سیاستمداران منابع کشور را خرج آبروی خود می‌کنند

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 81 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ترکان: دولت‌ها برای اینکه محبوبیت خود را حفظ کنند، در مسیر اصلاحات اساسی حرکت نمی‌کنند. هیچ سیاستمداری در ایران حاضر نیست آبروی خود را خرج اصلاحات کشور کند، اما همه سیاستمداران آمادگی دارند منابع کشور را صرف آبروی خود کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خودش را تکنوکرات می‌داند و معتقد است مدیران تکنوکرات در نظام مدیریتی ایران ناچارند برای ایجاد توسعه در بخش‌های مختلف، رهبران را توجیه کنند. مشکلشان هم این است که گاهی نگرش این دو گروه با یکدیگر تفاوت بنیادی دارد.

آموزه‌های دینی و آنچه از نظر اعتقادی درباره آن حرف می‌زنیم، با رفتارهای عمومی ما فاصله دارد. زمانی تار سبیل گرو می‌گذاشتند و بعداً طلب فروشنده را پس می‌دادند، اما امروز می‌بینیم که چک معتبرترین افراد بازار برمی‌گردد و برایشان مهم نیست. اکنون تعداد افرادی که در صنعت کلاهبرداری هستند، از کسانی که در کسب‌وکار حلال فعالیت می‌کنند، بیشتر است. در دولت آقای هاشمی، رئیس کمیسیون مشترک ایران و ترکمنستان بودم. تاجرهایی پیدا شدند که شروع به تقلب کردند.

پیش از اصلاحات ارضی، دو برنامه توسعه اجرا شد که در آن زمان نامش برنامه عمرانی بود. برنامه اول مربوط به سال‌های ۱۳۲۷ تا ۱۳۳۴ است و محوریتش کشاورزی بود. برنامه دوم نیز از سال ۱۳۳۴ آغاز شد و تا ۱۳۴۱ طول کشید که محوریت آن نیز کشاورزی بود. ساخت سدهای بزرگ و مکانیزاسیون کشاورزی مربوط به این دوره‌هاست. در سال‌های ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۶ و سپس، از آن سال تا سال ۱۳۵۱ دو برنامه اجرا کردیم که صنعت در آنها محوریت داشت. رشد صنعتی در این ۱۰ سال،‌ ۱۳ درصد بوده است.

بله، تجار عصر جدید این‌گونه‌اند، اما باید کل روند بعد از انقلاب اسلامی را مدنظر داشت. در رابطه با بازاری‌ها بود که خواستیم اموال آنها را بگیریم و مصادره کنیم یا صنعت‌گران؟ دارایی صنعت‌گر از جمله کارخانه مشهود است، اما دارایی تاجر مشهود نیست. این فضای اقتصادی روی صنعت اثر می‌گذارد و رشد صنعتی ما را کاهش داده است.

جدال ایران در دو حوزه یاد شده، باعث شد در دوره احمدی‌نژاد، قطعنامه‌های مختلفی از سوی سازمان ملل علیه ما تصویب شود. فشارهای بین‌المللی نیز به حداکثر رسید، تا جایی که در پایان دوره احمدی‌نژاد، شش قطعنامه سازمان ملل علیه ما وجود داشت و ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل بودیم که مربوط به تهدید امنیت جهانی است. یعنی تمام زمینه‌های حقوقی برای انجام یک حمله نظامی به ایران مهیا شده بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از جمله خود اين بابا و اذنابش ...

این حرفا رو چرا موقع انتخابات ریاست جمهوری نمی زنی؟

روحانی از این حرفا گذشته روحانی داره با توجه به وضعیت برادر عمل میکنه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قوه‌ قضائیه ایران: مسئولان تا یک ماه دیگر اموال و دارایی خود را اعلام کنندرییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ایران، اعلام کرد که از امروز یکشنبه 22 سپتامبر 2019، تا مسئولان چشم👍
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دیوان عالی کشور، گره قتل«میترا استاد» را کورتر کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رویترز: سعودی تا هفته آینده کل ظرفیت تولید نفت خود را بازخواهد یافتیک منبع آگاه از آخرین تحولات دوشنبه 23 سپتامبر 2019 به خبرگزاری رویترز گفت که پادشاهی عربی سعودی به کوری چشم طرفداران جمهوری اسلامی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حزب کارگر بریتانیا حمایت خود را از طرح کوربین برای برکسیت اعلام کرداین حزب که پیش‌تر شاهد درگیری و تنش میان اعضای خود بود، در گردهم‌آیی سالانۀ حزب که در شهر ساحلی برایتون برگزار شد مواضع آقای کوربین را برای خنثی ماندن در قبال مذاکرات کنونی و تلاش برای دست‌یابی به یک توافق جدید تایید کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آرامکو: تا پایان سپتامبر تولید کامل نفت را از سر می‌گیریم | DW | 22.09.2019شرکت نفتی آرامکو اعلام کرد تا پایان سپتامبر تولید نفت خام خود را به طور کامل از سر می‌گیرد. آرامکو از بانک‌های معتبر جهان برای عرضه سهام در بازار بورس دعوت کرده است. تاسیسات نفتی بقیق و خریص اخیرا هدف حمله قرار گرفتند. اگر دوباره مورد حمله قرار بگیره ، پس موضوع ریشه ای حل کنید ، دست از سر اون یمن بیچاره بردارید گره های سیاسی باز کنید جمهوری اسلامی به اهداف شوم خود نخواهد رسید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

محمد بن زاید روز ملی پادشاهی سعودی را به ملک سلمان تبریک گفتشیخ محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات ، روز یکشنبه 22 سپتامبر 2019
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »