سکوت وزیر اقتصاد درباره بازداشت پوری حسینی/موافقت با "استعفا" پاسخگوی خسارتهای خصوصی سازی است؟- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

30/05/1398 08:12:00 ق.ظ

در حالی بعد از پذیرش اسعتفای پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی خبر بازداشت وی منتشر شد که مشخص نیست چرا وزیر اقتصاد و نهادهای نظارتی وزارت خانه نسبت به این تخلفات واکنش مشخص نشان نداده بودند.

پوری_حسینی, سازمان خصوصی سازی

«سکوت وزیر اقتصاد درباره بازداشت پوری_حسینی ؛ موافقت با استعفا پاسخگوی خسارتهای خصوصی سازی است؟» در حالی بعد از پذیرش اسعتفای پوری حسینی خبر بازداشت وی منتشر شد که مشخص نیست چرا وزیر اقتصاد و نهادهای نظارتی نسبت به این تخلفات واکنش نشان نداده بودند

در حالی بعد از پذیرش اسعتفای پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی خبر بازداشت وی منتشر شد که مشخص نیست چرا وزیر اقتصاد و نهادهای نظارتی وزارت خانه نسبت به این تخلفات واکنش مشخص نشان نداده بودند.

، چندی قبل بود که در رسانه‌ها اعلام شد ساعاتی پس از استعفای پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی وی توسط ضابطان بازداشت شده است.ماجرای اعتراضات به عملکرد سازمان خصوصی به هفته‌ها و حتی ماههای اخیر نیز باز نمی‌گردد، بسیاری از نمایندگان مجلس و تشکلهای بخش خصوصی از جمله دیده‌بان شفافیت از مدتها به عملکرد این رئیس این سازمان اعتراض کرده بودند و مطالبه جدی آنها برخورد 3  وزیر اقتصاد در دوره مدیریت پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی بوده است. در نهایت 2 وزیر قبلی از وزارت اقتصاد جدا شدند و نوبت به حضور فرهاد دژپسند در این وزات خانه رسید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

دیدار ظریف با وزیر خارجه سوئدظریف صبح روز امروز به وقت محلی با حضور در وزارت خارجه سوئد با وزیر خارجه سوئد در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه حفظ برجام و چگونگی کارکرد اینستکس دیدار و گفت‌وگو کرد

دیدار نخست‌وزیر عراق با وزیر دفاع آلمان در بغدادنخست وزیر عراق امروز با وزیر دفاع آلمان در بغداد دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

۳۰ درصد اقتصاد ایران زیر زمین استتهران- ایرناپلاس- فرار مالیاتی، کم یا زیاد، در بیشتر کشورها وجود دارد، اما هزینه‌ای که فرار مالیاتی به کشورهای در حال توسعه وارد می‌کند، بیشتر از کشورهای توسعه‌ یافته است. در ایران نیز بخشی از این هزینه و زیان عمومی، به دلیل اقتصاد زیرزمینی و فعالیت‌های غیررسمی رخ می‌دهد.

پرزیدنت ترامپ و نخست وزیر بریتانیا درباره مسائل اقتصادی گفت و گو کردندپرزیدنت ترامپ و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا درباره نشست پیش روی گروه ۷ در فرانسه و آخرین تحولات برگزیت گفت و گو کردند. به گزارش رویترز، یک سخنگوی دفتر نخست وزیر بریتانیا گفت که آنها درباره مسائ

نامه سرگشاده‌ جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران به وزیر علومتهران- ایرناپلاس- ۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به احکام صادر شده برای فعالان دانشجویی، خواستار رسیدگی وزیر علوم شدند.

نامه دانشجویان دانشگاه تهران به وزیر علوم: 13 دانشجو به 70سال حبس تعزیری محکوم شدند500 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران به احکام صادر شده برای فعالان دانشجویی، با نوشتن نامه‌ای خطاب به

خبرگزاری تسنیم ، چندی قبل بود که در رسانه‌ها اعلام شد ساعاتی پس از استعفای پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی وی توسط ضابطان بازداشت شده است.به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف صبح  روز سه‌شنبه به وقت محلی  با حضور در وزارت خارجه سوئد با خانم «مارگوت والستروم» وزیر خارجه سوئد در خصوص موضوعات منطقه ای و بین المللی به ویژه حفظ برجام و چگونگی کارکرد اینستکس دیدار و گفت‌وگو کرد.نخست وزیر عراق امروز با وزیر دفاع آلمان در بغداد دیدار و گفتگو کرد.فرار مالیاتی در کشورهای گوناگون و به دلایل مختلف رخ می‌دهد و جامعه را از بخشی از منابع مالی خود، محروم می‌کند.

