سپاه پاسداران کشته شدن دو افسر خود در حمله منتسب به اسرائیل در سوریه را تایید کرد

18/12/1400 02:57:00 ق.ظ

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در آخرین حمله هوایی منتسب به اسرائیل در سوریه، دو افسر سپاه پاسداران کشته شده‌اند. به گفته سپاه پاسداران، دو افسر کشته شده درجه سرهنگی داشتند.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در آخرین حمله هوایی منتسب به اسرائیل در سوریه، دو افسر سپاه پاسداران کشته شده‌اند. به گفته سپاه پاسداران، دو افسر کشته شده درجه سرهنگی داشتند. نسخه چاپی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در آخرین حمله هوایی منتسب به اسرائیل در سوریه، دو افسر...

نسخه چاپی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در آخرین حمله هوایی منتسب به اسرائیل در سوریه، دو افسر سپاه پاسداران کشته شده‌اند. به گفته سپاه پاسداران، دو افسر کشته شده با نام‌های احسان کربلایی‌پور و مرتضی سعیدنژاد درجه سرهنگی داشتند.

رسانه‌های ایران در گزارش‌های اولیه خود این دو کشته را تنها «مدافعان حرم» توصیف کردند اما در بیانیه سپاه پاسداران تایید شد که دو سرهنگ پاسدار در حمله هوایی بامداد دوشنبه در حومه دمشق، پایتخت سوریه، کشته شده‌اند.

رسانه‌های اسرائیل و خاورمیانه بامداد روز ۱۶ اسفند خبر دادند که در تازه‌ترین حمله موشکی اسرائیل به سوریه، نقاط متعدد در اطراف دمشق، هدف قرار گرفت. سانا، خبرگزاری دولتی سوریه، بدون اشاره به ماهیت اهدافی که به آنها حمله شد، اعلام کرد که دو تن کشته و خسارات مادی وارد شد. اما این خبرگزاری سوری، از ذکر ایرانی بودن کشته‌ها خودداری کرده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.