سومین روز جنگ در اوکراین؛ مسکو: عملیات تهاجمی گسترده‌تر می‌شود

08/12/1400 05:37:00 ق.ظ

ارتش اوکراین روز شنبه اعلام کرد که یک کاروان نظامی روسیه را در کی‌یف منهدم کرده است. یورونیوز به طور مستقل این ادعا را تایید نمی‌کند. بنابر اعلام ارتش اوکراین ستونی متشکل از دو خودروی سبک، دو کامیون و یک تانک منهدم شده‌اند. بیشتر بخوانید:

حمله نظامی روسیه به اوکراین روز شنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) در حالی وارد سومین روز خود شده است که بر اساس گزارش‌ها جنگ تا ساعات بامدادی امروز در خیابان‌های پایتخت جریان داشته و شب گذشته تا صبح صدای انفجار و تیراندازی از هرسو به گوش می‌رسید. 26.02.

2022 فن درلاین: پیشنهاد قطع دسترسی چند بانک روس به سوئیفت به سران اتحادیه ارائه می‌شود رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا لوفتهانزا پروازهایش به روسیه را به حالت تعلیق در می‌آورد از سوی دیگر یکی از سخنگویان وزارت حمل و نقل آلمان اعلام کرد که برلین حریم هوایی خود را بر روی هواپیماهای روس خواهد بست.

22:48 والری گوریا، یکی از خبرنگاران یورونیوز در کی‌يف، پایتخت اوکراین می‌گوید صدای تیراندازی و انفجارهای پی در پی در شهر شنیده می‌شود. این در حالی است که آنتون هراشچنکو، مشاور وزیر کشور اوکراین از حمله به یک بیمارستان کودکان در کی‌یف خبر داده است. به گفته وی در این حمله شش نفر از جمله سه کودک کشته شدند.

2022 نخست‌وزیر یونان: ۱۰ غیرنظامی یونانی الاصل در حمله هوایی روسیه کشته شدند دولت یونان پیش از این روسیه را به «قتل» اتباعش متهم کرده بود. نخست‌وزیر یونان خواستار توقف بمباران‌های روسیه در اوکراین شد. headtopics.com

.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

گزارش لحظه به لحظه از دومین روز حمله روسیه به اوکراینعملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین که روز گذشته با فرمان پوتین آغاز شد تا کنون ده‌ها کشته به جا گذاشته و هزاران نفر را آواره کرده است. بر اساس گزارش‌ها در روز جمعه صدای چندین انفجار در کی‌یف و چند شهر دیگر شنیده شد. آخرین اخبار و گزارش‌ها از حمله نظامی به اوکراین را از یورونیوز فارسی دنبال کنید. حرف حق یعنی: راستی آمریکا هنوز بادقت فقط تحرکات روسیه را تحت نظر دارد🤣😂! براستی که افول قلدری های 'ابلهانه 'آمریکا تمام شده!واین واقعیت کشورهای وابسته را سرخورده کرده است.درسی عبرت آموز برای همه کشورهای متوهم که اعتماد به جنایتکار توهمی 'خام' است. بایدن هنوز مسغول دعاست

روز سوم جنگ در اوکراین؛ درگیری به خیابان‌های کی‌یف رسیدحمله نظامی روسیه به اوکراین روز شنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) در حالی وارد سومین روز خود شده است که بر اساس گزارش‌ها جنگ تا ساعات بامدادی امروز در خیابان‌های پایتخت جریان داشته و شب گذشته تا صبح صدای انفجار و تیراندازی از هرسو به گوش می‌رسید. عاقبت اعتماد به آمریکا زلنسکی: طرح روسیه را درهم شکستیم آخرین اخبار و گزارش‌ها از جنگ اوکراین را از یورونیوز فارسی دنبال کنید 🔽 پوتین بخاطر غرورش در دام آمریکا افتاد. 1.روسیه اقتصادش ب نفت و گازش هست ک آمریکا پا رو شریانهای حیاتی روسیه گذاشت. بجاش آمریکا گاز مایع رو ب آلمان و...صادر میکنه. 2.چین رو از روسیه دور کرد 3.پلاس شدن نیروهای روسی در اوکراین و تلفات زیاد روسیه 4.تظاهراات گسترده ضدجنگ علیه پوتین 5.

اینفوگرافی| روسیه در روز اول چگونه به اوکراین حمله کرد؟حملات اولیه روسیه به صورت موشکی به سایت‌های نظامی، فرودگاه‌ها و انبارهای ارتش اوکراین در شهرهای کیف، خارکف و دنیپرو بود. همزمان شرق اوکراین هم گلوله‌باران شد.

روز سوم جنگ در اوکراین؛ مسکو: عملیات تهاجمی گسترده‌تر می‌شودحمله نظامی روسیه به اوکراین روز شنبه ۲۶ فوریه (۷ اسفند) در حالی وارد سومین روز خود شده است که بر اساس گزارش‌ها جنگ تا ساعات بامدادی امروز در خیابان‌های پایتخت جریان داشته و شب گذشته تا صبح صدای انفجار و تیراندازی از هرسو به گوش می‌رسید. فرقی دارن الان؟؟؟

برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف اروپا علیه روسیه و در حمایت از اوکراینمعترضان به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در خیابان‌های چندین شهر اروپایی دست به تظاهرات زدند.

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب برای بررسی جنگ روسیه علیه اوکراین تشکیل جلسه داد. با اینکه مشخص بود که روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت از حق وتوی خود استفاده می‌کند اما چین، هند و امارات عربی متحده نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.