سیاست عملیاتی در مقابله با کرونا با محوریت متخصصان طراحی شد

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پاسخ های صریح دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به انتقادات کرونا: از لحظه‌ای که درخصوص ورود بیماری به کشور به قطعیت رسیدیم،‌ ستاد ملی کرونا را تشکیل دادیم. رئیس‌جمهور شخصا فرماندهی مدیریت بحران را بعهده گرفته و اقدامات کنترلی را سریعاً آغاز کردیم.

ایران امروز مثل بسیاری از کشورهای دنیا گرفتار ویروس کروناست. به نظر می‌رسد الگوهای مختلفی در کشورها برای مواجهه با این ویروس انتخاب شده است. بفرمایید الگوی ایران در این باره مشخصا چه بوده و چه مختصاتی داشته است؟

این نقد منصفانه‌ای نیست. از لحظه‌ای که درخصوص ورود بیماری به کشور به قطعیت رسیدیم،‌ ستاد ملی کرونا را تشکیل دادیم. رئیس‌جمهور شخصا فرماندهی مدیریت بحران را بعهده گرفته و اقدامات کنترلی را سریعاً آغاز کردیم. عرض کردم، مرحله اول طرح فاصله‌گذاری از همان ابتدای کار با تعطیلی مدارس و دانشگاهها و مراکز تجمع آغاز و قدم به قدم با توجه به نظر متخصصان امر و مصوبات ستاد ملی کرونا، تکمیل یا تشدید شد.

تحریم‌ها و سختی‌ها در تامین نیازمندی های اقتصادی و بهداشتی چقدر در اتخاذ الگوی ایرانی تاثیر داشته است؟ آیا اگر این موارد نبود ممکن بود ما الگوی دیگری اتخاذ می‌کردیم؟ مشخصا تحریم ها چه تاثیرات سویی در مقابله با کرونا داشته است؟ کرونا امروز یک بیماری عالم‌گیر و مسئله‌ای است که همه کشورها با آن درگیرند. بخش عمده کشورهایی که درگیر این بیماری‌اند به گواه سازمان بهداشت جهانی، از ما در مدیریت بیماری عقب‌ترند. آمار و ارقام اعلامی بعضی کشورها هم که از غلبه کامل بر کرونا یا کنترل آن پیش از شیوع خبر می‌دهند، محل بحث متخصصان و کارشناسان است. ما طبق آمار و ارقام سازمان بهداشت جهانی و در مقایسه با کشورهای دیگر، توفیق نسبی در مدیریت بیماری داشته‌ایم و این نشانه کارآمدی سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و همراهی اکثریت مردم است.

اگر بخواهید فقط یک مشکل را از بین مشکلات انتخاب کنید، در حال حاضر مهمترین مشکل دولت در مقابل کرونا از چه جنسی است؟ اقتصادی، امنیتی، بهداشتی، اجتماعی و اعتماد عمومی یا موارد دیگر؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هیچ غلطی نکردین، فقط دروغ تحویل ماها دادین

یه ذره دیر به قطعیت رسیدید ، شایدم نه ، اصن به من چه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ائتلاف تحت رهبری عربستان برای مقابله با شیوع کرونا در یمن آتش‌بس اعلام کردنیروهای وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی از هفته گذشته تمایل خود به برقراری آتش‌بس را اعلام کرده بودند. الان ج ا دیوث داره دنبال یک راه میگرده تا اتیش کم شده بره یمن و مصلح کنه اگر تونست چهارتا موشکم بزنه که بد نیست بشرطی که ایران کسکش آتش بس رو بهم نزنه عربستان ، نسل عرب جاهلي، مگه جز كشتن كار ديگه اي هم بلده؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خامنه‌اى با کوچک شمردن کرونا : مسئله کرونا نباید باعث غفلت از توطئه «دشمنان» شودآیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران، روز پنجشنبه 9 آوریل در سخنانی با کوچک شمردن بحران بیماری کرونا در حق داره کرونا رو کوچیک میبینه، داشاق به اون توپی کجا کرونا کوچیلی کجا 😜 چرا شما هم مثل آیت_لله_بی_بی_سی می نویسین آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران؟شما دیگه چقدر پاچه خوارید !اینا خودشون می گن آیت الله علی خامنه‌ای رهبر انقلاب. دشمنان، اولیش خودشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مرکل از آلمانی‌ها خواست در رابطه با کرونا همچنان محتاط باشند | DW | 09.04.2020منحنی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان مسطح‌تر شده اما صدراعظم این کشور در آستانه عید پاک از مردم خواست همچنان فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند. مرکل گفت لزومی به مقررات سختگیرانه‌تر نیست اما باید احتیاط کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمایت سازمان جهانی بهداشت از فلسطین در مقابله با ویروس کرونا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بسته ۵۴۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای مقابله با کرونا | DW | 10.04.2020اتحادیه اروپا پس از رایزنی‌های طولانی سرانجام پاسخی مشترک برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا ارائه کرد. وزیران دارایی کشورهای عضو پس از مذاکراتی دشوار بر سر بسته‌ای کمکی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد یورو توافق کردند. کرونا بزرگترین خطر برای ادامه اتحادیه اروپا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

متوفیان کرونا در تهران با وسایل حفاظت شخصی جنگ‌های بیولوژیکی تغسیل می‌شوندرییس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت برای تغسیل متوفیان کرونا از وسایل حفاظت شخصی جنگ‌های بیولوژیکی که ستاد کل نیروهای مسلح اهدا کرده، استفاده می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »