سوپر جام اسپانیا؛ غول‌های اروپایی چرا در عربستان بازی می‌کنند؟ - BBC News فارسی

27/10/1400 02:04:00 ب.ظ

سوپر جام اسپانیا؛ غول‌های اروپایی چرا در عربستان بازی می‌کنند؟

رقابت‌های سوپرجام اسپانیا برای دومین بار در کشور عربستان سعودی برگزار شد و رئال مادرید با پیروزی دو بر صفر مقابل اتلتیک بیلبائو قهرمان آن شد. فدراسیون فوتبال اسپانیا و کشور عربستان اهداف متفاوتی را از این معامله دنبال می‌کنند. اما انتقادها هم از اسپانیایی‌ها کم نیستند. برنامه ها پایان پادکست برگزاری مسابقات سوپر جام اسپانیا در عربستان سعودی همواره با انتقاد گروه‌های حقوق بشر و رسانه‌های اسپانیا هم روبرو بوده است.

منتقدان این قرارداد، پادشاهی سعودی را به نقض حقوق بشر و بهبود وجهه خود از طریق ورزش که در محافل علمی به پدیده‌ "ورزش‌شویی" (Sportswashing) معروف است، متهم می‌کنند و معتقدند که فدراسیون فوتبال اسپانیا نباید این بستر را برای آنها فراهم آورد.

برخی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا هم این مسابقات را تحریم کردند و از شرکت در مزایده مربوط به فروش حقوق پخش تلویزیونی آن سرباز زدند. سازمان عفو بین‌الملل که پیش از این از فدراسیون فوتبال اسپانیا به دلیل برگزاری سوپر جام در عربستان انتقاد کرده بود و گفته بود با این کار، فدراسیون اسپانیا نقض حقوق بشر در عربستان را نادیده می‌گیرد، پیش از مسابقات برای مسئولین و همچنین بازیکنان تیم‌ها بازوبندهای بنفش رنگ فرستاد تا در حین مسابقات در حرکتی نمادین در حمایت از حقوق برابر و آزادی بیان دست‌شان کنند. این اتفاق اما نیفتاد و تیم‌ها این درخواست عفو بین‌الملل را نادیده گرفتند.

رابیالس، رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا، پیش از اولین دوره مسابقات سوپر جام در عربستان با توجه به اجازه ورود زنان به ورزشگاه از "سوپر جام حقوق برابر" گفته بود.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

از حضور 'زنان' در «ورزشگاه» برای تماشای بازی با عراق حمایت می‌کنیممعاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اعلام حمایت خود از حضور تماشاگران 'زن' در بازی با عراق گفت که (زنان) برای تماشای این بازی در ورزشگاه حضور خواهند داشت. شما بیخود می‌کنی گندشو در نیارید یا نظر مراجع و رهبری رو نمی‌دونید یا خودتون رو به نفهمی زدید

فوت‌و‌فن؛ منچسترسیتی-چلسی: پایان رویای قهرمانی چلسی؟ - BBC News فارسیدر مهم‌ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر، منچسترسیتی میزبان چلسی بود. در فوت‌و‌فن این هفته، نگاهی انداخته‌ایم به این بازی بزرگ.

اخراج جوکوویچ از استرالیا؛ رئیس‌جمهوری صربستان: او را 'شکنجه' کردند - BBC News فارسیپس از اینکه دولت استرالیا برای دومین بار در یک ماه، ویزای نواک جوکوویچ را لغو کرد، اکنون قضات فدرال کشور هم درخواست تجدیدنظر او را نپذیرفتند. آقای جوکوویچ که به زودی از این کشور اخراج می‌شود در واکنش گفت 'بسیار ناامید' است اما به حکم دادگاه احترام می گذارد. bbcpersian بهتر bbcpersian توی تیتر 2 تا «را» نوشتین// یه خط تیتر رو با دقت بخونید! bbcpersian یکی از قهرمانان ورزش دنیا را برای حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از احتمال تقلید از او در مورد نزدن واکسن از کشور خود بیرون کردند ایران در اوایل پرواز مخصوص برای ورود چینی ها به ایران تدارک دید . اهمیت دولت به سلامتی و جان مردم

هتل‌های کدام شهرها در جهان با بهترین صبحانه از مشتریان پذیرایی می‌کنند؟از صبحانه اغلب به عنوان مهمترین وعده غذایی روزانه یاد می‌شود هرچند ممکن است بین افراد در مورد تعریف یک صبحانه خوب توافق وجود نداشته باشد. هایت چالوس هتل وستین مالزی مشهد، شک نکن

دیدار ایران مقابل عراق با حضور زنان در ورزشگاه آزادی | DW | 15.01.2022تیم ملی فوتبال ایران در ادامه دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، در ۷ بهمن میزبان ملی‌پوشان عراق است. معاون رئیس‌جمهور ایران از حضور تماشاگران زن در ورزشگاه آزادی در چارچوب این بازی خبر داده است. روحانی میگفت؛ رئیسی میخواهد دیوار بکشد در خیابانها! من به رئیسی رأی دادم که دیوار بکشد، همین بود؟ رأیم را پس بدهید باید راه بندازم با پول رژیم سوئد ...

توافق در وین حاصل می‌شود/ هر دو طرف از تهدید «به پایان رسیدن زمان» برای گرفتن امتیاز استفاده می‌کننداستاد دانشگاه آکران تاکید کرد: تاریخ مشخصی برای پایان مذاکرات برجامی وجود ندارد. مذاکرات تا زمانی که دو طرف به این نقطه‌ برسند که دیگر نتوانند امتیازی بگیرند، ادامه دارد. لطفاً صدا که نه،بهتراست بگوییم فریاداعتراض کارکنان قرارداد مدت موقت وزارت نفت رااز ۱۰سال بلاتکلیفی و بی توجهی دولت،تحمل حقارتها و آپارتاید اداری وتبعیض های مالی فراوان به گوش رئیس جمهور محترم برسانید. بی عدالتی در حق این جامعه ۲۷۰۰۰ نفره بیداد میکند.