سیر کاهشی مهاجرت نخبگان/ 1800 نخبه را از 100 دانشگاه برتر دنیا به کشور برگرداندیم

29/06/1399 06:04:00 ب.ظ

معاون علمی رییس جمهور: مهاجرت نخبگان سیر نزولی دارد ۱۸۰۰ نخبه را از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به کشور برگرداندیم

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از سیر کاهشی مهاجرت نخبگان در سالهای اخیر خبر داد وافزود: طی این سالها برنامه های جدی برای برگرداندن نخبگان به کشور داشتیم که بسیار موفق بوده است. وی افزود: رصدخانه مهاجرت ایران آمار مهاجرت نخبگان را حتی به تفکیک کشورهایی که این بچه ها مهاجرت می...

وی افزود: رصدخانه مهاجرت ایران آمار مهاجرت نخبگان را حتی به تفکیک کشورهایی که این بچه ها مهاجرت می کنند دارد و آمار بالایی در این زمینه نسبت به نرم های بین المللی نداریم. معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به کاهش سیر کاهشی مهاجرت نخبگان در سالهای اخیر گفت: طی این مدت برنامه های جدی برای برگرداندن نخبگان به کشور داشته ایم که تا حد زیادی موفق بوده است.

ستاری تصریح کرد: طی چند سال اخیر موفق شده ایم بیش از 1800 نخبه را از 100 دانشگاه برتر دنیا به کشور برگردانیم. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه چرخش نخبگان باید وجود داشته باشد، گفت: اینکه نخبگان باید برای تحصیل به دانشگاه های برتر بروند مشکلی نیست، اما باید امکاناتی فراهم کنیم تا پس از تحصیل دوباره آنها به کشور برگردند و این چرخه تکرار شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اسم ۴ تاشونو میشه بگی؟ یعنی الان این ۱۸۰۰ تا تو زندان هستن دروغ کیلومتر که نمیندازه، طناب دار هم نیست بیفته گردن دروغگو. اشتباه کردی

سیر نزولی استفاده از 'ماسک' و افزایش مبتلایان 'کرونا' در کشورسیر نزولی استفاده از 'ماسک' و افزایش مبتلایان 'کرونا' در کشور وزارت بهداشت: براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته میزان استفاده از ماسک دارای سیر نزولی بوده و همزمان با این روند کاهشی شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب استان‌های کشور هستیم.

سیر نزولی استفاده از 'ماسک' و افزایش مبتلایان 'کرونا' در کشورسیر نزولی استفاده از 'ماسک' و افزایش مبتلایان 'کرونا' در کشور وزارت بهداشت: براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته میزان استفاده از ماسک دارای سیر نزولی بوده و همزمان با این روند کاهشی شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری روزانه در اغلب استان‌های کشور هستیم.

افتتاح‌های ۹۸۹ میلیارد تومانیامروز، بیش از ۱۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستانی کشور افزوده شد.

رزمایش مشترک روسیه و بلاروس در میانه تنش با اتحادیه اروپادر حالی که اتحادیه اروپا بلاروس را به دلیل سرکوب اعتراضات مردمی تهدید به تحریم کرده است، نیروهای مسلح این کشور با ارتش روسیه رزمایش مشترکی را آغاز کرده‌اند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

آمریکا ۷ عضو یک گروه هکری چینی را تحت پیگرد قرار دادمقامات ایالات متحده آمریکا یک گروه هکری موسوم به APT41 را به نفوذ به شبکه‌های دولتی، جاسوسی از فعالان هنگ‌کنگی و حمله سایبری به سرور شرکت‌ها برای اخاذی متهم کرد‌ه‌اند.

شماره مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۰ میلیون نفر گذشت - BBC News فارسیبراساس آمار دانشگاه جان‌هاپکینز، شمار افراد شناسایی شده مبتلا به کووید ۱۹ در جهان از ۳۰ میلیون نفر عبور کرده و تاکنون بیش از ۹۴۰ هزار نفر نیز پس از ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. آمریکا، هند و برزیل کشورهایی هستند که به لحاظ آماری بالاترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان را دارند، این در حالیست که مجددا موج تازه‌ای از شیوع کرونا در اروپا آغاز شده است. بیشتر کشورهای نیم کره شمالی زمین همزمان با فرا رسیدن فصل زمستان خود را برای موج دوم شیوع کووید ۱۹ آماده می‌کنند.