سیاست‌های «رحمت‌الله نبیل» برای آینده افغانستان در قبال لشکر فاطمیون و مهاجران در ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

امروز، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برگزار خواهد شد. گفتگوی ایران‌وایر را با سخن‌گوی تیم انتخاباتی مهندس رحمت‌الله_نبیل یکی از رقیبان محمداشرف_غنی رئیس‌جمهور این کشور بخوانید. انتخابات_افغانستان

ایران اخبار, ایران سرفصلها

امروز، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برگزار خواهد شد. تنور رقابت‌های انتخاباتی طی هفته‌های خیر به‌شدت گرم بود. نامزدها، گرم تبلیغات بودند و تلاش کردند برای کسب آرای شهروندان، بهترین برنامه‌ها را در سیاست داخلی و خارجی خود قرار دهند.

آقای نبیل که برای نخستین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است، پیش‌ازاین ریاست «امنیت ملی افغانستان» را برعهده داشت. او ادامه با یادآوری این‌که افغانستان و ایران حدود ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد، می‌گوید: «هرگونه چالش و بی‌ثباتی در این کشور ایران را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بحث دیگری که آقای کیانی مطرح می‌کند، متهم شدن تهران به حمایت از گروه تروریستی «طالبان» است. طی ماه‌های گذشته برخی مقامات افغانستانی و سیاستمداران آمریکا، ایران را حامی پشت پرده طالبان نامیده‌اند. محمد عارف کیانی می‌گوید: «مدارک و شواهدی که بعضی از کشورها به‌ویژه امریکا مبنی بر حمایت ایران از طالبان ارائه کرد، اگر جمهوری اسلامی از این کار دست نکشد بدون شک تروریسم من حیث یک غده سرطانی سلول‌های خود را پهن می‌کند و دامن ایران را خواهد گرفت.

ایجاد لشگر فاطمیون توسط «سپاه پاسداران قدس» ایران و اعزام شهروندان افغانستانی به جنگ سوریه برای منافع سیاسی تهران در قبال حفظ حاکمیت بشار اشد، موضوع دیگری است که از سوی آقای کیانی به‌شدت موردانتقاد قرار می‌گیرد. او مدعی است که این سیاست ایران برخلاف حقوق مهاجران، کنوانسیون‌های بین‌المللی و حقوق بشری است. وی این کار را سواستفاده جمهوری اسلامی از اجبار مهاجران این کشور برای زندگی در ایران می‌داند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف بیش از ۳۰۰ اسیر عمدتاً کودک در مدرسه‌ای اسلامی در نیجریهاین اولین بار نیست که اخبار مربوط به آزار کودکان در مدارس اسلامی نیجریه منتشر می‌شود؛ برخی از این مدارس حتی کودکان را مجبور به گدایی در خیابان‌های شهرهای شمالی نیجریه کرده بودند. مدارس اهل سنت اسلام دين خوبي ها 💩 اسلام در اصل دين توحش ، تجاوز و قتل و غارت است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار در نزدیکی یکی از مراکز رای‌دهی در قندهار افغانستاندر نتیجه یک انفجار در نزدیکی یکی از مراکز رای دهی در ولایت قندهار افغانستان شنبه 28 سپتامبر 2019، سه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پرواز جنگنده‌های ترکیه در چارچوب عملیات ضد داعش در شرق فراتپرواز جنگنده‌های ترکیه در چارچوب عملیات ضد داعش در شرق فرات
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندندبرآوردهای اولیه نشان می‌دهد زمان شروع آتش‌سوزی حدود ۲:۴۰ صبح بوده اما آژیرهای هشداردهنده ساعت ۷:۳۰ صبح به صدا درآمدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در کارخانه مواد شیمیایی و دود سیاه در آسمان روآن فرانسهمقامات محلی می‌گویند در دود ناشی از این آتش‌سوزی مواد سمی خطرناک وجود ندارد، اما از ساکنان محلی خواسته‌اند که از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گوگل در پرونده داده‌های خصوصی کاربران در اروپا برنده شدبخش انگلیسی صدای آمریکا - دادگاه عالی اتحادیه اروپا طی حکمی اعلام کرد لازم نیست «گوگل» لینک هایش به اطلاعات شخصی حساس افراد در سراسر جهان را حذف کند. ناظران می گویند این پرونده نمونه نیاز به توازن د
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »