سیامک نمازی بدون مرخصی در زندان؛ وضعیت جسمانی باقر نمازی مساعد نیست

20/07/1400 07:35 ب.ظ

بر اساس اخبار منتشر شده، وضعیت جسمانی محمدباقر نمازی زندانی سابق دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی خوب نیست و او نیاز به درمان فوری دارد. اخبار_ایران

» روز سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰، آخرین وضعیت «سیامک نمازی» و پدرش، محمدباقر نمازی را به نقل از «حجت کرمانی»، وکیل آن دو منتشر کرده است.

سیامک نمازی، تاجر ایرانی-امریکایی روز ۲۲ مهر ۱۳۹۴ به اتهام «همکاری با دولت امریکا»، در ایران بازداشت و زندانی شد. پدر او، محمدباقر نمازی که برای کمک به فرزندش به ایران رفته بود، یک سال بعد بازداشت، محکوم و ممنوع الخروج شد. او درحال حاضر ۸۵ ساله است.

سیامک نمازی از روز بازداشت تاکنون به مرخصی اعزام نشده است. او ششمین سال از محکومیت ۱۰ ساله خود را در زندان سپری می‌کند. به گفته حجت کرمانی، موکلش بیش از هر زمانی اکنون نیازمند برخورداری از مرخصی است و سیامک خواهان آن است مدت زمانی هر چند کوتاه را کنار پدرش بگذراند چرا که در حال حاضر در شرایط سخت بیماری و نیازمند عمل فوری است.

حجت کرمانی در این‌باره گفت: «آقای نمازی و من بارها و بارها تقاضای مرخصی را به مسوولان ارایه داده‌ایم و هر بار رد شده است. خواسته‌ ما این است که مطابق قانون و هم‌چنین به دلایل عاطفی و بشردوستانه، فرصتی داده شود تا آقای سیامک نمازی در کنار پدرش باشد.

ادامه مطلب:
iranwire »

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه

مدیرعامل شرکت آب تهران؛ وضعیت منابع آبی در استان «نگران‌کننده» استمحمد‌رضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با اشاره به کاهش 37 درصد بارندگی در این استان و کسری مخازن آبی گفت، تهران در زمینه منابع آبی وضعیت

وضعیت منابع آبی استان تهران «نگران کننده» استمحمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به میزان بارندگی در این استان وضعیت منابع آبی را نگران کننده دانست. - خبرگزاری آناتولی

ضرورت نظارت مستمر بر وضعیت بازار و رفع برخی نابسامانی ها در تأمین مایحتاج ضروری مردم/ بانک مرکزی به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی را تامین کندمعاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار تأکید کرد:ضرورت نظارت مستمر بر وضعیت بازار و رفع برخی نابسامانی ها در تأمین مایحتاج ضروری مردم/بانک مرکزی به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی را تامین کند دمش گرم ، همشهری کار درست دزفولی ، همه شون ادمای خوبی هستن ❤️❤️❤️ ضعيف ترين تيم اقتصادي دولتهاي بعد از انقلاب!

مدیرعامل شرکت آب تهران؛ وضعیت منابع آبی در استان «نگران‌کننده» استمحمد‌رضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با اشاره به کاهش 37 درصد بارندگی در این استان و کسری مخازن آبی گفت، تهران در زمینه منابع آبی وضعیت

اسپانیا؛ نابودی کارخانه سیمان در پی فوران آتشفشان در جزیره لاپالمافوران این آتشفشان هیچ کشته یا زخمی بر جای نگذاشت اما منجر به تخلیه بیش از ۶۰۰۰ نفر از منطقه شد. برخی از آنها همه دارایی‌شان را در جریان فوران و جاری شدن گدازه‌ها از دست دادند. در پی این حادثه حدود ۶۰۰ هکتار زمین و بیش از ۱۲۰۰ ساختمان ویران شدند.