سویه اومیکرون به سرعت جایگزین دلتا در آمریکا شد | DW | 21.12.2021

30/09/1400 04:16:00 ب.ظ

تنها در عرض یک هفته موارد ابتلا به سویه اومیکرون در آمریکا چندین برابر شده است. این سویه در برخی ایالت‌ها به طور کامل جایگزین نوع دلتای ویروس کرونا شده است. در آلمان هم روندی مشابه دیده می‌شود.

تنها در عرض یک هفته موارد ابتلا به سویه اومیکرون در آمریکا چندین برابر شده است. این سویه در برخی ایالت‌ها به طور کامل جایگزین نوع دلتای ویروس کرونا شده است. در آلمان هم روندی مشابه دیده می‌شود. اطلاعات قابل اعتمادتر از توالی‌یابی این ژنوم احتمالا تا چند روز دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت.

با این حال، مقامات ایالات متحده بر این باورند که اومیکرون اکنون نوع دلتا (Delta ) را که سویه غالب قبلی بود، به رتبه دوم سوق داده است. بر اساس برآورد CDC در برخی ایالت‌ها، بیش از ۹۰ درصد موارد ابتلا کرونا با سویه اومیکرون است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید توسعه مشابهی احتمالاً در آلمان در پیش است. بر اساس گزارش‌ها شمار مبتلایان به این سویه طی دو تا چهار روز دو برابر می‌شود. انتظار می‌رود موسسه روبرت کخ (RKI) عصر پنجشنبه (۲۳ دسامبر) اطلاعات جدیدی در مورد وضعیت کنونی بیماری در آلمان منتشر کند. تعداد موارد ثبت شده به اومیکرون در آلمان در حال حاضر ۲۵۷ مورد قطعی است. تعداد موارد تأیید شده در آلمان نیز نشان می‌دهد که ابتلا به این سویه در آلمان نیز از پایان هفته گذشته بیش از دو برابر شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فائوچی نسبت به انتشار سویه «اومیکرون» در سراسر دنیا هشدار دادآنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، با ابراز نگرانی از شمار آمریکایی‌هایی که تاکنون واکسینه نشده‌اند، هشدار داد که سویه جدید کرونا «اومیکرون» در فائوچی غلط کرد، پروژه وهان را خودش راه اندازی و در آن سرمایه گذاری کرده بود با کمک یک مشت جاه طلب و قدرت طلب دیگر، میلیاردها میلیارد پول به جیب زدند و جان میلیونها انسان بی گناه را تا الان گرفتند ، او یک کثافت به تمام معناست. ویروس بهانه بود واسه اجرای طرحهای بزرگ‌تر. شما خبرنگاران بايد بیشتر مواظب باشید، که از این کشور به اون کشور سفر می کنید و همیشه دنبال خبر هستید. و ویروس با شما وارده این کشور و آن کشور می شود. شاید برای خبرنگاران هم قانون ها سختتر شدند و ما چه دانیم.

در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، واکسن در کشور تزریق کردیموزیر بهداشت گفت: به لطف خدا، کمک مردم و همه نهادهای مربوطه، رکورد تزریق روزانه یک میلیون و 650 هزار و رکورد تزریق 8 میلیون و 600 هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این درحالی است که فکر میکنم تمام جمعیت امارات 9 تا 10 میلیون نفر باشد به این معنا که در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، تزریق واکسن انجام دادیم. 👏👏👏

سفیر ایران در یمن به علت ابتلا به کرونا درگذشتسخنگوی وزارت امور خارجه ایران از فوت سفیر این کشور در یمن در اثر ابتلا به کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حاکم دوبی در دادگاه به پرداخت نیم میلیارد پوند به همسر سابق خود محکوم شددادگاهی در بریتانیا حکم داد که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی، میلیون‌ها پوند به شاهزاده هیا، همسر سابق، و دو فرزند خود پرداخت کند. یه موی گندیده محمد بن راشد میارزه به همه آخوندهای شپشوی ایران 'أقول للناس إن الله معنا وهو يعيننا من الغيب فتعالوا ونتمنى من أهل الغرب في كل مجال برحمة الله وعونه'. محمد قاسم - اعرف لماذا يناديه كثير من المسلمين بالإمام المهدي!

تصاویری از درگیری در کنگو به دنبال شایعه ورود نیروهای رواندا به کشوررواندا همسایه‌اش کنگو را متهم به پناه دادن به قوم هوتو می‌کند، قومی که در سال ۱۹۹۴ در رواندا قتل عام شدند.

وزارت بهداشت ورود سویه اومیکرون کرونا به ایران را تائید کرد | DW | 19.12.2021با شناسایی یک مورد ابتلای قطعی به سویه اومیکرون کرونا در ایران کارشناسان درباره گسترش آن طی ۱۷ روز هشدار می‌دهند. اومیکرون به نسبت سویه‌های شناخته شده قبلی از قدرت سرایت به مراتب بیشتری برخوردار است. Allah Almighty will give special knowledge to Imam Mahdi and he will succeed and will establish an Islamic government all over the world