبول ندارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پاروزنی در پهنه اقیانوس برای ترویج بهداشت روان - BBC News فارسیتیمی متشکل از چهار قایقران، با یک قایق پهنای اقیانوس اطلس را پارو زدند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

وضعیت قرمز در تمام محلات و مناطق شهر تهران/افراد بدون اعلام قبلی برای تزریق واکسن مراجعه نکنند/ قرار گرفتن یک سوله مدیریت بحران در هر منطقه در اختیار وزارت بهداشت برای واکسیناسیون عمومی کرونامدیر کل سلامت شهرداری تهران گفت: تفاهم‌های اولیه بین سازمان مدیریت بحران، ستاد کرونای کلانشهر تهران و سازمان ورزش شهرداری تهران در حال انجام است و در فاز اول در هر منطقه یک سوله و یا یک مجموعه ورزشی برای واکسیناسیون عمومی کرونا در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار می‌گیرد .
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد از کندی در تزریق واکسن کرونا به بیماران نادر/ اعلام آمادگی برای کمک به وزارت بهداشت در تسریع روند واکسیناسیونمعاون علمی، آموزشی و پژوهشی بنیاد بیماری‌های نادر با انتقاد از کندی روند واکسیناسیون بیماران نادر، برای کمک به وزارت بهداشت در تسریع روند واکسیناسیون این بیماران اعلام آمادگی کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت عراق در پی آتش سوزی بیمارستان استعفا دادوزیر‌بهداش عراق در پی آتش‌‍سوزی بیمارستان استعفا داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »