سیارک‌هایی به بزرگی «اهرام ثلاثه» از نزدیکی کره زمین عبور می‌کنند

26/07/1400 04:25:00 ب.ظ

سیارک‌هایی به بزرگی «اهرام ثلاثه» از نزدیکی کره زمین عبور می‌کنند جزئیات بیشتر🔽

ناسا, کره زمین

سیارک‌هایی به بزرگی «اهرام ثلاثه» از نزدیکی کره زمین عبور می‌کنند جزئیات بیشتر🔽

سازمان فضا یی آمریکا، ناسا ، اعلام کرده است که طی چند هفته آینده‌ سیارک‌های متعددی به سمت زمین خواهند آمد هر چند احتمال برخورد آن‌ها ناچیز خواهد بود.

این سیارک‌ها به دلیل تهدید بالقوه‌ای که می‌توانند متوجه کره زمین کنند تحت عنوان «بالقوه خطرناک» دسته بندی شده‌اند. دانشمندان تمامی سیارک‌هایی با قطر بیشتر از ۱۴۰ متر را که از فاصله ای کمتر از ۱۹.۵ برابر فاصله زمین تا ماه عبور کنند در این دسته طبقه‌بندی می‌کنند. این اجرام غول‌پیکر غالبا توسط جاذبه سیارات مجاور به مدارهای نزدیک به زمین منتقل می‌شوند.

بنابرمحاسبات اخترشناسان روز چهارشنبه سیارک 1996 VB3 با قطری برابر ۲۱۰ متر و اندازه‌ای به ارتفاع نصف ساختمان امپایر استیت آمریکا نیز از فاصله ۳.۲ میلیون کیلومتری کره زمین خواهد گذشت. این فاصله هرچند حدود ۸ برابر دورتر از ماه است و ممکن است دور به نظر برسد، اما در مقیاس نجومی نزدیک محسوب می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

فرونشست زمین در ایران؛ مقام دولتی: ۳۷ میلیون نفر به غرب و شمال کشور کوچ می‌کنندیک مقام دولتی ایران با انتقاد از نبود «طرح جامع آب مصوب و قابل اتکا در کشور» می‌گوید مناطق وسیعی از ایران در معرض خطر فرونشست زمین و کوچ ناگزیر ۳۷ میلیون نفر به مناطق شمالی و غربی کشور است.

هنرمندان روس پس از فیلمبرداری نخستین فیلم در فضا به زمین بازگشتندیولیا پرسلید، بازیگر روس پس از بازگشت به زمین گفت که هرچند ۱۲ روز مدتی طولانی به نظر می‌رسد اما پس از پایان این دوره تمایلی برای بازگشت به زمین نداشت. او گفت که از بازگشت به کره زمین غمگین است. قابل توجه آنهاییکه می‌خوان با ادرار شتر کرنارودرمان کنند اونهایی که هنوز تو رفتن به توالت موندن با کدام پا وارد شن!! وهزارها داستانهای دیگر

وابستگی ایران به آذربایجان در صادرات به روسیه | DW | 17.10.2021مقامات جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین بار از طرح‌های جایگزین برای صادرات کالا به روسیه بدون گذر از خاک آذربایجان خبر داده‌اند. این طرح‌ها تا چه اندازه تحقق‌پذیر هستند؟ تحلیلی در این باره از دالغا خاتین‌اوغلو. دالغاخاتین اوغلو!!!مثل اکثرکارشناسان داخل ایران خصوصاکارنشناسان اپوزیسیون خارج ازکشوراندازه گنجشک نه اطلاعاتی داره ونه بیطرفه!!!!بقول خودش کارشناس انرژی هستش حالاازکدوم دانشگاه درپیتی باکواین مدرکوگرفته بماند!!تاچندوقت پیش هم خبرخوان بودیهوشدکارشناس!!اینهارو باتور شکارمیکنیدشما! کص نگید حرومزاده ها🍆

پولیتیکو: ایران به اتحادیه اروپا جهت بازگشت به مذاکرات وین تعهدی ندادپس از سفر هیئتی از اتحادیه اروپا به تهران، یک مقام ارشد در اتحادیه اروپا خبر داد که اروپایی‌ها نتوانستند ایران را ملزم به از سرگیری مذاکرات احیای برجام در

یونیسف: طالبان تعهد داده به زودی همه دختران افغان به دبیرستان بازگردندیک مقام ارشد سازمان ملل می‌گوید طالبان وعده داده که این گروه به زودی چارچوبی را طراحی خواهد کرد که مطابق آن دختران می‌توانند به مدارس در مقطع متوسطه بازگردند. طالبان تاکنون فقط در پنج ولایت عمدتا شمالی اجازه دبیرستان رفتن دختران را داده است. مسلمانان با تقیه و خدعه زنده هستن . انقدر وعده میدن که یا طرف مقابل بمیره و یا خودشون . اخرش هم میگن وعده دادیم که بهشت بری ، انجام شد !! امید که به وعده های سپرده شده شان عمل نمایند. به همين خيال باشيد ، هنوز خاورميانه اي ها رو نشناختيد

حقوق شهروندی | هشدار نسبت به اعدام قریب‌الوقوع یک کودک‌مجرم؛ ادامه فشار به شهروندان بهاییاخبار حاکی از اعدام قریب الوقوع آرمان عبدالعالی، محکومیت یک فعال رسانه‌ای کُرد به زندان، احضار آرش گنجی برای سپری کردن دوران محکومیت، ادامه فشار به شهروندان بهایی، سهم ناچیز کولبران از صادرات و واردات کالا،‌ توصیه به تزریق واکسن کرونا توسط هم‌جنس، و مخالفت با صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان است. 😓😓😓😓😓 خائینین باید اعدام شوند. بهایی با سگیونیست فرقی نداره...و حتی جرمشان سنگینتره بدون محاکمه باید اعدام شوند

بر اساس داده‌های مرکز مطالعات اجرام آسمانی نزدیک به زمین ناسا نخستین این سیارک‌های عظیم که SM3-2021 نام دارد روز جمعه از فاصله ۵.مصطفی فدایی‌فرد، رئیس کمیته تخصصی ارزیابی سیلاب کمیته ملی سدهای بزرگ ایران، در گفت‌وگویی که روز شنبه ۲۴ مهر در خبرگزاری کار ایران - ایلنا - منتشر شده، تأیید کرد بر اساس آمایش سرزمینی که سال ۱۳۵۳ انجام شد، روشن بود که «ایران کشوری خشک است»، اما با این حال «توسعه بی‌رویه کشاورزی» و «احداث بی‌رویه سدها» در دستور کار قرار گرفت.Aa یک کارگردان و یک هنرپیشه روس که برای تهیه نخستین فیلم سینمایی در فضا به ایستگاه فضایی بین‌المللی رفته بودند روز یکشنبه به زمین بازگشتند.خبرگزاری مهر ۲۳ مهرماه گزارش داد که خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در همین زمینه به ارمنستان سفر کرده و محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز از اعلام آمادگی بنادر شمالی ایران برای انتقال کالاهای صادراتی و ترانزیتی ایران به روسیه خبر داده است.

۶ میلیون کیلومتری زمین عبور کرد. این سیارک‌ها به دلیل تهدید بالقوه‌ای که می‌توانند متوجه کره زمین کنند تحت عنوان «بالقوه خطرناک» دسته بندی شده‌اند. به گفته فدایی‌فرد، جمعیت ایران در سال ۱۴۲۰ «حدود یک‌صد میلیون نفر» پیش‌بینی شده و میزان آب مورد نیاز شهری و کشاورزی برای این جمعیت، «بیش از کل آب تجدیدپذیر در یک دوره نرمال خواهد بود» و به دست آمدن «آب تجدیدشونده» امکان‌پذیر نخواهد بود. دانشمندان تمامی سیارک‌هایی با قطر بیشتر از ۱۴۰ متر را که از فاصله ای کمتر از ۱۹. هدف از این سفر فیلمبرداری بخش‌هایی از فیلم «چالش» بود.۵ برابر فاصله زمین تا ماه عبور کنند در این دسته طبقه‌بندی می‌کنند. به گفته او، «برای توزیع مناسب پراکندگی جمعیت در چهل سال گذشته هیچ فعالیت موثری» انجام نشده و جمعیت به سمت شهرهای بی‌آب سوق داده شده است. این اجرام غول‌پیکر غالبا توسط جاذبه سیارات مجاور به مدارهای نزدیک به زمین منتقل می‌شوند. او افزود، ۴۲ درصد صادرات نیز از طریق دریای خزر انجام شده است.

بنابرمحاسبات اخترشناسان روز چهارشنبه سیارک 1996 VB3 با قطری برابر ۲۱۰ متر و اندازه‌ای به ارتفاع نصف ساختمان امپایر استیت آمریکا نیز از فاصله ۳.». به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید یولیا پرسلید و کلیم شیپنکو، کارگردان روس روز یکشنبه پس از فرود در قزاقستان به همراه اولگ نوویتسکی برای آزمایش‌های پزشکی به داخل یک چادر پزشکی انتقال یافتند.۲ میلیون کیلومتری کره زمین خواهد گذشت. این فاصله هرچند حدود ۸ برابر دورتر از ماه است و ممکن است دور به نظر برسد، اما در مقیاس نجومی نزدیک محسوب می‌شود. بعد از آن یک سیارک دیگر نیز به نام SJ20 2017 به قطر ۱۸۰ متر در ۲۵ اکتبر کمی دورتر از زمین در فاصله حدود ۷. او گفت که از بازگشت به کره زمین غمگین است.۲ میلیون کیلومتری از زمین عبور کند. این مسیر نیز بیش از دو برابر مسیر آذربایجان تا مرز روسیه است.

کشف تازه دانشمندان: عامل ویرانی شهر قوم لوط در ۳۶۰۰ سال پیش انفجار شهاب‌سنگ بوده است این سیارک‌ها آنقدر نزدیک نمی‌شوند که به زمین برخورد کنند و مرکز ناسا می‌گوید نباید در این خصوص نگران بود. در بیانیه‌ای که سازمان فضایی آمریکا منتشر کرده است آورده شده: «هیچ کس نباید بیش از حد نگران برخورد سیارک یا دنباله‌دار به کره زمین باشد. طرح ساخت فیلم «چالش» به عنوان نخستین فیلم سینمایی در فضا تاکنون حداقل از نظر زمانی از طرح آمریکایی‌ها برای اعزام تام کروز، بازیگر سرشناس اهل ایالات متحده به فضا پیشی گرفته است. تهدیدات جانی به دلیل تصادفات اتومبیل، بیماری‌ها، سایر بلایای طبیعی و مشکلات دیگر بسیار بیشتر از تهدید سیارک‌ها است.» با این حال احتمال برخورد یک سیارک به زمین صفر نیست. ناسا در این باره می‌گوید: «در حال حاضر بهترین تضمین را اخترشناسانی می‌توانند به ما بدهند که تلاش می‌کنند این اجرام را شناسایی و مسیر حرکت آن‌ها را ردیابی کنند. اما مقامات ایران، از جمله خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز از «موانع متعدد» برای افزایش ظرفیت ترانزیت دریایی در خزر خبر داده است.

ما ابتدا باید این سیارک‌ها را پیدا کنیم و سپس زیر نظر بگیریم.» مرکز مطالعات اجسام نزدیک زمین ناسا می‌گوید تا کنون ۹۰ درصد سیارک‌های نزدیک به زمین با قطر بالای ۱۵۲ متر را شناسایی کرده است و به همین خاطر اکنون تمرکز خود را کاهش داده و بر سیارک‌ها بالای ۱۴۹ متر گذاشته است. تا کنون بیش از ۲۵ هزار سیارک در نزدیکی زمین کشف است که تصور می‌شود حدود هزار عدد از آن‌ها قطری حدود یک کیلومتر داشته باشند. .