ماجرای اعتراضات به عملکرد سازمان خصوصی به هفته‌ها و حتی ماههای اخیر نیز باز نمی‌گردد، بسیاری از نمایندگان مجلس و تشکلهای بخش خصوصی از جمله دیده‌بان شفافیت از مدتها به عملکرد این رئیس این سازمان اعتراض کرده بودند و مطالبه جدی آنها برخورد 3  وزیر اقتصاد در دوره مدیریت پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی بوده است. در نهایت 2 وزیر قبلی از وزارت اقتصاد جدا شدند و نوبت به حضور فرهاد دژپسند در این وزات خانه رسید. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌ها، این دیپلمات عالیرتبه کشورمان فردا نیز با نخست وزیر و رئیس مجلس این کشور گفت‌وگو و رایزنی خواهد کرد. در این دوره نزدیک به 2 ساله که دژپسند در این وزارت خانه حضور داشته همواره تذکرات جدی به وی در خصوص عملکرد سازمان خصوصی سازی داده شد و امروز پرسشی که مطرح می‌شود این است که چرا نهاد نظارتی داخل وزارت خانه نسبت به این تذکرات واکنش جدی، قاطع و پیگیرانه نشان نداند؟ به عنوان مثال در سال 97 اعلام شد تیمی تشکیل شده که مسئول آن آقای امیرآبادی نماینده مجلس است این تیم به دنبال بررسی مسائل خصوصی سازی در سال‌های اخیر است و گزارش‌های آن در مجلس ارائه می‌شود.2019 بغداد/ عامر الحسانی/ خبرگزاری آناتولی دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق اعلام کرد وی با انگریت کرمپ کرین‌بور، وزیر دفاع آلمان که در صدر هیاتی به بغداد سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد. قاضی سراج اواخر بهمن‌ماه سال گذشته (1397) نیز با اشاره به "تخلفات" در برخی واگذاری‌های صورت‌گرفته در سازمان خصوصی‌سازی گفته بود: «اداره کل ویژه سازمان بازرسی در زمینه خصوصی‌سازی ورود پیدا کرده و پرونده‌های سنگینی هم تشکیل داده‌ایم. وزیر خارجه پیش از این هم در سفر به هلسینکی با مقامات این کشور دیدار کرده بود و در ادامه این سفر نیز قرار است به نروژ و پس از آن به فرانسه سفر کند.» همچنین احمد توکلی در همان ایام گفته بود، ما درسازمان دیده بان شفافیت و عدالت علیه پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور و خریدار کارخانه آلومینیوم المهدی هرمزگان اعلام جرم کرده‌ایم. فرانسه با ۴۶.

پیش از این  جعفری دولت‌آبادی، دادستان وقت تهران در روز 11 دی‌ماه گذشته گفته بود: «من در مورد سازمان خصوصی‌سازی این را بگویم که به‌زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم..» در همین راستا حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بود مجلس با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید پاسخگوی تخلفات خصوصی‌سازی باشد، گفت: میلیاردها سهام شرکتهای دولتی به نهادهایی داده شده تا این بنگاهها ضمن خارج‌شدن از چتر نظارتی به حیاط خلوتی برای گماردن اقوام در هیئت مدیره‌ها تبدیل شود. حسینی با اشاره به آثار نامطلوب خصوصی‌سازی در استان صنعتی اراک، گفت: به‌علت واگذاری نادرستی با اعتصابات کارگری روبه‌رو بوده‌ایم و آثار این نوع خصوصی‌سازی کام مردم را تلخ کرده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: هپکو و آذرآب برندهای بزرگ ملی بودند اما امروز کارگران با نا امیدی سر کار می‌روند و خواسته بحق مردم حضور مسئولان بین مردم بوده است، این در حالی بود که ما می‌شنیدیم که رئیس سازمان خصوصی‌سازی به‌صورت شبانه به منطقه وارد می‌شد. اما حالا می‌بینم که این مقام مسئول برای پاسخگویی به عملکرد خود در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است. اقتصادهای پیشرفته، اقتصادهای بزرگ‌تری هستند؛ یعنی تولید ناخالص داخلی در این کشورها، بیشتر از کشورهای در حال توسعه است.

وی افزود، امروز وزیر اقتصاد باید پاسخگوی عملکرد ضعیف رئیس سازمان خصوصی‌سازی از جمله به مردم استان مرکزی باشد. به هر حال بایستی هرچه سریع‌تر یک مقام مسئول بابت پاسخگویی خسارتهای خصوصی‌سازی به اراک بیاید و پاسخگوی مردم و رسانه‌ها باشد. .