سومین شب اعتراض‌ها در ویسکانسین آمریکا؛ دو کشته و یک زخمی - BBC News فارسی

05/06/1399 01:13 ب.ظ

سومین شب نآارامی‌ها در ویسکانسین آمریکا؛ سه نفر کشته شدند

معترضان به شلیک پلیس آمریکا به یک مرد سیاه‌پوست در ایالت ویسکانسین برای سومین شب با پلیس درگیر شدند. در این درگیری‌ها، دو نفر کشته و یک نفر هم مجروح شده است. گمان نمی‌رود پلیس در تیراندازی‌های شب گذشته دخالتی داشته است. درگیری‌های شب گذشته پس از آن رخ داد که معترضان با نادیده گرفتن قانون منع رفت و آمد شبانه درخیابان‌ها حضور یافتند و همزمان پلیس ضد شورش وارد عمل شد. با این حال، گمان نمی‌رود که پلیس در تیراندازی‌های شب گذشته دخالتی داشته است.

رسانه‌ها محلی گزارش داده‌اند خشونت شب گذشته به سبب درگیری معترضان با افراد مسلحی بوده است که از یک پمپ بنزین محافظت می‌کردند.

ویدئوهای هم‌رسان شده در شبکه‌های اجتماعی مرد سفیدپوستی را نشان می‌دهند که با یک قبضه اسلحه در خیابان می‌دود و جمعیتی نیز به دنبال او هستند. در این تصاویر مرد مسلح پس از آنکه به زمین می‌خورد شروع به تیراندازی به سمت جمعیت می‌کند. در ویدئوهای دیگر نیز شماری از شهروندان مسلح قابل تشخیص‌اند که لباس نظامی فرسوده به تن دارند. این افراد مسلح در بیرون کسب و کارها و فروشگاه‌ها قدم می‌زنند و گویا مشغول حفاظت از این مکان‌ها در مقابل حمله‌اند.

پلیس این تیراندازی‌ها را تایید و اعلام کرده تحقیقات در این زمینه آغاز شده است. ناآرامی‌ها در شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به دنبال انتشار ویدئویی آغاز شد که در آن پلیسی از پشت چندین بار به جیکوب بلیک ۲۹ ساله شلیک می‌کند.توضیح تصویر، headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح - BBC News فارسیپس از آن که شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که 'عقب نخواهند نشست'. مردی که پلیس از پشت به او چند بار شلیک کرده در بیمارستان بستری و حالش وخیم است.

اعتراضات گسترده در ویسکانسن آمریکا به دنبال تیراندازی پلیس به یک سیاه‌پوست | DW | 25.08.2020به دنبال شلیک پلیس به یک سیاه‌پوست غیرمسلح در ایالت ویسکانسن آمریکا اعتراضاتی گسترده توأم ما ناآرامی بر پا شد. مردم خشمگین چند خودرو را به آتش کشیدند. در شهر کنوشا منع رفت و آمد اعلام شده است.

در دوران شیوع کرونا روند آموزش حتی یک روز در کشور تعطیل نشدجهانگیری: *نیازمند بالا بردن تاب‌آوری جامعه برای عبور از سختی‌ها هستیم *سختی و دشواری بر زندگی مردم سایه انداخته است *فرهنگ ایرانی-اسلامی قادر است ایران را از همه مشکلات عبور دهد *در دوران شیوع کرونا روند آموزش حتی یک روز در کشور تعطیل نشد

در یک کمپ برهنگان در فرانسه ظرف چند روز صد نفر کرونا گرفتندتنها در روز چهارشنبه گذشته ۵۷ و روز دوشنبه ۳۸ مورد مثبت آزمایش کووید در این مکان تفریحی گزارش شده است.

شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر در زابلایلنا:فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: شب گذشته در درگیری مسلحانه مرزداران با قاچاقچیان موادمخدر در حوزه هنگ زابل، یک تن از دلاورمردان مرزبانی به شهادت رسید.

افزایش 41 درصدی ترافیک در تهران با لغو طرح ترافیک/رسوب 60 هزار خودرو در پارکینگ‌های پلیس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimافزایش ۴۱ درصدی ترافیک در تهران با لغو طرح_ترافیک رئیس پلیس راهور تهران: بیش از ۱۷ هزار تماس و شکایت مردمی به دلیل عدم رضایتمندی و مشکلات ترافیکی در زمان اجرا نشدن طرح ترافیک داشتیم