سیستان در حال دفن شدن زیر ریزگردها

24/05/1398 11:48:00 ق.ظ

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد در شهرستانهای زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۲۶۴ نفر بر اثر وقوع توفان مصدوم شده‌اند. توفان اخیر غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به مرز دو هزار و ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۶ برابر حد مجاز رسانده است. اخبار_ایران

مجتبی خالدی گفته که «در شهرستانهای زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۲۶۴ نفر بر اثر وقوع توفان مصدوم شده‌اند.» به گفته خالدی «از ۲۶۴ نفر مصدوم ، تعداد ۶۸ نفر بستری و ۱۹۶ نفر از مراکز درمانی مرخص شدند.

» توفان اخیر غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به مرز دو هزار و ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۶ برابر حد مجاز رسانده که برای تمامی گروه‌های سنی شرایط خطرناکی به شمار می‌رود.

از چند روز پیش وزش بادهای ۱۲۰ روزه موجب تشکیل توده گرد و غبار در شمال سیستان و بلوچستان شد که رفته رفته به سایر نواحی نفوذ کرد. سیستان با پنج شهرستان هیرمند، زابل، زهک، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

وزش بادهای ۱۲۰ روزه همچنین موجب کاهش دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان سیستان و بلوچستان شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

طوفان شن در سیستان و بلوچستان؛ صدها مصدوم و تعطیلی اداره‌هابا ادامه طوفان_شن در شهرستان‌های زابل، ‌زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال استان سیستان و بلوچستان مقام‌های این منطقه از مصدومیت صدها نفر از مردم و تعطیلی اداره‌ها خبر دادند.

دفن جسدی ایزوله شده در شهرستان کارون

ترمنیال خطوط انتقال گاز «جریان‌ ترک» در حال تکمیل استاحداث ترمینال اصلی دریافت گاز طبیعی روسیه از طریق پروژه خطوط «جریان ترک» در منطقه تراکیای ترکیه به اتمام می‌رسد. - خبرگزاری آناتولی

آیین‌ها و نمایش‌های هرمزگان در حال نابودی‌اند/ ضرورت راه‌اندازی رشته‌ای دانشگاهی برای نمایش‌های ایرانییکی از پژوهشگران نمایش‌ها و آیین‌های سنتی هرمزگان با بیان اینکه «آیین‌ها و نمایش‌های هرمزگان یا در حال نابودی‌اند و یا از آخرین اجرای چنین آثاری مدت‌ها گذشته است» گفت: نمایش‌ها و خرده‌نمایش‌هایی مانند پیرمرد و خرسک و پیرمردی (باپِری) در حال نابودی و فراموشی هستند و باید دست به کار شد.

ترامپ: چین در حال انتقال نیرو به مرز هنگ کنگ است

لیورپول در ضربات پنالتی بر چلسی غلبه کرد و در استانبول قهرمان سوپرجام اروپا شدتیم فوتبال لیورپول توانست با پیروزی بر چلسی قهرمان سوپرجام اروپا شود. بازی بین دو تیم انگلیسی قهرمان لیگ های اروپایی در ورزشگاه بشیکتاش شهر استانبول برگزار شد که در پایان ۱۲۰ دقیقه، دو بر دو مساوی ش