سپاه پاسداران از «پرتاب موفق» دومین ماهواره نظامی خود خبر داد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سپاه پاسداران اعلام کرد در دومین اقدام فضایی خود، «ماهواره نور-۲» را با ماموریت شناسایی در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار داده است

به نوشته رسانه‌های داخل ایران، نیروی هوافضای سپاه این ماهواره را با استفاده از موشک ماهواره‌بر سه‌مرحله‌ای «قاصد» از کویر شاهرود پرتاب کرد و ماهواره نور-۲ صبح سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۴۸۰ ثانیه پس از پرتاب، «با موفقیت» در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.نخستین ماهواره نظامی سپاه پاسداران اردیبهشت ۹۹ با نام «ماهواره نور-۱» به فضا پرتاب شد و مایک پمپئو، وزیر خارجه وقت آمریکا، آن را ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل دانست.

خبر پرتاب «موفقیت‌آمیز» ماهواره نور-۲ در حالی اعلام شده که هفته گذشته شرکت مَکسار تصاویر ماهواره‌ای منتشر کرد که نشان می‌داد ظاهرا تلاش دوباره ایران برای پرتاب یک ماهواره‌بر شکست خورده است. پرتاب ماهواره‌های «امید»، «نوید» و «فجر» در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ میلادی نیز «موفقیت‌آمیز» اعلام شد، اما مقام‌های جمهوری اسلامی درباره شکست‌ها و انفجارهای متعدد در مراکز فضایی و پرتاب عمدتا سکوت کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ملت نون ندارند سپاه صدها ميليون دلار خرج ماهواره ميكنه!؟ …شاه يه جشن كوروش برگزار كرد حكومتش را ويران كردند ! تازه اونموقع اينقدر فشار أقتصادي نبوده!…

هیچکس هم نفهمیده جز خود سپای پاسداران.همچین ماهواره در کردن که کسی نفهمیده.اونم درست در استانه برجام و ازاد شدن پولا.کلا هر وقت بوی پول میاد خالی بندیای سه پای پاسداران هم شروع میشه.

سپاه پاسداران گوهخورد با اینترنشنال

چرت میگن ، الان معلوم نیس تو دامداری کدوم بدبختی افتاده پایین ترکیده 🤦‍♂️ 😂😃

تا چش عربستان دراد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها